Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Soutěžní příspěvek

Téma: Móda, nákupy, záliby

Móda, nákupy a záliby mé dcery

Jana Kořánová, věk: 71 let

473
x přečten

Každý máme nějakého "koníčka" a málokterý je levný a tak i když je to jenom na chvíli a stojí to dost peněz, ale dělá nám dobře, potěší nás to a zlepší náladu, tak za to stojí.

Móda,nákupy a záliby mé dcery.
To vše se spojuje v jednoho velkého „koníčka" mé jediné dcery. Jako zálibu , vedle hudby všech forem, má nakupování pěkných módních věcí. Zkrátka, jde s módou! Má vkus a ještě k tomu je to fešanda. Ač je již ženou středního věku, tak na to nevypadá. Je štíhlá a myslím , že se na ta léta ani necítí. Tu zálibu v nakupování má hlavně v době, kdy jí zrovna není nejlépe. Připadá mi, že si těmi nákupy zlepšuje náladu, či se dostává do lepšího psychického stavu. Stojí jí to sice hodně peněz, protože v tomto zrovna skromná nebývá. Má ráda kvalitní a pěkné věci a na sobě nešetří. A tuto nárazovou nakupovací mánii mívá několikrát do roka. Párkrát mnohé módní věci vezme na sebe, a pak je daruje buď mně, nebo své kamarádce. Stejně „postupuje" co se týče nákupů módního dětského oblečení pro svou nejmladší desetiletou dceru Sáru. Která má toto kvalitní oblečení na jednu, maximálně dvě sezóny, než z toho vyroste. A tak i děcka jejích kamarádek jsou často obdarovávány.
Není to vždy, že by kupovala oblečení na Sáru, někdy si něco kupuje a Sára si v tom obchodě také něco vybere, ale zůstane jen u koupě dcery. Malá posmutní, ale koupí si jen dcera. A to je v době, kdy na tom finančně dcera není nejlépe, ale přesto uspokojí potřebu si něco koupit. Ono se věčně utrácet a draze nakupovat, nedá! Pro mne, ty dceřiny nakupovací mánie, bývají utrpením. Jsem sice ráda, že se s nimi vidím, ale v těch velkých obchodních centrech se necítím nejlépe. Když tam výjimečně jdu sama, tak mám mnohdy problém se odtud dostat ven a musím se někoho znalého ptát, kudy vede cesta ven, abych tam dlouho nebloudila. Když jsem tam s dcerou a vnučkou, tak mi dělají průvodkyně a já se jim v duchu obdivuji, jak mají dobrou orientaci a trefí.
Pro mou generaci už tato velká centra moc nejsou. Nebyli jsme na ně zvyklí. Je to podobné, jako s internetem. Ten se nám také těžko zvládá a připadá nám, že je to složité zařízení a že se na něm zcela vše nenaučíme. Ale co se dá dělat bez základní znalosti počítačů se dnes nedá obejít. Jeden mám doma, velmi zachovalý, neboť mě před několika lety přímo „naštval", protože mě nechtěl poslouchat a nechtěl mi udělat odstavec tam, kde jsem chtěla já, ale dělal mi jej jinde, kde se mi to nehodilo. Celá naštvaná jsem na něj zanevřela a několik let jsem si ho nevšímala, jen mi zabíral místo v mém malém bytě. Chodívala jsem na internet do míst, kde mi mohl případně někdo poradit. Nemuselo to být, kdyby mi dcera neslibovala při společném jeho nákupu, že mi s ním poradí, ale zůstalo jen u slibů. Ale už jsem mu před několika dny odpustila a dostala odvahu a milý počítač jsem opět uvedla do provozu.
Musela jsem uznat, že to nakupování s dcerou je přeci jenom lepší a bez dalších problémů. To, že na mne nemá čas,v dnešním hektickém světě , celkem chápu, také to dnes ti mladí nemají lehké a času se jim nedostává. Neví mnohdy co dříve, ale na nakupování mají finance, zatímco my dříve narozené jsme v tomto směru na tom s bídnými důchody o dost hůře. Takže nás, co máme malý důchod, by takové nakupování přivedlo na mizinu. Čas letí a kdo ví, jak dlouho tu ještě budeme v této neklidné a uspěchané době. A pak, máme ještě v čem chodit a podle poslední módy zrovna nemusíme být oblékané. Dnes je zrychlený a náročný život s nedostatkem klidu a pohody. Věřím, že i to dceru dohání k těm zmiňovaným náročným nákupům, které jí dělají dobře a uspokojují ji. Drahé, slušivé oblečení je kvalitní a pěkné. A pak líbí se a to je příjemné.
Každý máme nějakého „koníčka" a mnohé z nich zrovna levné nejsou. Na světě jsme jenom jednou, či dle Karmy párkrát a máme se snažit, aby tento náš život a pobyt zde na Zemi, za něco stál a občas si nějaké to potěšení musíme dopřát. Tak ať si dcera utrácí, když jí to dělá dobře, uspokojuje jí to a hlavně, má na to.

 

 

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám fejeton líbil? Kolik % fejetonu udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.1. až 31.3.

Téma: Rodina, 4x přečten

Past na tchýni.

Miloslava Černá, věk: 80 let

Přečíst

Pro seznámení s rodinou mého bratra jsme vybrali nabídku společného víkendu na chalupě, kterou si náš táta na penzi zrekonstruoval. Všichni...

Téma: Rodina, 24x přečten

Šílená Pejskařka

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

Pes nejlepší přítel člověk, ale největší nepřítel přítele. O tom, jak se z normální obyčejné holky stane šílená...

Téma: Rodina, 28x přečten

Konečně společný výlet

Dagmar Tomášková, věk: 55 let

Přečíst

Jak se nám podařilo ušetřit čas na výlet a jak dopadl s nezvaným společníkem...nebo spíš společnicí...

...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing