Home Fejetony
2018
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2018
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2018
Archív fejetonů
2013 - 2018

Soutěžní příspěvek

Téma: Rodina

Supermatka

Dita Folbergerová, věk: 33 let

1145
x přečten

Po pětiletém vztahu, po třech měsících od svatby sedím v čekárně na gynekologii a nemůžu se dočkat, až mi doktor potvrdí to, co už pár dní tuším. A je to tak. Jsem těhotná! Začíná nová etapa mého života a já se rozhodla být SUPERMATKOU.

Po pětiletém vztahu, po třech měsících od svatby sedím v čekárně na gynekologii a nemůžu se dočkat, až mi doktor potvrdí to, co už pár dní tuším.
A je to tak. Jsem těhotná!
Začíná nová etapa mého života a já se rozhodla být SUPERMATKOU.
Většinu volného času trávím čtením stovky článků a desítek knih o mateřství a rodičovství. Jsem zahlcena informacemi, ale přesto mám pořád pocit, že nevím vše. A hrozně mě to baví. Ne ten pocit, že nevím všechno, ale to, co se z článků a knih dozvídám. Můj život zcela pohltilo mateřství. Obklopuji se jím kdykoli, kdekoli a jakkoli jen můžu.
Přátelit už se chci jen s těhotnými nebo s maminkami. Hltám každé jejich slovo z vyprávění o těhotenství, porodu, výchově a všeho, co se týká dětí.
Na facebooku jsem se připojila ke všem možným skupinám, které se týkají těchto témat.
Všechny informace poctivě zaznamenávám na svůj mozkový hardware, aby to pak můj myšlenkový software mohl vyhodnotit a ty podstatné informace uložit.
Nemám pocit, že přeháním, dělám to tak, jak nejlépe umím. A jak chci!
Teoreticky připravená na vše možné i nemožné se jedné noci stávám doopravdy matkou.
Je to zázrak, nepopsatelně nádherný a neuvěřitelný zázrak! Dokázala jsem to!
Všechno je tak růžové! Nabitá euforií mám pocit, že zvládnu všechno! Dívám se na ten malý zázrak a slibuji mu tu nejšťastnější budoucnost, jakou jen budu moct pro něj zařídit.
A pak nastává kolotoč, kdy se snažím všechno dělat tak, jak jsem se na novou roli připravila, ale zároveň bojuji s neúnavně se hlásící potřebou spánku a touhou po odpočinku.
A tak nedělám všechno tak, jak jsem si naplánovala, ale dělám všechno tak, jak nejlépe umím. Jsem supermatka!
Dokud nepotkám Irenu, ta je totiž podle svých vlastních slov supermatka, biomatka, neočkovačka a látkařka! Při rozhovoru s ní si připadám ještě menší než nejmenší, méněcenná, nemožná a neschopná.
Mám pocit, že přehání, i když to určitě dělá tak, jak nejlépe umí a tak jak chce! Určitě je supermatka, biomatka, neočkovačka a látkařka! A určitě je taky fanatická matka! A já, kdykoliv jí vidím, jsem hysterická matka!
Už se nechci kamarádit s matkami. Chci si popovídat s někým normálním! Kdo neřeší, jestli je tahle mrkev bio, kolik ušila včera večer látkových plen, že tohle nosítko je úplně nevhodný, zato to, co má ona, to je nejlepší, kdo nekompromisně nezavrhuje očkování a hlavně, kdo se dokáže bavit o něčem jiném, než je kojení, krmení, přebalování a pečování o děti!
Čekám druhé dítě. Neřeším nic. Chci si jen užít své první dítě a těhotenství (v rámci možností).
Mám dvě děti! Překrásné, úžasné a nejlepší! V mých očích vždy budou takové! O děti se starám jak můžu. I když někdy už nemůžu. Jsem matka a jsem supermatka!
A někdy se starám i o cizí děti. Minulý týden v obchoďáku slyším dítě říkat: "Mami, mám nudli!" Vyndala jsem z kapsy kapesník, dítěti jsem utřela nos a až pak jsem si všimla, že to dítě vůbec není moje dítě a že jeho maminka na mě vyděšeně hledí. Nějak jsem v rámci své role supermatky zapomněla na to, že jsem do města vyrazila sama - bez dětí!

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám fejeton líbil? Kolik % fejetonu udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2018, 1.10. až 31.12.

Téma: Erotika, 62x přečten

Erotické prádlo aneb přece nebudeš TAKOVÁ

Lucie Jeřábková, věk: 48 let

Přečíst

Každá z nás někdy touží po erotickém prádle, chceme překvapit svého partnera a zvednout si vlastní sebevědomí. Někdy se nám to povede,...

Téma: Zaměstnání, 44x přečten

Vždy perfektně upravená

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

Šaty dělaj člověka. Upravená, neupravená, oblečená, neoblečená. O tom, co se Vám může přihodit v práci a jak se některé věci můžou...

Téma: Kamarádky, 50x přečten

Zlatá česká klasika

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

O tom jak může vypadat klasická česká dovolená s přáteli na kolech. Šumava projetá křížem krážem, ušlapané nožičky a otlačený...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing