Home Fejetony
2018
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2018
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2018
Archív fejetonů
2013 - 2018

Soutěžní příspěvek

Téma: Zaměstnání

Vždy perfektně upravená

Lenka Staníčková, věk: 27 let

57
x přečten

Šaty dělaj člověka. Upravená, neupravená, oblečená, neoblečená. O tom, co se Vám může přihodit v práci a jak se některé věci můžou otočit proti Vám.

Vždy perfektně upravená
Znáte to. Chodíte do práce, mezi klienty a proto musíte být perfektně upravená, namalovaná a voňavá. Není nic horšího, než když mám schůzku a slečna má okousané nehty, 10 cm odrosty na vlasech, děravé tričko nebo přijede jenom tam ve sportovním tričku a džínech. Přece jenom, když chce člověk udělat dojem, tak si vezme elegantnější kalhoty, halenku, košili nebo šaty.
Na schůzky si zásadně oblékám šaty, tedy za předpokladu, že není venku -20 °C nebo jsem nějakým způsobem zdravotně indisponovaná. Každopádně ve svém šatníku jsem vybavena tak 10 šaty, které protáčím dle ročního období (jarní, letní, podzimní a zimní) nebo aktuální nálady.
Loni jsem si zakoupila krásné nové černé šaty, ale když jsem si je zkoušela letos, tak mi malilinko narostl zadek a šaty jsem bohužel neoblékla. To nic, tak jsem zapátrala dál a oblékla si jiné šaty, které mám již od loňska a jsou krásně puntikované a elegantní. Takové na to letní nošení.
Absolvovala jsem kolečko schůzek s klienty a vlastně většina probíhala v sedě u stolu. Šaty jsou s tvrdšího materiálu a proto, když se člověk zvedne ze židle, tak si je musí trochu stáhnou tdolů, aby za chvilku nebyl vidět zadek. Vše proběhlo v pořádku. Sem tam jsem přebíhala na nějakou tu schůzku, když jsem nestíhala, ale jinak vše klapalo. Vrátila jsem se na firmu a proběhla jsem se celou dílnou, zda je všechno v pořádku. V kanceláři jsem si dodělala co jsem potřebovala a mohla jsem jít domů.
Cestou mi křičel benzín, tak jsem se úplně běžně zastavila u benzínky a natankovala si plnou nádrž. Vzpomněla jsem si, že jsem chtěla dělat nějakou dobrůtku k večeři a proto jsem se zastavila ještě v místní samoobsluze.
Jedu si pomalu domů a vidím nějakého naháče stát u našeho baráku pouze v trenkách. Zběsile jsem zatroubila a on to byl můj přítel. Zaparkovala jsem auto a šla jsem se ho zeptat, co to má znamenat a proč není oblečený. On mi tvrdil, že je přece oblečený - má trenky. Na to jsem argumentovala, že se nemusí, ale vystavovat u hlavní silnice před našim barákem. Něco jiného je, když je člověk zavřený doma a nikdo nevidí a ne tohle. Nemusí přece děsit sousedy svou chlupatou hrudí a podobně. Docela jsem prudila. Je to přesně ten typ, co je mu jedno, že má na hlavě ptačí hnízdo. Prostě mouchy snězte si mě.
Po naši vášnivé hádce jsem se otočila na podpatku s tím, že odcházím domů. Když v tom za sebou uslyším: „No to si snad děláš srandu, že mě tady vynadáš za trenky a sama tady chodíš a vystavuješ zadek". Trochu ve mně hrklo, ale povídám: „Ha, ha, ha. Moc vtipný. Na to ti neskočím." A za mnou se objeví tchán a říká: „Ale on fakt nekecá, máš na zadku díru a jsou ti vidět kalhotky". Okamžitě rudnu a běžím se podívat do zrcadla. Fakt nekecali. To není možný. Taková ostuda. Kdoví jak dlouho tam ta díra je.
Druhý den vynadám kolegyni, že mě na to neupozornila, ale tvrdí mi, že jsem tam ráno tu díru neměla. Tak nevím a netuším. Kdy, jak a kdoví jak dlouho jsem ji tam měla. Prostě trapas.

 

 

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám fejeton líbil? Kolik % fejetonu udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2018, 1.10. až 31.12.

Téma: Erotika, 83x přečten

Erotické prádlo aneb přece nebudeš TAKOVÁ

Lucie Jeřábková, věk: 48 let

Přečíst

Každá z nás někdy touží po erotickém prádle, chceme překvapit svého partnera a zvednout si vlastní sebevědomí. Někdy se nám to povede,...

Téma: Kamarádky, 69x přečten

Zlatá česká klasika

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

O tom jak může vypadat klasická česká dovolená s přáteli na kolech. Šumava projetá křížem krážem, ušlapané nožičky a otlačený...

Téma: Zaměstnání, 35x přečten

ČAS

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Čas se dotýká nás všech. Do jisté míry ho můžeme třeba i ignorovat a dělat si podle svého, jenom...jenom do toho zaměstnání musíme...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing