Home Fejetony
2017
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2017
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2017
Archív fejetonů
2013 - 2017

Soutěžní příspěvek

Téma: Rodina

Rodina má být vždy na prvním místě

Sára Ferdianová, věk: 15 let

304
x přečten

Každý z nás má rodiče,kterých si musí vážit,pojala jsem to formou fejetonu jak bylo zadáno. Děkuju za každé přečtení a ohlas.

Rodina má být vždy na prvním místě
Ze začátku si položme otázku: Co byste dělali nebýt vaši matky a otce?
Važte si toho, co máte. Tohle má být fejeton, ale trochu úvahy do toho zapojit snad neuškodí.
Když se řekne máma, každý si vybaví tu paní, která vám stele postel, dělá svačiny do školy, pomáhá s domácími úkoly, nebo vaří skvělé jídlo. Řekla bych, že starším náctiletým to může lézt na nervy. Na nervy to, že jim matka pořád lítá před nosem a chodí za zadkem, kam jen vkročíte. Ale nesmíte to mít za zlé. Jen se o vás bojí a má vás ráda. I když si myslíte, že to myslí zle, nemyslí. Napadlo vás někdy jen tak za mámou přijít obejmout ji a říct ji že ji máte rádi? Nebo jen sedíte u mobilu či počítače a čekáte, kdy vás máma zavolá na oběd?
Pro mě je máma prostě skvělá ženská. I když ji občas hodně štvu a jsem drzá i přesto mi stále věří. Pro mě je to taková nejlepší kamarádka, které můžu cokoliv říct. Nemrhejte časem u telefonu, ten vám mámu nenahradí. Položte telefon a jděte za ní. Popovídejte si s ní. Taky jsem byla jeden z vás. Taky jsem seděla jen za mobilem. Žiju s mámou sama a ona tráví čas jen tím, že vaří, uklízí a stará se. Mezitím, co já seděla a nic nedělala. Jednou jsem díky kamarádky vstala a popovídala si s ní. Jsem za to vděčná. Je mi 15. let a můžu říct, že jsem ráda za to, jak mě vychovala. Neplýtvejte čas tím, co děláte a běžte za svou mámou. Měli byste ji být vděční. Je mi 15. let a i přesto na můj věk mám své podmínky. Musím být v 5. hodin doma, denně uklízet a učit se. Občas mě to štve, že kamarádi mohou být venku dlouho a já ne. Ale nemám jí to za zlé. Vím, že se o mě bojí a já ji chápu. Pořád mi říká ‚‘‘Uč se, abys nedopadla jako já za šicím strojem.‘‘ Občas se tomu zasměje. Dělám obchodní akademii a to není nic lehkého.
Teď přejdeme k tátovi. Když se řekne naopak slovo otec, koho si vybavíte? Upřímně mě nic nenapadá. Možná si vybavím jen toho chlapa, co mě stvořil. Zní to trošku vtipně, ale je to tak. Táta se jen válí na gauči s nohama na stole, nebo ne?
Někdy mi přijde, že v rodičovství jsou otcové mírnější než matky. Proč? Aby si otec dceru či syna získal na svoji stranu? Nevím, nevím.
Pointa tohohle slohu?
Važte si svých rodičů, pomáhejte jim, respektujte je. Nemrhejte časem, a travte s nimi čas, nikdy nevíte, kdy se ten čas zastaví a přijdete o ně. Vlastně říká se ‚‘‘Člověk si uvědomí, až když to ztratí‘‘ Tohle přísloví nemám moc ráda. Možná kvůli toho, že mě osobně se to stalo hodně krát. Ne s rodiči, ale třeba s kamarády nebo s láskou. Je to obdivuhodné.
Nemůžete přece jen sedět, válet zadky a čekat, že vám máma nadosmrti bude prát vaše ponožky a vařit vaše oblíbené jídlo. Vstaňte a naučte se to sami. Není vám přece 5!
Nebýt vašeho otce, který vás stvořil a nebýt vaši matky, která vytrpěla tolik bolesti při porodu, tak tady dnes nejste! Tak si toho važte a dokažte jim, že je máte rádi.

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám fejeton líbil? Kolik % fejetonu udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2017, 1.10. až 31.12.

Téma: Muži, 10x přečten

Doma dusno

Kateřina Horová, věk: 26 let

Přečíst

Hadr na podlaze, neustálý koloběh, nekonečná poušť a "zvíře" lačnící po vaši krvi, to vše vás pronásleduje až do konce.

...

Téma: Zaměstnání, 10x přečten

Znáte svoje ikigai?

Věra Černá, věk: 38 let

Přečíst

Setkali jste se už někdy s japonským výrazem "Ikigai"? Znáte svůj smysl života? Dokázali byste ho popsat? Já jsem stále "na cestě" za hledáním...

Téma: Muži, 42x přečten

I taková může být láska

Jitka Kubešová, věk: 56 let

Přečíst

Láska má tisíce podob. To všichni víme. Může být něžná jako právě rozvitá růže nebo vášnivá jako rytmy tanga....

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing