Home Fejetony
2023
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2023
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2023
Archív fejetonů
2013 - 2023

Soutěžní příspěvek

Téma: Kamarádky

Trapné okamžiky jiných

Věra Kratochvílová, věk: 65 let

2240
x přečten

Vždycky mě sobecky potěší, že na to nejsem sama. Co se týče trapasů, moje kamarádky mi zdatně sekundují. Komu se podaří nechtěně osprchovat při sedu na záchodové míse? A splést si živého s mrtvým? To už je pořádný trapas...


Trapasy těch jiných

 

Kdo jsou ti jiní? Vlastně. Ty jiné. No přece mé skvělé kamarádky.
Jsou nepřekonatelné.

Helena B. Nadmíru cudná. Při hromadném zájezdu babince do Itálie zastavil autobus na čůrací pauzu u benzínky. Už byl nejvyšší čas, ale fronta před kabinkami vypadala na nejdelší čas. Většina se proto rozhodla jít po česku do křoví. Helena to nemohla risknout. Co kdyby ji někdo zahlédl? V nouzi nejvyšší jí poradily ty nejvěrnější. Sice to není plně legální, ale záchod pro invalidy bývá volný. A šly také. Helena si před akcí pověsila kabelku na jakýsi čudlík - přece ji nepoloží na zem, není čuňe. A začaly se dít věci. Už už dosedala, když se pod ní pohnula mísa, zajela do zdi a ze stropu se spustila sprcha. Zároveň se otevřely dveře. Za nimi zíralo pět kamarádek. Dveře se zavřely mísa vyjela, deštík ustal a Helena zkusila své štěstí znovu. No prostě. Opakovalo se to třikrát.Počůraly se všechny.
Helena časem pochopila, že ten čudlík - na rozdíl od ní- invalidy plně respektuje, mačká se před výjezdem vozíku a zaručuje pohodlí a to, co se nazývá hygienická čistota.

Renata. Zdravotní sestra v nemocnici. Interna, úmrtí běžná věc. Seděla si tak na zahrádce u kafe a po nějaké době jí začal být divný soused. Ne, že by něco zvláštního vyváděl. Naopak. Už přes dvě hodiny se ten starý a vetchý pán ve svém křesle na verandě ani nepohnul. Renatě to bylo jasné. Umřel. Ze své praxe ví, co to je posmrtná ztuhlost a jakým je problémem při ukládání nebožtíka do správné vodorovné polohy. Ta statečná sestřička proto přelezla plot a šla souseda rovnat do rakve. Nebyl mrtvý. Spal. A dodnes si o ní myslí divné věci.

Dora. V rozpuku mladosti prodávala všechen možný drogistický sortiment v pultové prodejně. Ti pánové asi neměli radost, že si mají o kondomy říct právě jí. Svá přání proto občas nenazvali pravým jménem. Když jeden požádal o gumičky, Dora usoudila, že jde o zavařování. Omluvila se, že gumičky na skladě nejsou, ale jako správná obchodnice hned nabídla alternativní řešení. Stačí si nastříhat celofán a pořádně to celé utáhnout provázkem. Pán utekl. Jiný zákazník si chtěl koupit to, co nazval ochrana. Dora rozuměla Okena.Tu také neměli. I zde reagovala pružně a doporučila místo ní Iron. Pán zřejmě nikdy okna nemyl a ani nebyl při žádné takové akci přítomen. Jen podotkl, že to je nějaká novinka, zaplatil a šel.
Simona. Tvrdě odmítala pořídit si brýle. Pak šla s přítelem k tramvajové zastávce a protože už dost pospíchala, vytrhla se mu a začala tu dvaadvacítku dobíhat. Už ji skoro chytila ale pak zjistila, že to je náklaďák.
Andrea. Katolička. V kostele přenášela Boží světlo z Betléma, nějak zafuněla a nebylo. Dav věřících za zadkem, ale kamarádka se zapalovačem po boku.Všechno dobře dopadlo a já přeju všem svým kamarádkám, ať mají hodně podivných zážitků. Když probíhají, nic moc. Ale když se o nich vypráví.....

 

 

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám fejeton líbil? Kolik % fejetonu udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2023, 1.1. až 31.3.

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing