Home Fejetony
2023
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2023
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2023
Archív fejetonů
2013 - 2023

Soutěžní příspěvek

Téma: TV seriál

Námět na seriál

Lenka Kvitová, věk: 36 let

1493
x přečten

Finálový příspěvek

Námět na televizní seriál

Eva Michálková je úspěšná klinická psycholožka. Klinickou praxi vede společně s kolegou, Radimem Švehlíkem.
Zatímco Eva svým klientům dokáže s porozuměním naslouchat, provázet je životem a pomáhá jim najít v životě správnou cestu, se svými osobními problémy si příliš poradit nedokáže.
Za studií šla na potrat, protože dítě a založení rodiny nezapadalo do její přestavy o budoucím životě - budování kariéry a vytvoření vlastní klinické praxe. Rozhodnutí, které však před lety učinila, se ukázalo být jako fatální - nemůže mít děti. Kvůli neplodnosti jí ztroskotalo první manželství a nyní je podruhé vdaná za úspěšného podnikatele, majitele personální agentury, který má v péči pubertální dceru z předchozího manželství.
Zdá se, že i toto druhé Evino manželství dostává trhliny. Manžel bývá často služebně pryč, nevěnuje jí tolik času, kolik by potřebovala, Eva manžela podezřívá z nevěry. Eva nevychází dobře se svou nevlastní dcerou Julií, která jí dělá naschvály a všemožnými způsoby jí háže klacky pod nohy. Evin manžel Karel svou dceru bezmezně miluje a vždy se kloní na stranu své dcery.
Eva byla jedináček a žije pouze její matka, se kterou však nemá také příliš vřelý vztah.
Eva byla spíše samotářský typ, a proto má jen jedinou opravdovou důvěrnou kamarádku Zdeňku, spolužačku ze studií, která je, jak se zdá, v osobním životě mnohem šťastnější - je vdaná a má dvě děti. O svém manželovi i dětech mluví vždy s láskou a nikdy nedává najevo nespokojenost.

Příběh se bude odehrávat v současnosti, ale s možnými záblesky do minulosti, jako vzpomínkami na Evino mládí, studium, na rozhodnutí, které jí změnilo zásadně život a na první manželství, které ztroskotalo. Jednotlivé scény by probíhaly u Evy doma, v zaměstnání, na návštěvě u Eviny matky, apod.

Charakteristika postav:

Eva Michálková - úspěšná klinická psycholožka, která, jako by svou empatii a porozumění vyčerpala pro své klienty, v osobním životě na lidi působí jako arogantní, bezcitná žena, která jde v životě tvrdě za svým a neváhá jít přes mrtvoly. V osobním životě se jí příliš nedaří.

Karel Michálek - Evin současný manžel, úspěšný podnikatel a majitel personální agentury, doma se příliš nezdržuje, nejspíš ani ne tolik kvůli pracovního vytížení, jako kvůli milenky. Bezmezně miluje svou dceru Julii a snadno přehlíží její chyby a nedostatky.

Julie Michálková - Evina nevlastní dcera. Jde o inteligentní pubertální dívku, která miluje svého otce, ale stále těžce nese rozvod rodičů, i když její matka má problémy s alkoholem. Evu nemá příliš v lásce, dělá jí naschvály, chová se občas jako rozmazlený fracek a využívá situace, kdy otec udělá vše, co jí na očích vidí.

Martin Sova - Evin bývalý manžel, rozešli se přátelsky, důvodem rozchodu byla především Evina neplodnost. Martin Sova se současnou partnerkou čeká dítě. Zdá se, že je aktuálně v osobním životě spokojený.

Zdena Malá - Evina jediná a skutečná přítelkyně, spolužačka ze studií. Jako jediná si dokázala najít cestu k Evinu srdci a neviděla v ní pouze arogantní a namyšlenou ženu. Vnímala, že pod tvrdou slupkou se skrývá ve skutečnosti citlivá žena s nízkým sebevědomím. Narozdíl od Evy má Zdena spokojené manželství a dvě děti - to, co se Evě nedostává a po čem touží. I když její kariéra není tak slibná jako Evina, pracuje pouze jako psycholožka v Pedagogicko psychologické poradně.

Eva Dvořáková - Evina matka, vdova a dosud pracující dentistka. S Evou má chladný vztah. Nikdy se nesmířila se skutečností, že se dcera nerozhodla studovat medicínu a zvolila si pro ni zcela podružný a bezvýznamný obor a také jí dává za vinu nezdařilé manželství. Eva Dvořáková byla provdána za svého manžela třicet let, tvrdí, že jejich manželství bylo vždy šťastné a rozdělila je až smrt.

Radim Švehlík - Evin kolega a spolupracovník v klinické praxi. Zatímco v práci je naprosto profesionál, v osobním životě jde o don Juana, který s ženami neustále flirtuje a má to jako sport. Také tomu odpovídá jeho situace - je třikrát rozvedený a milenky střídá jako ponožky. I Evě opakovaně činil návrhy, ale ta jej vždy přátelsky odmítla a na jejich společnou praxi to nemělo vliv.

Ilona Dvorská - je recepční Eviny klinické praxe, nevýrazná šedá myška, ale naprosto výkonná, která zajišťuje bezchybný chod ordinace. Je rozvedená a do svého šéfa, Radima Švehlíka, je tajně a nešťastně zamilovaná.

 

 

 

 

 

První díl seriálu

Den Evy Michálkové nezačal zrovna růžově. Hned u snídaně se pohádala s nevlastní dcerou Julií. Manžel nebyl doma, odjel zase na jednu z mnoha služebních cest. Julie jí vyčetla, že se chová jak Ledová královna, která nemá v sobě kousek citu. A proto Julie nedokáže pochopit, jak může vést klinickou praxi a prokazovat porozumění a empatii druhým lidem.
Eva cítí, že ji čeká náročný den. Do kanceláře odchází nervózní a rozhozená.
Nepotěší ji ani zpráva recepční Ilony, že jeden z pacientů se opět přeobjednal - Eva by se s ním měla vídat jedenkrát týdně, ale de facto už neměli konzultaci po dobu tří týdnů.
Další pacientka, první toho dne, se dostaví s velkým zpožděním a jen z důvodu, aby Evě oznámila, že ukončuje spolupráci, protože ji považuje za nesmysluplnou a bezvýznamnou. Tvrdí, že jí Eva dosud žádným způsobem nepomohla a po té, co začala k Evě docházet, se její osobní situace naopak zhoršila.
Pro Evu to je těžká rána. Dosud sama sebe vnímala jako dokonalou profesionálku, která podává skvělé výkony a dokáže svým klientům pomoci. Pokud se jí dosud nedařilo v osobním životě, tak v profesním sklízela úspěchy. Její představa dostává povážlivé trhliny. Ráda by situaci probrala se svým kolegou, Radimem Švehlíkem, ale zrovna odjel na konferenci a vrátí se až za tři dny.
Proto si Eva slíbí, že zavolá alespoň své nejlepší kamarádce Zdeňce, aby ji pozvala na kávu a všechno s ní probrala. Přestože jde o její nejlepší a de facto jedinou kamarádku, už se neviděly několik týdnů.
Její kamarádka jí překvapivě nabídne, aby se sešly ještě týž den u ní doma, děti má ve škole přírodě a manžela na služební cestě, budou si tedy moci nerušeně a soukromě popovídat.
Setkání s přítelkyní Evě však neposkytne očekávanou vzpruhu. Zdeňka se jí svěří s radostnou novinou - čeká další dítě.
Eva cítí bodavý osten žárlivosti. Znovu se jí vrací vzpomínky na její rozhodnutí v minulosti, které ji přivedlo k tomu, že vlastní děti nikdy mít nebude...

 

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám fejeton líbil? Kolik % fejetonu udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2023, 1.1. až 31.3.

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing