Home Fejetony
2018
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2018
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2018
Archív fejetonů
2013 - 2018

Soutěžní příspěvek

Téma: Kamarádky

Psí velmoc

Jana Kořánová, věk: 71 let

48
x přečten

O tom, že jsme se stali častými majiteli psých mazlíčků, které nahrazují i kamarády a kamarádky mnohým z nás. A nejen to, ale i cit a plná důvěra nejsou ohroženi, neboť oni nezklamou.

Psí vemoc
To jsme - Psí velmoc, jak je to možné, že jsme země, kde má tolik lidí psa, nebo psy? Co nám chybí, proč si je pořizujeme? Kdo je, či byl na vině? Tolik psů na vsích, ale i ve městech? Když vyjedete za hranice s Německem a dáte se směrem na jihozápad, tak za necelý den v městě Kasslu neuvidíte žádného, anebo jednoho psa. Město Kassl je nádherné město v kraji Hessensko. Lidem se tam žije příjemně a dobře a to je bývalé Západní Německo, tolik v minulém režimu haněné! Žije tam má přítelkyně Margot, s kterou jsme si psali, ale naše korespondence ztroskotala na mé němčině, případně angličtině a to zase ona rusky neumí. Ale byli jsme si hodně blízké, velmi příjemná přítelkyně! Škoda. Ale život jde dál. Tak spřízněnou duši nyní sice nemám, ale má další přítelkyně, Anička, je mi také dost blízká. Nemá psa, tak jako neměla Margot, ale má hůl, ač ne na psy, ale na pobolívající dolní končetiny. Je o 5 let mladší než já a příjemná paní. Ostatně ta hůl mě v budoucnu také čeká. S Aničkou jsem se seznámila v Itálii letos na jaře a byli jsme spolu denně.
Další má přítelkyně, ale je to současně má dcera, Sandra, původním jménem Romana, psa má a je to Bieger jorkšír se jménem Angel. A já jej dokonce občas hlídám, spolu se svou vnučkou Sárou, která již druhé jméno nemá. A tak k těm páníčkům v naší republice vlastně patřím vlastně na půl i já a moje dcera zcela.
V našem domě je minimálně 5 psů, a ten náš dům není příliš velký. Pejsky vlastní samé dámy a ta jedna má jorkšírku stejného jména, jako má moje vnučka, Sára. V mnohých případech nahrazují děti, jindy jsou pro citovou potřebu dam.
Moje kamarádka, Lidka, mívala přítele, a když náhle zemřel, tak jej také nahradil pes. Spal s ní i v posteli. Zkrátka psi jsou tak trochu náhražkou, citovou „záplatou" pro majitelky či majitele. To jsme to dopracovali, když místo víry v Boha, musí zaskakovat psi. A domnívám se, že v ateismu, podporovaném minulým režimem je ten pejsek, to odůvodnění takového množství psů u nás. V zemích méně ateistických tomu tak není, tam mají oporu v Bohu. Mé kamarádky nejsou věřící. Jedna z nich, Anička, má místo pejska dědka. Tak jej opravdu nazývá. Ač je to její manžel, ale žije si každý zvlášť, ač občas v jednom domě. Ona byla letos se mnou na dovolené a jezdí si tak stále. On si našel milenku v lázních a oba do lázní a často jezdí.
Většina pejskařů a pejskařek by měli méně témat k hovoru, kdyby ty pejsky neměli. Koníčky jsou různé. Já chodím už dva roky kreslit mezi perfektní partu kamarádek a není to náš „koníček", ale „ kůň". S několika z nich ještě chodím do pěveckého kroužku a koncem minulého školního roku jsme měli i vystoupení, tedy koncert. Nic dech beroucí, zazpívali jsme tam dvě písničky. Zpíváme převážně lidové písničky, ale těší nás to setkávání a společné zpívání.
Je milé, když kamkoli jdu, tak tam je vždy nějaká přítelkyně, kamarádka či známá. Mám s kým si popovídat, s kým se potěšit. Takže, ač žiji sama, tak samotou netrpím. Naopak mi samota někdy i vyhovuje. Tak třeba na chatě, kamarádku, či kamaráda tam nemám a je mi tam dobře. Samozřejmě pejsků je tam několik a někdy se naštěkají až moc, hlavně ten jeden. Asi je nespokojený? Nevím? Ale hlídají nám chaty, a co tuto chatu mám, tak tam nebyli zloději, ba naopak kontrola policajtů, zda jsou chaty dobře zajištěné a obstáli jsme dobře. Na chatě kamarádky suplují ptáci, žáby, ještěrky,včely a jiní tvorové, a pak tam mám klid na kreslení a jiné „koníčky" a ráda se na čas vracím do města, do hluku velkoměsta a za kamarádkami.

 

 

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám fejeton líbil? Kolik % fejetonu udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2018, 1.10. až 31.12.

Téma: Erotika, 64x přečten

Erotické prádlo aneb přece nebudeš TAKOVÁ

Lucie Jeřábková, věk: 48 let

Přečíst

Každá z nás někdy touží po erotickém prádle, chceme překvapit svého partnera a zvednout si vlastní sebevědomí. Někdy se nám to povede,...

Téma: Zaměstnání, 44x přečten

Vždy perfektně upravená

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

Šaty dělaj člověka. Upravená, neupravená, oblečená, neoblečená. O tom, co se Vám může přihodit v práci a jak se některé věci můžou...

Téma: Kamarádky, 50x přečten

Zlatá česká klasika

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

O tom jak může vypadat klasická česká dovolená s přáteli na kolech. Šumava projetá křížem krážem, ušlapané nožičky a otlačený...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing