Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Soutěžní příspěvek

Téma: Móda, nákupy, záliby

Čtvrteční lovci slev

Alena Pohanková, věk: 57 let

866
x přečten

Je zvláštní, že muži mého života nakupovali raději než já. Ovšem pustit je do obchodu samotné znamená mít doma na víkend tři bochníky chleba, čtyřicet rohlíků a šedesát piv. Mnohdy stačí moje zaváhání a stejně je manželův oblíbený nákup v koši....tedy v tom nákupním.

 Čtvrteční lovci slev

„Neotvírejte mi ten časopis!“ tak tohle na mě řvala přes celou prodejnu prodavačka jednoho vesnického obchůdku, kde jsem chtěla nakoupit. Nejprve mi to ale nedalo, abych se nepodívala do regálu s časopisy, které právě vyšly. Neměla jsem to dělat. Prodavačka mě seřvala, jak malou holku, která chce něco ukrást.

Neměla jsem náladu s korpulentní a nervní prodavačkou se hádat, tak jsem jen s úsměvem odsekla: „To se nesmí?“ Dostalo se mi odpovědi: „Napřed koupím a doma čumím!“ Nevím, v kterém století se tahle huba nevymáchaná zrovna nacházela, ale dvacet pět let po sametové revoluci to určitě nebylo. Raději jsem bez nákupu odešla.  Proč se nechat vytočit pro zábavu pěti prodavaček, které v obchodě postávaly a neměly co na práci. 

Stává se mi to docela často, že prodavačka v malém vesnickém obchůdku viditelně kroutí hlavou nad mým počínáním, že si chci časopis vybrat podle obsahu.  Už jsem zaslechla: „Zas Mařo, a já to tam teď narovnala!“ a jde významně znovu přerovnávat časopisy a noviny.  To ‚zas‘ znamenalo, že už někdo stejně ‚postižený‘ přede mnou u regálu s časopisy stál. Nevím, proč se nepodívat – přece si je nemohu koupit všechny?  Noviny a časopisy mě vždycky přitahovaly a je pravda, že v minulém režimu /pokud jsem nechtěla jen Rudé Právo/ jsem si zavčas ráno zašla pro oblíbený časopis a teprve doma se dozvěděla, co se v něm píše.  Nebyl takový výběr, tak se neprohlíželo na stáncích a byli jsme rádi, že jsme ukořistili svůj výtisk Mladého světa nebo Dikobrazu. 

Bydlím už dvanáctý rok na vesnici a stále se divím, že si prodavačky nezvykly, že se prostě může na zboží sáhnout a koupit se nemusí. Pokud ovšem sahám a nekoupím, je to podezřelé.  Často nekoupím, protože jsou potraviny prošlé. Jako by mi žena u pultu četla myšlenky a nahlas vyřkla: „Co byste chtěla za tu cenu?“ a nutila mi starý sýr nebo vejce. Znepřátelila jsem si ji navždy. No, hlavně, že mi nebylo zle po sýru několik měsíců starém.

Sice často slýchám ve zprávách, jak při kontrole ve známém obchodním řetězci objevili zkažené a prošlé potraviny, ale přesto mi hypermarkety vyhovují na nákup více. Obětí akce se zkaženým zbožím jsem se stala mnohokrát i já, ale přesto, pokud jsem ukázněná a nenechám se nalákat na to, co nepotřebuji, tak rozhodně ušetřím. Ovšem nesmím jet nakupovat ve čtvrtek! To šílené množství důchodců ploužících se mezi regály zboží s čerstvými akcemi je pro můj poměrně rychlý nákup velkou překážkou. Kolikrát si odnesu i nějakou tu modřinu, protože mi slevy chtivá důchodkyně najela s vozíkem na nohu. Na tyhle lovce slev za každou cenu nervy nemám. Chápu, každý šetříme, znám ten pocit, jaké je to koupit si něco kvalitnějšího ve slevě minus 75 %, ale abych objížděla supermarkety a moje neoblíbenější čtení byly letáky s akčním zbožím? Na to svůj čas rozhodně nedám. 

Je zvláštní, že muži mého života nakupovali raději než já. Ovšem pustit je do obchodu samotné znamená mít doma na víkend tři bochníky chleba, čtyřicet rohlíků a šedesát piv. Mnohdy stačí moje zaváhání a stejně je manželův oblíbený nákup v koši....tedy v tom nákupním. Jeho specialitou je nacpat těch čtyřicet rohlíků do dvou malých igelitových sáčků. Často se mu to podaří a u pokladny sbíráme. Pokladní se snaží zoufale přepočítat rohlíky a sáček se protrhne. Zřejmě si myslí, že jich tam narval ještě víc ve snaze mít nějaký ten rohlíček navíc. 

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám fejeton líbil? Kolik % fejetonu udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.1. až 31.3.

Téma: Rodina, 7x přečten

Past na tchýni.

Miloslava Černá, věk: 80 let

Přečíst

Pro seznámení s rodinou mého bratra jsme vybrali nabídku společného víkendu na chalupě, kterou si náš táta na penzi zrekonstruoval. Všichni...

Téma: Rodina, 27x přečten

Šílená Pejskařka

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

Pes nejlepší přítel člověk, ale největší nepřítel přítele. O tom, jak se z normální obyčejné holky stane šílená...

Téma: Rodina, 30x přečten

Konečně společný výlet

Dagmar Tomášková, věk: 55 let

Přečíst

Jak se nám podařilo ušetřit čas na výlet a jak dopadl s nezvaným společníkem...nebo spíš společnicí...

...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing