Home Fejetony
2018
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2018
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2018
Archív fejetonů
2013 - 2018

Soutěžní příspěvek

Téma: Rodina

Malá velká holka.

Zuzana Blatecká, věk: 33 let

784
x přečten

Rodina je základ státu a utváří naši podstatu. Rodina z nás dělá to co jsme a i když si někdy myslíme, že už jsme velcí a dospělí, tak někdy nejsme. Pro rodiče budeme pořád ty malé děti, kterým měnili plíny a utíraly nosy.

Malá velká holka.
Za necelý měsíc oslavím Kristova léta. To už je nějaký věk... Většina mých vrstevníků je v posvátném svazku manželském, mají děti, i několik. Někteří zdatnější jedinci už dokonce zvládli z onoho svazku vystoupit a ti nejzdatnější do něj vstoupili ještě jednou. Pak jsou tady jedinci, kteří statečně odolávají jak dětem, tak sňatku, ať už z vlastního rozhodnutí, nebo z donucení okolnostmi. Nicméně ale je to věk, kdy má už člověk za sebou nějakou kariéru, očekává se, že bude více či méně samostatný, že povede spořádaný život, bude činit vlastní rozhodnutí typu kam na dovolenou, jak a s kým bydlet, zda si koupit tu příšerně drahou kabelku a pak dva týdny před výplatou jíst jen rohlíky a někdy jogurt apod.
I já jsem podobným dospělcem, z domova jsem odešla v 21-ti letech studovat VŠ a již jsem se nevrátila, postupně jsem se přerodila v jedince, který bydlí sám, sám si rozhoduje, co si nakoupí k večeři (jestli to bude ona drahá kabelka, nebo jestli tentokrát zbude i na šunku k suchému rohlíku). Sama si určuji, kdy jdu spát (a s kým) a kdy ráno vstanu. Prostě v mých očích jsem už velká holka. Někdy ve své fantazii dojdu i k závěru, že už jsem dokonce dospělá žena.
Do momentu, než se mi na mobilu rozbliká MAMKA spolu s její fotkou a ozve se hlas, kdy přijedeš domů...Velmi ošemetná otázka, neboť jakákoli odpověď se úplně nehodí, protože v termínu, kdy bych teda byla ochotná přijet, se to úplně nehodí, ale dobře, tak oni si to teda zařídí... Tak dojedu. Hned po příjezdu jsem shlédnuta od hlavy k patě a okomentována. „Ty jsi přibrala/zhubla!!!" nebo „Co to máš (proboha) na sobě, to jsem ještě neviděla, kolik to stálo a případně kup mi to taky" Komentář k oblečení jsem se jednou snažila obejít tím, že jsem si na několik po sobě jdoucích návštěv vzala stejný oděv. Nepomohlo to. „Prosím Tě, proč pořád chodíš v tom jednom? Ty nemáš nic jiného na sebe? Potřebuješ peníze???" Poté následuje pokyn, ať se převléknu do něčeho domácího a neválím se křesle v oblečení ‚na ven‘. Již sedím v křesle a odpovídám na dotazy, jaká byla cesta, kolik jelo lidí, co nového v práci. Zhruba po dvaceti minutách následuje pokyn, ať si vezmu jídlo, které uvařila, neb mám jistě hlad. Ale ouha! Nemám. Příval otázek proč nemám hlad, jak je to možné, co jsem celý den jedla a co bych si teda dala a že ona si teda myslela, že to co uvařila si dám, protože si myslela, že to mám ráda. Takže rezignovaně jdu, naložím si porci a sním ji. A pochutnám si velice.
A u toho mi běží hlavou, jak strašně mi to leze na nervy, jak nesnáším ten pocit, kdy si připadám jak malá neschopná holka, co sotva vylezla základku. Hned druhá myšlenka, která mi naskočí, je ta, jak moc budu vzpomínat přesně na tyhle chvíle, až jednou přijedu domů a nikdo mě tam nepřivítá a nezkontroluje. A tak jsem vlastně ráda, že někde nemusím být tím dospělým zodpovědným jedincem, že můžu být ta malá holka a vážím si každé takové chvíle. Máte to taky tak?

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám fejeton líbil? Kolik % fejetonu udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Právě probíhá letní kolo soutěže! Ročník 2018, 1.7. až 30.9.

Téma: Rodina, 20x přečten

Sárinka

Jana Kořánová, věk: 71 let

Přečíst

Rodina je dobrá, když ji máme, ale čas od času je docela zdravé si od ní odpočinout a pak jsme si vzácnější.

...

Téma: Kamarádky, 18x přečten

Psí velmoc

Jana Kořánová, věk: 71 let

Přečíst

O tom, že jsme se stali častými majiteli psých mazlíčků, které nahrazují i kamarády a kamarádky mnohým z nás. A nejen to, ale i cit...

Téma: Rodina, 19x přečten

Sucho

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Možná si řeknete, že problém sucha pod téma rodina nepatří. Jenomže - jenomže nedostatek vody a nutnost šetření z ní se dotýká úplně...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing