Home Fejetony
2017
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2017
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2017
Archív fejetonů
2013 - 2017

Soutěžní příspěvek

Téma: Zaměstnání

Můj první týden.

Zdeňka Radičová, věk: 42 let

735
x přečten

Každý z nás dělá v životě změny, změny které ovlivní třeba zbytek vašeho života. Přijít do Nové práce po mateřské dovolené, je podle mého jedna z těch nejtěžších v životě. Prosím přečtěte si mé řádky, takhle jsem to viděla první týden já.


Po-pá.

První týden v nové práci je za mnou. Rovnám si v hlavě to co se všechno přihodilo a událo. Pondělí-školení, školení poté malé školení a nakonec školení. Shrnu-li to, hlava jak bambule na kulichu. Tolik nových věcí pro moji hlavičku, poslední čtyři roky zatíženou jen porodem, kojením a plínkami. Připadám si jak prázdná váza, do které právě někdo zasadil stoletý strom, co s ním.Úterý první den v provozu. Vstupnímu turniketu jsem chtěla hned ráno ukázat svou sílu, bohužel to nepochopil. Sbírám svoji kabelku, přetržené ucho a vysypaná polovina věcí na zemi. Poté představení toho co budu vlastně dělat a s kým. Než jsem se stačila vzpamatovat, učím se názvy barev, druhy dřeva odborné názvy věcí které jsem v životě neviděla, najednou hop sedím v autě a jedu domů. Středa, také krásná vstup za 1. Opět se rozhlížím a přitom pohledu vyrobím takový nekvalitní výrobek, ba přímo zmetek, že i dlouholetí zaměstnanci nestačí žasnout. Asi neměli ani potuchu co se dá všechno pokazit a nedodělat. Čtvrtek frajerka, vím jak vstoupit, dokonce s úsměvem pozdravím vrátného. Když se na něj podívám, jeho široký úsměv značí ze zážitek z úterního rána byl velmi silný i pro něj. Vím jak zacházet se vstupní kartou, kde si píchnout a kam mám jít. Žasnu nad tím jak to chodí, teplé obědy, za cenu více než lidovou. Pracovní oděvy, na wc toaletní papír a krom ochranných pracovních pomůcek dokonce krém na ruce. Předchozích deset let jsem o tom jen slyšela vyprávět. Říkám si hurá pátek přežila jsem! Rozhlížím se kolem sebe, nemůžu jinak než se pousmát modré montérky, modré triko modrá mikina to vše oblečené na cca. 50 lidech. Teda  tolik kolik jich právě vidím já, skutečnost je tak pětkrát víc.  Šmoulové si spletli cestu do své vesničky a zmateně tu leští, lakují, taví, montují a kdyby člověk chvilku pozoroval ten chaos co má svůj řád, jistě by poznal Šmoulinku, taťku Šmoulu, Mrzouta nebo třeba Gargamela. Vlastně ani nevím zda to všechno zvládnu, ale dnes si myslím že ano. Je to za mnou, první týden bez úrazu. Vše podstatné mám v hlavě, tedy si to myslím. Tahák v kapse do kterého koukám kdykoliv mám chvilku času a sama sebe zkouším jak paní učitelka žáky ve škole. Bambule co jsem měla v pondělí z hlavy se mi přestěhovala do bot! Tak sleduji reklamy na uvolnění bolavých nohou, snad něco zabere. Teď tu sedím a píši těchto pár řádek  Na něco vzpomínám s úsměvem něco mi přijde spíš k pláči. Jako vždy když  zkusí člověk udělat krok do prázdna pokaždé si myslí že je to správným směrem. Sama sobě přeji ať se mi tu líbí, potkám hodné lidi, kteří budou mými kolegy příštích pár let. Práce mi jde od ruky a hlavně mi baví, naučím se vše podstatné k výkonu svého zaměstnání. A to co se nahlas neříká ale bývá to více než důležité plat. Vydělat si za odvedenou práci je pro každého kritérium, které vede k takovým změnám jakou procházím teď já. Všem přeji aby vaše rozhodnutí byla ta nejsprávnější volba, svou práci jste brali jako součást svých životů a ne jako nutné zlo jak si vydělat na živobytí. 

Jednou za čas přineste svému kolegovy v práci třeba čokoládu, nebo kávu co má rád. Vždyť je to člověk který s Vámi tráví mnohdy více času než vaše rodina. Nezřídka zná vaše tajemství, které se nikdy nikdo nedoví.  Hodně pracovních úspěchů Všem.

 

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám fejeton líbil? Kolik % fejetonu udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2017, 1.10. až 31.12.

Téma: Muži, 8x přečten

Doma dusno

Kateřina Horová, věk: 26 let

Přečíst

Hadr na podlaze, neustálý koloběh, nekonečná poušť a "zvíře" lačnící po vaši krvi, to vše vás pronásleduje až do konce.

...

Téma: Zaměstnání, 10x přečten

Znáte svoje ikigai?

Věra Černá, věk: 38 let

Přečíst

Setkali jste se už někdy s japonským výrazem "Ikigai"? Znáte svůj smysl života? Dokázali byste ho popsat? Já jsem stále "na cestě" za hledáním...

Téma: Muži, 41x přečten

I taková může být láska

Jitka Kubešová, věk: 56 let

Přečíst

Láska má tisíce podob. To všichni víme. Může být něžná jako právě rozvitá růže nebo vášnivá jako rytmy tanga....

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing