Home Fejetony
2018
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2018
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2018
Archív fejetonů
2013 - 2018

Soutěžní příspěvek

Téma: Móda, nákupy, záliby

Proč návštěvy autoservisu nejsou mým koníčkem

Martina Vačnáková, věk: 40 let

755
x přečten

Jsem sebevědomá a dostatečně schopná žena s množstvím zálib. Ráda využívám služby kadeřnic, masérů či kosmetiček. Jedné službě se však snažím vyhýbat, a tou je autoservis.


Pokud jste snad dnes měli obavy, že se někde ztrapníte, nemějte. Veškeré ztrapnění už jsem pro dnešek vybrala já, na vás už žádné nezbylo. 

Musela jsem s autem do servisu. Nemám to ráda, protože mívám pocit, že tam přestávám být člověkem, ale stávám se "nonazdarženskou". A ač se považuju za zrzku, pod tím dojmem záhadně blonďatím. Dnes ráno, po čtyřech hodinách spánku (proklatý internet!), jsem to zase potvrdila. 

Ráno nevypadalo nijak podezřele. Pravda, přišlo příliš brzo na můj vkus, ale když jsem poslepu dovrávorala do koupelny, aniž bych zašlápla kočku či některé dítě, zdálo se, že den slibně začíná.

Autoservis, vynořilo se kdesi v hloubi mé mysli. Kterou zvolíme fazónu?

Rozumějte, obvykle si na nic nehraju, ale co se týká mužů, kteří mají nějaké spojení s mým autem a schopností jeho ovládání a údržby, cítím náhle nutkání použít vhodné mimikry. Třeba když mě chytí policajti. Anebo jsem donucena vstoupit do jámy lvové, autoservisové.

V případě policistů volím obvykle styl „malá naivka“. Oslnivý dojem tím sice nevyvolám, ale zato jsem ušetřila už spoustu peněz. Párkrát se za tuto masku skrylo i to, že doopravdy nevím, kde je náhradní žárovička, přestože původní záměr byl skrýt, že netuším, jestli je tu vůbec nějaká.

No, a dnes ten autoservis. Rozhodla jsem se pro roli sebejisté, zkušené řidičky. Cítila jsem se na to. Zaparkovala jsem skvěle, asi jako v tom akčním filmu, kdy to hrdina zaflekoval na místě stylem hodiny. Dobře, přeháním. Ale do pruhu jsem se trefila.

Otevírám dveře, hlasitě zdravím….

… a ve chvíli, kdy se na mě upře pozornost čtyř chlapů v montérkách, končím.

Ne, to nevzdám!

Polkla jsem a sebevědomě prohlásila, že vezu Toyotu Acer.

Vzápětí mi došlo, že Acer je sice můj notebook, ale Toyota je HiAce.

„Víte,“ zkusila jsem to znovu statečně, „mám utržený pás, ale ne jako pás, spíš takový ten, co ten pás drží...“

Slovo úchyt mi zákeřně vypadlo z hlavy. To už jsem zaujala všechny přítomné včetně paní na kase, takže jsem zpitoměla úplně.

Žádala jsem, aby se také koukli na pískající převody, teda rozvody, vlastně převody, vlastně ne, rozvody... prostě ty řemeny v motoru!

Řadící páku už mi radši sami napověděli, i když tu jsem zrovna z bezduchého mozku vydolovala. Dokonce jsem jim předhodila i familiérní kvalt místo "rychlosti"!

A jako třešničku na dortu jsem na závěr svého vystoupení podala klíčky mechanikovi, který nám náš vozový park spravuje už asi 6 let, s laskavou žádostí, ať je předá kolegovi. Prostě jsem ho poznala až po hlase, když se mě pobaveně zeptal, jestli už s jeho službami nejsme spokojeni…

Tak teď jedu domů autobusem a půjdu si dát pořádné kafe.

 

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám fejeton líbil? Kolik % fejetonu udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2018, 1.10. až 31.12.

Téma: Erotika, 64x přečten

Erotické prádlo aneb přece nebudeš TAKOVÁ

Lucie Jeřábková, věk: 48 let

Přečíst

Každá z nás někdy touží po erotickém prádle, chceme překvapit svého partnera a zvednout si vlastní sebevědomí. Někdy se nám to povede,...

Téma: Zaměstnání, 44x přečten

Vždy perfektně upravená

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

Šaty dělaj člověka. Upravená, neupravená, oblečená, neoblečená. O tom, co se Vám může přihodit v práci a jak se některé věci můžou...

Téma: Kamarádky, 50x přečten

Zlatá česká klasika

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

O tom jak může vypadat klasická česká dovolená s přáteli na kolech. Šumava projetá křížem krážem, ušlapané nožičky a otlačený...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing