Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Soutěžní příspěvek

Téma: Muži

Žena v domácnosti

Pavlína Váchová, věk: 29 let

257
x přečten

Ráno se budím s pocitem, že mám před sebou celý dlouhý den, během něhož stihnu obrovskou spoustu věcí a ještě mi zbyde dostatek času na příjemnou relaxační zkrášlující sprchu, přečtení několika článků v oblíbeném časopise a vychutnání šálku lahodné kávy při sledování ruchu na ulici pod naším oknem.


Muži
Ráno se budím s pocitem, že mám před sebou celý dlouhý den, během něhož stihnu obrovskou spoustu věcí a ještě mi zbyde dostatek času na příjemnou relaxační zkrášlující sprchu, přečtení několika článků v oblíbeném časopise a vychutnání šálku lahodné kávy při sledování ruchu na ulici pod naším oknem.
Náhlá ranní nevolnost značně zmírní moji pozitivní představu dne. Dvouletá dcerka, která - omluvte ten výraz - vytvoří tři hromádky - nikoliv do připraveného nočníku, nýbrž na koberec kolem něj -odstartuje sérii překážek, které je nutno překonat, než-li se vůbec pustím do činností, které mám naplánované. Jde to ráz na ráz - rozdrobený vanilkový rohlíček v jídelní židličce, pokreslená zeď na chodbě, rozházené hračky v obývacím pokoji, o něž sama málem zakopává - vše je nutno vyřešit okamžitě.
Kouknu na hodiny - čas svačiny. Bohužel ne té mojí. Ta se omezí na rychlé zhltnutí banánu a už slyším: „ Mami, pohádku! ... Budu něco papat." Rozmačkávám tedy ještě banán - přidávám piškotky a trochu horké vody. Minimálně patnáct minut, než to do ní při sledování televize natlačím. Nikdy nebyla jedlík. Od malička u nás vyžaduje veškerá strava - až na čokoládu, lentilky a kyselé žížalky - přemlouvání. Zvedám se z pohovky a s pohledem na hodiny konstatuji, že je třeba začít připravovat oběd.
Při každé vhodné příležitosti zdůrazňuji, jak ráda bych někdy poobědvala v klidu. Bohužel pokud obědvám, činím tak synchronně s dcerou a více dbám na to, abych do ní dostala dostatek teplé stravy, přičemž mé jídlo pomalu chladne na talíři.
Po obědě slýchám známou větu: „Já spinkat nechcu. Já budu hrát." Snažím se při společných hrách vždycky odskočit a: opláchnou nádobí, vyčistit záchod, zapnout pračku, ustlat postele, vysát chodbu, vyskládat prádlo z pračky, zalít kytky, utřít stůl, pověsit prádlo, sundat ze šňůry nové... Mezitím samozřejmě připravuji nové pitíčko, vynáším nočník, hledám vysvlečené ponožky po bytě a nutím dceru k jejich opětovnému nazutí.
Slunce pomalu zapadá. Chystám něco malého na večeři - konzumujeme ji samozřejmě velmi zdlouhavě při zapnuté televizi. Přeběhnu s povzdechem očima byt a zrak mi ulpí na ne zrovna čerstvě umytém okně a zapatlané kuchyňské lince. To byly mimochodem věci, kterým jsem si dnes naplánovala věnovat. Kolem sedmé večer přichází manžel z práce. Dostává ohřátý zbytek oběda a zamíří do vany, kde hodinu relaxuje a kouká přitom do svého mobilního telefonu. Poté co „vyleze" z koupelny, rozhodne se dát dceři na noc plenku - zamíří s ní tedy k přebalovacímu pultu. Bohužel zde obvykle ležící plenky došly a tak jen suše konstatuje: „Stačilo by, aby se tu doma dělalo, co se má."
A tady můj dnešní příběh končí. Dál totiž nemám slov.

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám fejeton líbil? Kolik % fejetonu udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.1. až 31.3.

Téma: Muži, 20x přečten

Rande?

Marie Kratochvílová, věk: 38 let

Přečíst

Jít či nejít na rande? V určitém věku to prostě patří k životu. A já jsem ráda, že tuhle éru mám už za sebou. Pokud bych měla sepsat...

Téma: Kamarádky, 19x přečten

Trapné okamžiky jiných

Věra Kratochvílová, věk: 65 let

Přečíst

Vždycky mě sobecky potěší, že na to nejsem sama. Co se týče trapasů, moje kamarádky mi zdatně sekundují. Komu se podaří nechtěně osprchovat při sedu...

Téma: Kamarádky, 11x přečten

Chtěla bych být krávou

Blanka Vykydalová, věk: 58 let

Přečíst

Chtěla bych být krávou, nikoli chci být kráva! Mám k tomu několik důvodů. Například jsem narozená ve znamení Býka. A s monogramem...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing