Home Fejetony
2018
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2018
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2018
Archív fejetonů
2013 - 2018

Soutěžní příspěvek

Téma: Erotika

Co s ním?

Jasna Matulíková, věk: 48 let

824
x přečten

Takřka nerudovský problém. Jen jsem nahradila slůvko "kam" slůvkem "co". Říkáte si, co má společného Neruda s erotikou? Nic než starost, co s nepotřebnou věcí. Posuďte sami!

          Je sobota večer, manžel odjel na noční a tak mířím ke kamarádce. Říkejme jí Inka. Její manžel má také noční. Bude dámská jízda. Známe se od třetí třídy. Je to vlastně velice důvěrná kamarádka. Navzájem se svěřujeme. Vezu láhev portského vína. To se to bude svěřovat.

          Inka už mne čeká. Jelikož se známe takřka čtyřicet let, vidím, že není ve své kůži. Něco ji trápí. Nevyzvídám. Určitě se to během večera dozvím. Inka staví na kávu, já nalévám portské. Jsme sehrané. Začínáme o dětech, o vnoučatech a přejdeme na své drahé  polovice.

Pořád nic. Je jako sopka před výbuchem. Za chvíli se to dozvím.

          Začíná mluvit o Nerudovi. Třeštím na ni oči. Rozumějte, nechci jí upírat určitou sečtělost. Ale Neruda?! Inka čte kuchařky a časopisy o vaření . Vystřihne lepší svíčkovou než hlavní  protagonista  pořadu o vaření Ano,šéfe. Je skvělá hospodyně, má stále naklizeno, napečeno, prostě pohádka. Hlavně ty karamelové řezy, které mi málem zaskočí v krku. Údivem. Neruda?! Já jsem knihomol, ona praktická hospodyně. 

          Za chvíli vyplave na povrch celý nerudovský problém. Neruda měl ve svém fejetonu Kam s ním určité patálie, kam se starým slamníkem. Inka slamník neřeší. Má delikátnější problém a neví, jak začít. Leze to z ní jako z chlupaté deky.  „Nevím, co mám udělat s Álojsem,”,zakvílí.

Nechápavě na ni zírám: „S jakým Álojsem, proboha?”

„No přece s tamtím,”udělá rukou gesto známé z Troškovy komedie.

„Ty máš ještě Álojse?”jevím se. „To už je nejmíň deset let, co jsi ho vykoupala a on přestal fungovat !”Inka je totiž expert přes čistotu a pořádek. Vykoupala si i mobil. Samozřejmě nechtěně. S Álojsem si už nejsem tak jistá. Zhruba před deseti lety si její manžel toužil okořenit jejich intimní život tím, že si do svého soukromí přizvou třetího. 

          Poštou jim diskrétně přišel balíček s Álojsem, jak umělého společníka pojmenovala Inka. Potom už ho nikdy nedokázala brát vážně. A teď, jak jsem pochopila, se ho potřebuje diskrétně zbavit. Tlačí ji totiž čas. Aspoň ona si to myslí. Zbývá jí prý při troše štěstí  nějakých dvacet let, než zestárne a děti ji a samozřejmě i manžela, odstěhují do pensionu nebo do domova důchodců. Potom budou vyklízet jejich domek a Álojse najdou. Co si prý o ní pomyslí?!

          Vyslovila jsem nahlas myšlenku,  která se mi v duchu honila hlavou:„Proč ho nevyhodíš do popelnice?”To jsem si dala. Do jejich popelnice to nejde!Co kdyby se v ní někdo hrabal a Álojse našel?! Navíc Inka začala třídit odpad. Vozí ho do kontejnerů autem.Má to z ruky. Přece ho nevyhodí do kontejnerů na plasty. Zabaleného do igelitky. Jak zná lidi, ze zvědavosti ji určitě někdo rozbalí. Až bude putovat po pase.

          Teď už mne to vážně začalo zajímat. Nalila jsem portské, aby se nám lépe přemýšlelo. „Co ho zakopat na zahradě? Nebo na tom poli za barákem, co leží ladem?”

To prý také nejde. Zeťák si prý pořídil takové to udělátko na hledání pokladů . Aha, detektor,přeložím si v duchu. Určitě ho bude zkoušet u nich na zahradě a v přilehlém okolí.

          Dochází portské. Nevadí, máme další. Problém stále nevyřešen. Vyhazovat se nebude, zakopávat také ne a pálit? No to už vůbec ne! Není to ekologické. 

          Teď se omlouvám, ale napadá mne myšlenka na všechny dámy, vycpané silikonem. To je tím portským.Vyslovuji to nahlas. Chechtáme se. Problém Álojs je najednou pidiproblém.

My to nějak vyřešíme. Časem. Máme na to nejméně dvacet let…..
          

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám fejeton líbil? Kolik % fejetonu udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2018, 1.10. až 31.12.

Téma: Erotika, 62x přečten

Erotické prádlo aneb přece nebudeš TAKOVÁ

Lucie Jeřábková, věk: 48 let

Přečíst

Každá z nás někdy touží po erotickém prádle, chceme překvapit svého partnera a zvednout si vlastní sebevědomí. Někdy se nám to povede,...

Téma: Zaměstnání, 44x přečten

Vždy perfektně upravená

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

Šaty dělaj člověka. Upravená, neupravená, oblečená, neoblečená. O tom, co se Vám může přihodit v práci a jak se některé věci můžou...

Téma: Kamarádky, 50x přečten

Zlatá česká klasika

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

O tom jak může vypadat klasická česká dovolená s přáteli na kolech. Šumava projetá křížem krážem, ušlapané nožičky a otlačený...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing