Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Soutěžní příspěvek

Téma: Rodina

Akutní zánět !!!

naděžda šefránková, věk: 47 let

628
x přečten

Akutní zánět slepého střeva není nic příjemného,ale co když se jedná o úplně něco jiného? Jak správně rozpoznat příznaky?

Sedím v čekárně na chirurgii a už přes hodinu vyhlížím, kdy se otevřou dveře a zazní mé jméno. Co se stalo? Co dohnalo mne, odpůrkyni návštěv u lékaře, na vyšetření? Už třetí den mne bolí břicho a všechny příznaky odpovídají akutnímu zánětu slepého střeva . Po konzultaci s kolegyněmi v práci a mojí sestrou, která měla přesně stejné bolesti a skončila na operačním stole, jsem zrušila týdny objednanou návštěvu kadeřníka a vydala se do naší nemocnice. Asi jsem měla nejprve navštívit svoji obvodní lékařku, jak mne upozornila přijímací sestra, ale já opravdu myslela , že akutní je prostě akutní. Hlavně že mám kartičku pojištěnce.
Sedím v čekárně , což je dlouhá chodba, oprýskané zdi, dokonce mi pod nohama proběhne párek štěnic. Ve zdravotnictví je stále co zlepšovat. Setra u příjmu zřejmě musela odhadnout můj stav lépe než já , neboť zatím všichni co přišli po mně , už byli vyšetřeni. Slečna sedící naproti je úplně zelená, drží se za břicho, hlavu položenou na rameni svého přítele. On ji hladí a něco šeptá do vlasů. Já jsem tu sama, v ruce držím mobil a přemýšlím komu zavolat, s kým se podělit o svůj strach. Nechci jít na operaci, nechci ležet v nemocnici, chci domů, utírat prach, uvařit nějakou dobrotu, ale křeč v břiše mi ohlašuje, že jsem tu správně. S hrůzou zjišťuji ,že nemám nikoho, na koho bych se mohla obrátit. Mám sice sestru, ale ta je sto kilometrů vzdálená a právě je po noční, s určitostí bude spát. Vláďa. Mám ještě Vláďu .Tedy do minulého pondělí odpoledne jsem ještě měla , pak jsme se pohádali a on práskl dveřmi . Pohádali jsme se kvůli blbosti. Jsem odborník na hádání se kvůli blbostem, když mám svůj den. Co bych právě dala za jeho pohlazení , nastavené rameno, či milé slovíčko. Nevím, kde mám teď větší bolest, jestli v břiše nebo na duši. Dochází mně , že Vláďa není tak špatný. A že ten čas, co jsme spolu , byl moc pěkný. Dochází mně , že mi chybí . Ne, neblouzním. Jak jsem uvedla už při příjmu, teplotu jsem neměla. Je mi smutno, samota je ohavná věc a já prostě neumím být sama a hlavně nechci. Dává se do mne zimnice.
Zelenou slečnu odvádí na vyšetření a i mé jméno zazní čekárnou. "Ano, kartičku pojištěnce mám, "hlásím. Po pár minutách jsem zas v čekárně. Výsledky krve a rentgenu budou do hodiny. Jupí . V čekárně je stále rušno, přicházejí pořád noví pacienti. Míjejí se tu vozíky vezoucí nemocné a hlučné uklízečky. Vážní lékaři jdou tam a za chvilku zpět. Prochází i krásné, rozesmáté sestřičky s pečlivě naneseným makeupem. A z diskrétní zóny do toho každou chvíli zazní : "Kartičku pojištěnce! "Čekárna se zaplnila, už nevypadá tak staře a osiřele. Přemýšlím, kdo mi zabalí věci, jestliže půjdu na operaci. Kde mám vůbec župan? A hlavně nesmím zapomenout na přezůvky! Přemýšlím, co asi dělá Vláďa. Mám hroznou chuť mu zavolat a omluvit se mu. Možná se omlouvat nebudu. Měla jsem pravdu. Stejně se mu asi omluvím, mám ho přece ráda. Jsem tu tak sama s tím mým slepým střevem, že mám skoro slzy na kraji. Vzlykám a přiběhne ke mně sestra . "Jak vám je?",ptá se. Uklidním ji a ona po té uklidní mne :" Výsledky budou každou chvilku."
"Nemáte poslední dobou stres?" zkoumavě si mne doktor prohlíží. Výsledky jsou totiž v pořádku. Hodnoty v krvi mám normální a břišní stěna je měkká ,dobře prohmataná. I rentgen se jeví bez strukturálních změn na zobrazeném skeletu. Mám důvod se radovat. Sláva! Ale sedím a civím na lékaře. Možná, kdybych šla na operaci, Vláďa by mi odpustil. Slitoval by se nade mnou a vrátil by se ke mně. "Mohu vám píchnout injekci na křeče , pokud chcete, "nabízí lékař. Injekci na křeče? Chci injekci na lásku nebo injekci proti smutku. Chci vakcínu , co mi pomůže Vláďu vrátit. Procházím čekárnou a pomalu se šourám ke vchodu. Zelená slečna dopadla hůř, odchází na oddělení příjmu. Dopadla hůř? Má svou lásku, která jí podpírá, počká na ni a až bude po všem, zase si ji odveze. Závidím ji.
Vycházím z nemocnice . Začíná pršet a já nemám deštník. Ozve se zatroubení. Na parkovišti stojí Vláďa opřený o svoji Fabku . "Tak kde mám to moje střevo? "zvolá na mne a já utíkám. Vůbec nevypadám na zánět slepého střeva ale naopak. Kličkuju mezi autama a dešťem a směju se. Takhle zvesela mají opouštět pacienti nemocnici. Srdce mi buší jak o závod. Bolest břicha je ta tam. Vlítnu Vláďovi do náruče a vzlykám. Tentokrát však štěstím.


 

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám fejeton líbil? Kolik % fejetonu udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Téma: Rodina, 59x přečten

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina, 82x přečten

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing