Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Soutěžní příspěvek

Téma: Kamarádky

Nemůžeš už? Tak přidej!

Lenka Bandurová, věk: 29 let

965
x přečten

Pár rad, jak si úspěšně (ne)najít práci, a jak v žádném případě neklesat na mysli. Protože i to špatné, je občas pro něco dobré...


Každé mé ráno začíná stejně... Proberu se z kómatu, vypiju si kafe a zasednu počítači. Poté si projíždím nabídky práce. Pěkně pečlivě, už je znám skoro nazpaměť - jako básničku. Srdce se mi rozbuší, když se v mém okolí vyskytne nějaká pěkná práce, která se hodí přímo pro mně. Kdysi se mi rozbušilo při pohledu na pěkného muže, no a dnes nad pěknou nabídkou práce. Od pěkných mužů, k pěkné práci. Tomu říkám pěkná změna priorit! A tak to jde den co den. Každé ráno se prodírám nekonečným množstvím inzerátů nabízejících práci. Člověk by řekl, že jsem workoholik, haha.
Den bez pracovních portálů? Neexistuje! Zkouším to už druhý měsíc, ale pořád nějak nemám štěstí? Ono, když odpovíte na třicet inzerátu, a k pohovoru Vás pozvou jen na dva? Tak se začnete ptát, co děláte špatně. Mám špatně napsaný motivační dopis? Nebo prostě co? A pak, když si do vyhledávače zadáte větu: „Co dělat, když mi nikdo neodpovídá na životopis?" Vyjede vám několik set odkazu, a také pár "dobrých" rad ve stylu: „Neklesejte na mysli, a upravte si motivační dopis, který je základem úspěchu." Můj nynější úspěch tkví v tom, že jsem se naučila psát perfektní motivační dopisy téměř na jakoukoliv pracovní pozici - pomalu uvažuji, že v tom začnu podnikat. Jen nevím, jak to vysvětlím, když dotyčným nebude nikdo odpovídat.
Nutno podotknout, že odpovídám jen na nabídky odpovídající mé kvalifikaci a praxi. Před pár dny mi do emailové schránky přišla odpověď na můj životopis. Že by pozvání na pohovor? Naděje vzplanula jako oheň, ale poté co jsem si obsah přečetla, zhasla jako... jako co? Nenapadá mě žádná metafora pro to, co jsem četla. Zkrátka, abych Vás nenapínala, nějaká paní nebo pán? Už ani nevím, nějak jsem neměla důvod si zapamatovat identitu toho člověka, stejně asi jako ona/on neměl (a) důvod pozvat mne na pohovor. Oznamoval (a) mi, že velice děkuje, ale pozice je již obsazená.
Trochu jsem nepochopila důvod, proč mi tohle vlastně píše? Někde jsem četla, že odpověď, i kdyby zamítavou, vám zašle každá seriózní firma. Člověk si v tu chvíli povzdechne, a nezbývá mu nic jiného, než znovu navštívit své "oblíbené" stránky. Tak si tak čte inzeráty, když v tom HA! Co to moje oči nevidí... Identita, která Vám před pár hodinami psala zamítavou odpověď, znovu vystavila stejný inzerát! A to je prosím jaká serióznost toto? Podat lživou informaci několik hodin předtím než znovu vystavíte stejný inzerát, na stejnou pozici, na stejném portále??! Tím více nechápu, proč mi ten člověk vůbec odpovídal?! No, možná se neznámá identita cítila osamělá a chtěla si psát... Snad mi odpustí, že jsem zrovna v tu chvíli neměla na nikoho náladu. A přesně tímhle způsobem přicházejí firmy o zákazníky! Odškrtávám si společnosti, ve kterých nebudu nakupovat, nebo je přestanu nějak finančně podporovat. Takže, do tohoto květinářství už nepáchnu, tomu krámu s oblečením se příště obloukem vyhnu, a pečivo budu nakupovat na tom druhém rohu... Stejně to tam mají levnější, aspoň ušetřím! Taky si těch koblih koupím méně, protože většinou jsou tvrdé jako kámen a nedají se jíst. Takže pravděpodobně i zhubnu, asi proto se nejspíš říká, že i to špatné je pro něco dobré. No, není ten život skvělý?
Ale když už se opravdu cítím bídně a moje sebevědomí je na bodu mrazu, pročítám si zkušenosti ostatních. Člověka docela uklidní cizí neúspěch, ale některé jeho zoufalství ještě více prohloubí.
"Už čtyři roky posílám životopisy a nikdo mi neodpovídá."
Bože chraň, šeptám do noci...
ALE!!
Třeba nejste taková lama, jak si o sobě myslíte. Třeba JEN...
... Váš email dorazil ve špatném pořadí (četli asi prvních dvacet, ten váš byl až třicátý).
Váš email se možná někde cestou ztratil (proto je dobré zaškrtnout políčko s informaci, zda váš email adresát četl).
Váš email se nikdo nenamáhal číst, protože jich přišlo tolik, že kdo by se s tím sakra namáhal?!
Váš mail možná nedorazil ve špatném pořadí, ani se nikde neztratil. Zkrátka ho v té záplavě zájemců přehlédli. Zrovna ten VÁŠ... Smůla, co?
A nakonec! To nejdůležitější nakonec... Prostě neodpovídáte jejich představám.
Výše uvedené důvody jsou prý i většinou důvody, proč vám nikdo neodpovídá. Samozřejmě jich je daleko víc, ale mě už se to nechce vypisovat - musím totiž ještě napsat asi tak milion motivačních dopisů, abych se vůbec dočkala nějakých odpovědí. Je to běh na dlouhou trať! On Zátopek dobře věděl, o čem mluvil, když říkal: „Nemůžeš už? Tak přidej!"

 

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám fejeton líbil? Kolik % fejetonu udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Téma: Rodina, 59x přečten

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina, 82x přečten

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing