Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Soutěžní příspěvek

Téma: Muži

Jak přežít chlapské myšlení

Ilona Pluhařová, věk: 43 let

1225
x přečten

„Chlapi! Chlapi! Chlapi!“ Věčně přetřásané téma našich dámských jazyků, fotografií, červených knihoven, vzplanutých srdcí i slzami promočených kapesníků. Hned na úvod se musím přiznat, že mám rovnou čtyři.

Jak přežít chlapské myšlení

„Chlapi! Chlapi! Chlapi!“ Věčně přetřásané téma našich dámských jazyků, fotografií, červených knihoven, vzplanutých srdcí i slzami promočených kapesníků. Hned na úvod se musím přiznat, že mám rovnou čtyři. Ne však v poměru manžel a milenci první až třetí, ale manžel, jeho dvě věrné klučičí kopie a originální pravzor, nepříliš vzorný dědeček.

Je jasné, že žena musí pánům tvorstva porozumět, což však není ten zásadní problém. Přestože své muže ze srdce milujeme a třeba je i chápeme, musíme je především umět, jak se říká, vydýchat. A to je disciplína, jejíž dokonalé zvládnutí by si zasloužilo medaili mezi disciplínami ženské vztahové olympiády.

V otázce přístupu k běžným záležitostem chlap především jinak myslí, na což navazují další nekonečné zádrhele a svízele, dráždící a mnohdy vysilující naše ženské „já“.

Jak tedy přežít chlapské myšlení?

První vychytávka, kterou jsem získala následkem otloukání své duše chlapským životním stylem, je poznání, že my, ženy, musíme umět důkladně a nenávratně zapomínat.

Že je to divné? Nikoliv, drahé přítelkyně.

Musíme zapomenout především slova. Naše slova, dámy, jsou jako žížaly lezoucí po Sahaře. Buď se do mužské mozkové oázy vůbec nedoplazí, nebo v tak scvrklé a zdevastované formě, že postrádají jakýkoliv původní smysl.

Nemá tedy cenu jakkoliv dlouho opakovat, že vodovodní kohoutek kape, potřebuje opravit, protože zbytečně platíme za vodu. Přejeme-li si opravu skutečně upřímně a hned, je nezbytné uplatnit jeden z mužských principů, kterým je rázný a nesmlouvavý čin. Holčičky, dívky, ženy i (pra)babičky, musíme zkrátka do akce!

Kapající vodovodní kohoutek proto nejenže rovnou utrhneme z baterie, ale nezapomeneme při tom nechat puštěnou vodu na plné pecky a zplna hrdla, skutečně ze všech svých ženských hlasových decibelů, začneme soustředěně, srdceryvně, zoufale a vytrvale volat o pomoc. Ze čtyř chlapů v domácnosti pak jeden z nich zcela jistě zachytí vysílané SOS-volání a rozšíří ho mezi ostatní příslušníky přítomné mužské populace. (Při obstojném hlasovém nadání aktérky přiběhne i někdo od sousedů.)

Opravdu! Volejte, bědujte, naříkejte, úpěte, plivejte vodu, doslova se topte v tryskající tekutině i čirém nefalšovaném zoufalství.

Jelikož chlap je tvor činu a navíc v něm dřímají ochranitelské pudy, zcela jistě si v tento moment odpustí odbornou přednášku o neproveditelnosti zcela jednoduché opravy z důvodu nemožnosti sehnání jakýchsi titěrných součástek na ucpání primitivní díry v přívodní rouře.

Stále tedy voláte o pomoc a očekáváte svého zachránce. V okamžiku, kdy za vámi váš miláček přikvačí do koupelny, nezapomeňte se mu okázale vrhnout kolem krku, zmáčet ho, co zákon káže, a třást se při tom jako osika.

Po této jednorázové akci však ještě neočekávejme kýžený výsledek. Je nutné, přímo nezbytné, celou událost okázale zopakovat. Pokud se už poněkolikáté seběhnou všichni z domu i z celého okolí a rozšíří se fáma, že u vás neustále dochází k tragickým nehodám ohledně vodovodního potrubí, váš drahý už nebude chtít vypadat jako blbec, který nezvládá situaci ve svém vlastním domě či bytě. Možná získáme i překvapivý bonus. V některých případech dojde dokonce k opravě všech vodovodních kohoutků, aby děti ve škole nevyprávěly, že se maminka doma nachází v neustálém ohrožení života.

Ne vždy je však potřeba takto hlasitá metoda. Leží-li například klučičí batoh ve dveřích, naprosto v cestě, jako bludný kořen, akrobatická překážka, otravný balík jakési schumlaniny, v souladu s mužskou aurou není vhodné ani na toto slovně upozorňovat. Přejeme-li si onen nežádoucí objekt odstranit, musíme zvolit usměvavou, trpělivou, úpornou a cíleně otravnou strategii. Jde-li se puberťák umýt, postavíme batoh na umyvadlo nebo do vany. Hledá-li boty, nacpeme místo nich do botníku batoh. Hledá-li mobil, zakryjeme ho batohem. Pro batoh doporučuji vyvinout také účinný závěsný systém, jenž umožní zakrýt i televizní či počítačovou obrazovku.

„Kurňa, už zase! Zase ten blbej batoh!“ mělo by se ozvat cosi podobného při úspěšném průběhu zmíněné metody. Stopneme ji však teprve tehdy, jsme-li s lokalizací inkriminované věci konečně spokojeny.

Nesmíme se však zaleknout ani těch nejextrémnějších situací. Je-li tchánova pneumatika od auta natolik unavená, že musí ležet od rána do večera uprostřed dvora, neváháme ji láskyplně a starostlivě uložit do dědečkovy postele, aby se poněkud prospala, že?

Shrnuto a podtrženo, mužské myšlení přežije pouze silná a tvůrčí ženská osobnost, s pomyslnou náplastí na rtech, jež zdobí zářivý, avšak pro mužskou náturu nečitelný či nevyzpytatelný úsměv. „Ženy! Ženy! Ženy!“ budou následně řešit pánské kuloáry a na pomyslné houpačce životní rovnováhy zmizí naše závratě.                                                                                     

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám fejeton líbil? Kolik % fejetonu udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Téma: Rodina, 59x přečten

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina, 82x přečten

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing