Home Fejetony
2017
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2017
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2017
Archív fejetonů
2013 - 2017

Soutěžní příspěvek

Téma: Zaměstnání

Maxipes Fík!

Kopsová Štěpánka, věk: 29 let

105
x přečten

Stala jsem se Ájou z večerníčku, když jsem o pauze na oběd potkala něco jako psa, Maxipsa! Nejen, že jsem neměla pro strach uděláno, ale ještě jsem nebyla vůbec zachráněna pány policisty :-)

Maxipes Fík!
Sedím v parku, kochám se přírodou a krásným výhledem na město, sem tam mrknu na telefon, jestli už není hodina k návratu do práce. Opírám se lokty o lavičku, zavírám oči proti sluníčku a tak si to potichoučku přemýšlím. V tu chvíli slyším něco jako čmuchání od psa, otevřu oči a proti mě stojí mega, obr pes. Něco mezi velbloudem a pštrosem. Z huby mu netekla slina, ale přímo vodopády, kdyby to byla voda, mohla bych si z toho napustit luxusní bazén. Krk měl jak tři labutě a očima mě doslova propaloval. Díváme se na sebe, zatím co já na něj čumím jak chleba z tašky, ne že bych měla strach, já psy miluji, ale tohle nebyl pes, tohle bylo hovado. Pejsánek si sedl a zíral na mě, říkala jsem si, že buď mě sežere za živa ( a že by si na mém bůčku fakt smlsnul) nebo mě zahrabe u Labe na horší časy, nebo se bude chtít mazlit a to bude hrozný, protože smrděl jak pukavec.....nejspíš se koupal v Labi, pomyslím si.
Zoufale jsem uhýbala očima a hledala jeho páníčka, očekávala jsem taky nějaký hovado, no co, říká se ,,jaký pán, takový pes". Pejsánek se ke mě přiblížil, říkala jsem si, že je tak strašně ošklivý až je hezký, začal dávat hlavu do strany, jako že ,,héééj, já jsem hodný miminko", tak mě napadlo ,,ještě začni mluvit a já se poseru" (pardon za vulgaritu). Každý pohyb, který jsem udělala, bedlivě sledoval, chtěla jsem se zvednout a v klidu odejít, ale pejsánek popošel o dva kroky blíž. Hluboce jsem polkla a potichoučku jsem volala ,,pomoc, pomoc, pomoc", mám takový dojem, že jsem i lehce fňukla. Já tedy nevím, ale vždycky je na stezce tři biliony lidí a zrovna když si dřepnu já na lavičku, nikde ani noha, jenom jedno velký hovado. Už jsem se začala smiřovat s tím, že dneska se domů jen tak nedostanu, že prostě na té lavičce přespím, protože zrovna dneska nikdo nepůjde po stezce a zrovna dneska mě potkal Maxipes Fík a myslí si, že já jsem jeho Ája. Asi po dalších deseti minutách vzájemného koukání na sebe procházela dvojice městských policistů, začala jsem se radovat, že jsem zachráněna.
Já: Dobrý den, mohli byste odchytit toho psa?
On: Slečno, vy nevíte, že máte mít psa na vodítku? A hlavně na stezce?
Já se rozhlížím kolem dokola, asi se mi to zdálo, ale opravdu nikdo nikde nešel.
Já: Mno, ale to není můj pes.
On: Ale sedí u vás ne? Toulací psi se většinou toulají a nesedí u lidí.
Pejsánek se na mě podíval jako by si myslel to samé co já.
Já: Prostě to není můj pes, já jsem se sem přišla naobědvat o obědové pauze a ten pes se tu objevil.
On: Jóó, my už slyšeli takových výmluv.
No tak na tohle nemám nervy, vzteky jsem se zvedla, aniž bych si uvědomila, že ten pes mě před chvílí možná chtěl sežrat a řekla jsem pejsánkovi ,,pojď, koupíme ti nové vodítko"!

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám fejeton líbil? Kolik % fejetonu udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2017, 1.10. až 31.12.

Téma: Muži, 35x přečten

Až po uši

Jitka Kubešová, věk: 56 let

Přečíst

Můžeme být někdy zamilovaní lidově řečeno, až po uši, ale je dobré všímat si drobných odchylek od normálu. Třeba přílišné...

Téma: Rodina, 10x přečten

Čertů vstup zakázán.

Miloslava Černá, věk: 80 let

Přečíst

Zásahy do tradice se někdy nevyplatí.Mikuláš, anděl a čert. Na trojici, provázející většinu děcek tím nejkrásnějším...

Téma: Zaměstnání, 74x přečten

Profesionálové, vzhůru do realitních kanceláří!

Barbora Englischová, věk: 38 let

Přečíst

Po vstupu do bytu jsem si začala připadat jako na Staroměstském náměstí v pravé poledne. V bytě bylo osm osob. Než mi byl každý představený, ztratila...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing