Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Soutěžní příspěvek

Téma: Móda, nákupy, záliby

Čokoláda

Veronika Holanová, věk: 15 let

778
x přečten

Také znáte to pokušení, když se řekne slovo "čokoláda"? Jak Vaše situace asi může vypadat najdete v následujícím článku.


Čokoláda

Už jen když se vyřkne toto slovo, sbíhají se nám sliny, těšíme se ni. Ale ty výčitky potom...

„Hm... tahle voní! A ten obal, s jahodami by byla určitě výborná! Nechám si jí na zítřek, až si ty jahody koupím... No, nebo si vezmu jen jednu kostičku." přemáhám svoji mysl a ruku, aby to nakonec neudělala a dala mi šanci zhubnout. Ale co... jedna kostička mi neuškodí. Víc si brát stejně nebudu. Sedám si ke krbu na koberec, zády se opírám o křeslo, jsem zabalená do deky a popíjím čaj a trávím čas spolu s knihou. Venku stejně prší, nemůžu si jít zaběhat... Je to ideální den na lenošení. Pokouším se začíst do další kapitolky, ale je to tu znovu... Jazykem si oblíznu ret, na kterém jsem měla ještě zbytek té kakaové dobroty. Ne, napiju se čaje! Ten mě zasytí a přejde mě chuť. Znovu se pokouším pustit se do čtení.
„Ty, víš, že jí chceš! Nic se nestane... nikdo se to nedozví! Bude to naše malé tajemství." promlouvá mi do duše ten pomyslný čertík se zlověstným šepotáním.
„Nikdo se to nedozví?! A co ty červené džíny, které tak ráda nosíš a už teď je stěží dopneš! Co bude asi potom?! A co na to řekne Pavel?!" hádá se s ním lepší část mé povahy.
„Pavlovi se líbíš i s pár kily navíc! Pořád říká, jak tě miluje... Čokoláda je výborná na nervy, léčí srdce a tak dobře chutná!" oponuje ten zloun andělovi s dobrými úmysly.
Rezignuji, zvedám se a jdu si pro celou čokoládu a dávám si jí přímo vedle sebe na koberec. Konečně mám klid na čtení. Čtu, čtu, jím a jím. Najednou sáhnu do prázdného chrastícího alobalu a s hrůzou zjišťuji, že jsem ji snědla celou. Vyděšeně si uvědomuji ty následky, které nastanou. Okamžitě jdu obal vyhodit do koše.
„Sakra, tenhle týden vynáší koš Pavel!" beru si kabát a igelitku, letím do popelnice. Slyším, jak se zavírají vrata od garáže.
„Ahoj, miláčku!" líbá mě na tvář Pavel a drží nad námi deštník.
„Ahoj... k večeři máme kuře na paprice. Dáš si?" usměju se na něj.
„Určitě, mám hlad jako vlk." objímá mě okolo ramen. Nandávám mu plnou porci. Mám jasný plán: On to stejně sní všechno a já budu mít o to menší porci, tudíž nepřiberu tak moc.
Do postele jdu hladová, s výčitky a přecpaným přítelem, který si stěžuje na bolavý žaludek. Drahá čokoládo, takhle to nepůjde... rozcházíme se! Navždy...
Dobře... možná ne navždy, aspoň pro tenhle týden!


 

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám fejeton líbil? Kolik % fejetonu udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Téma: Rodina, 0x přečten

Když člověk zestárne

Jana Kořánová, věk: 71 let

Přečíst

Jak to v nevěřících rodinách dnes vypadá. Jak kariéra vládne nad citem a úctou! A jak tím pádem přibývá nemocí...

Téma: Rodina, 0x přečten

Křtiny

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Někdy nám život nadělí spoustu neočekávaných nebo i "očekávaných" situací. Někdy se jim dá zasmát, ale někdy jsou spíše...

Téma: Erotika, 0x přečten

Noční představy

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Noční představy moje nebo všech žen? Většina z nás občas přemýšlí, čím oživit dosavadní vztah nebo manželství. Nabízí...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing