Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Soutěžní příspěvek

Téma: Kamarádky

Co semele babinec

Dita Folbergerová, věk: 33 let

1910
x přečten

Když se sejde babinec, semele kde co... A takhle to třeba vypadá, když si vyprávějí o svých zážitcích jednoho /ne/obyčejného dne


Tak se nám zase jednou podařilo sejít se s holkama na kus řeči. Babinec, jak naším nepravidelným schůzkám říkáme, plánujeme často, ale uskutečnit ho, se nám podaří jen zřídka. Jsme parta 5 kamarádek, které se snaží brát život s humorem. Je pravda, že někdy nám život rozdává karty tak, že jen ztěží jde hrát lehce, hravě a zábavně, ale náš babinec, ten si vždycky užijeme. 

Tentokrát bylo čerstvě po MDŽ. Myslím si, že ani jedna z nás tento den nijak zvlášť významně neprožívá, ale diskuzi na toto téma rozvinula Ester, když začala vyprávět o svém zážitku s rodinou. 


Ester: Ester je maminkou 2 kluků - dvojčat (Jonáše a Tobiáše) a manželkou Davida, se kterým už žije 14 let. 8. 3. když se ráno Ester vypravovala do práce a kluci do školy, zaslechl Jonáš v televizi, že se dnes slaví Mezinárodní den žen. Popřál mamince všechno nejlepší a doběhl do svých zásob pro čokoládu, kterou jí daroval. 

Při vyprávění takovýchto zážitků vždycky všechny tajeme a rozplýváme se nad našimi úžasnými dětmi. Když jsme se všechny vyvzdychaly, pokračovala Ester ve vyprávění. 

Pro Jonáše, ale nebyla tahle věc vyřešená, měl starosti co dát Anežce. Anežka je jeho spolužačka, kterou miluje už od školky. Sám se s tím vůbec netají. Ester navrhla, ať jí dá také čokoládu, ale Jonáš, že ne, že to Anežka nejí, protože má na čokoládu alergii. Ester se nadechla a chtěla vychrlit další nápady, ale Jonáš jí předběhl.

„Chtělo by to něco praktickýho... Už to mám! Koupím jí kružítko!“ 

Mohlo by se zdát, že se Ester popadne za břicho a bude se smát, ale naopak. Ester se zmocnila panika, uvědomila si, po kom má Jonáš ten smysl pro praktičnost. Ester se nepopadala za břicho, Ester popadla telefon, vytočila manželovo číslo na mobilu a volala mu do práce, že je sice dnes Mezinárodní den žen, ale ať jí proboha nic nekupuje, že jí stačí pusa a objetí. Svůj počin nám vysvětlila se slovy nadsázky: „Já si vážím toho, že je praktickej, ale on je tak praktickej, že je schopnej mi koupit třeba vložky!“


Martina: Martina je maminkou šestileté Madlenky. S manželem Vítkem jsou spolu 12 let a mají hezký vztah, jenže...  Martina dostala k MDŽ od Vítka kytici rudých růží. Akorát nedokázala přesně říct, jestli to byla květina k MDŽ nebo omluva. Mají momentálně tichou domácnost. Vítek se totiž vrátil z pátečního piva v sobotu odpoledne. Nejvtipnější je, že se jmenují Broučkovi a tak ty jeho (sice občasné ale dlouhé) návštěvy hospody nazývají „Epochálními výlety Vítka Broučka“. 


Romča: Romča je z nás nejmladší. Děti ještě nemá, manžela také ne. Ale je teď čerstvě zamilovaná a přítel ji pozval na večeři a všem se pochlubila novými naušnicemi, které dostala. Byly překrásné a slušely jí moc. Protože je Romča výtečná kuchařka a často náš babinec zásobuje svými kulinářskými výtvory, připravila na oplátku druhý den večeři pro svého přítele. Jídlo si vyfotila, vystavila na facebook, přítel jí ho okomentoval, jak to bylo výtečné a žili spolu šťastně a zamilovaně dál, dokud všem svým facebookovým přátelům nenaservírovaly další láskyplné zážitky ze svých životů.


Karla: Karla je z nás zase ta nejstarší. Má skoro dospělého syna z prvního manželství a sedmiletou  dcerku s novým přítelem. „Nový“ přítel žije s Karlou už osm let. Karla ani nepostřehla, že se nějaké MDŽ ještě slaví. S přítelem si prý nikdy nic nedávají. Ani jeden z nich neuznává a nemá ráda tyhle „(na)řízené“ akce. Jak vždy říká“ „Svojí lásku si nemusíme projevovat na rozkaz někoho či něčeho, ale ze své vlastní vůle.“ Navíc má prý tak trochu sklon k tomu, aby v ní darované květiny vyvolávaly nedůvěru. Zřejmě zkušenosti z předchozího vztahu. Dlouhou dobu si myslela, jak je její muž úžasný, když jí čas od času přinese jen tak bezdůvodně květinu. Až později se ukázalo, že až tak bezdůvodně to zase nebylo. Důvodů měl hned několik a všechny ty důvody měly ženská jména, kytky nosil domů, aby ulevil svému černému svědomí. 


A nakonec se k vyprávění dostávám já. Jmenuji se Natálie a žiji sama se svým psem. A co že  jsem to dostala k MDŽ já? Dostala jsem něco, co mi vykouzlilo úsměv na tváři hned dopoledne. Byla to sms od kamarádky. 

„Dnes je mezinárodní den prudce inteligentních, velmi dobře vypadajících, krásných a atraktivních žen se smyslem pro humor. Pošli to ženám o kterých si myslíš, že odpovídají tomuto popisu. Nazpět neposílej, o sobě vím!    Pěkný MDŽ!“

 

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám fejeton líbil? Kolik % fejetonu udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Téma: Rodina, 59x přečten

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina, 82x přečten

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing