Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Soutěžní příspěvek

Téma: Kamarádky

Hruška nebo jablko?

Jitka Kubešová, věk: 56 let

1478
x přečten

Názvy ovoce neznamenají vždy název ovoce. Označují se jimi i typy ženských postav. Těžko říct, která z nich je lepší...

     Hruška nebo jablko? Že vám chutná obojí? No, mně také. Ale teď nemám na mysli ovoce, nýbrž ženskou postavu. Znáte to. Vy máte, jak to jen říci, široký hrudník a vaše kamarádka zase velký zadek. Ona vám vaše velká prsa závidí. Ale vy s tím máte věčný problém. Raději byste brala o pár centimetrů více přes boky, než každoročně běhat po obchodech s plavkami a žadonit o malou službičku. Vyměnit horní díl za větší. Prostě potřebujete horní díl o číslo větší než ten dolní. Když vám nikde nechtějí vyhovět, snížíte se k tomu, že v supermarketu dvoudílné plavky rozdělíte, abyste je posléze opět spojily. Jen s jedním nepatrným rozdílem. Spojíte horní díl s dolním, který je o velikost menší a tajně doufáte, že si pokladní toho nevšimne. Tak jako já nedávno. Vyměnit díly, spojit je a rychle šup plavky na pás. Jakmile projely plavky pásem, pokladní svědomitě zkoumala, zda obě velikosti patří k sobě. U pokladny jsem dělala jakoby nic, přece se mě to netýká. A na její konstatování: „To máte dvě různé velikosti, takhle vám to prodat nemůžu“, odpovídám:  „Co je to dnes za lidi, že v tom dělají takový binec“. Jsem odhodlaná plavky v supermarketu zanechat. „Do prčic, co si jen vezmu na tu dovolenou?“, vztekám se později v autě než se mi podaří nastartovat. Tentokrát to moje malá lest prostě nevyšla. Jsem pěkně naštvaná. Ale jen do té doby, než mi zavolá kolegyně Zdenička z práce a poprosí mě, zda bych s ní nezašla na nákupy a potom na kávičku. V práci si nemůžeme skoro nic říct, protože i stěny mají uši a ona mi toho musí tolik povědět. 

     Chodíme po nákupním centru a tlacháme. O všem možném. Ještě ve mně doznívá vztek z pocitu, že prostě nemám šanci, koupit si NORMÁLNÍ plavky pro NORMÁLNÍ postavu. Tedy pro trochu větší prsa a menší zadek. Můj vztek opadá v okamžiku, kdy kolegyně odhrne plentu kabinky, ve které si zkouší plesové šaty, zvedám oči, abych se podívala, jak jí sluší. Vidím před sebou obrovský zadek naditý v poloprůsvitném elastickém hábitu. Její prsa se ztrácí kdesi v záplavě přebývající látky. Vlastně to vypadá, jako by tam vůbec nebyla. Napadá mě: „Jsou tam vůbec?“. Můj chlap by vtipně prohlásil, že si je asi někam odložila. Prostě moje kolegyně je hruška. „Já mám takovou smůlu s tou mou prdelí, copak můžu takhle někam jít?“, vyráží ze sebe úplně zdeptaná kolegyně. Uklidňuji ji: „Zdeni, neboj, zavolám mojí švadleně, ona něco vymyslí“. Ovšem je mi jasné, že vymyslet něco na její objemné pozadí a žádná prsa, bude docela oříšek. Ale jsme holky odvážné a jen tak lehce se nevzdáváme. Ten den končíme v kavárně, s pohárem plným vanilkové zmrzliny se šlehačkou. Utěšujeme se, že už nás stejně nic nezachrání. Holt, jedna jsme jablko a druhá hruška.

      Každá z nás jsme prostě trochu jiná. Moje kamarádka Šárka je v typologii označovaná jako přesýpací hodiny. Může si dovolit hluboký dekolt, ze kterého se jí derou krásná naducaná prsa. Chlapi na nich můžou oči nechat. Má i další výhodu a tou je štíhlý pas. Když se stáhne širokým páskem, upozorní na svoji štíhlost a její prsa se  ještě zvýrazní. To už má výhody dvě. Vosí pas a prsa dmoucí. A k tomu jí pánbůh nadělil i krásně tvarovaná lýtka. Taková nespravedlnost. A chlapi se můžou přetrhnout, aby Šárku získali. Šárka to prostě má všechno. Ale zjistila jsem, že ani ona to nemá zadarmo. Její štíhlý pas je vykoupen jedním jablkem denně a miniaturní mističkou špaget. Bez ničeho. Ani s kečupem. Může zapomenout na ty vynikající palačinky s tvarohem přelitými jahodovým toppingem, na čokoládové bonbony a zmrzlinové poháry. To chlapi to mají podstatně jednodušší. Žádná hruška ani jablko. Prostě buď mají pivní mozol nebo pekáč buchet.  

       No tak jsem to tedy, přehodnotila. Raději si dopřeju sem tam nějakou tu zmrzku a palačinku. Štíhlý pas mít tak nutně za tuto oběť, nemusím. A tak jsme s kolegyní nakonec zašly do té nové cukrárny na rohu. Ten karamelový pohár byl vážně vznikající.  

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám fejeton líbil? Kolik % fejetonu udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.1. až 31.3.

Téma: Rodina, 4x přečten

Past na tchýni.

Miloslava Černá, věk: 80 let

Přečíst

Pro seznámení s rodinou mého bratra jsme vybrali nabídku společného víkendu na chalupě, kterou si náš táta na penzi zrekonstruoval. Všichni...

Téma: Rodina, 24x přečten

Šílená Pejskařka

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

Pes nejlepší přítel člověk, ale největší nepřítel přítele. O tom, jak se z normální obyčejné holky stane šílená...

Téma: Rodina, 28x přečten

Konečně společný výlet

Dagmar Tomášková, věk: 55 let

Přečíst

Jak se nám podařilo ušetřit čas na výlet a jak dopadl s nezvaným společníkem...nebo spíš společnicí...

...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing