Home Fejetony
2023
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2023
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2023
Archív fejetonů
2013 - 2023

Pravidla literární soutěže Česko hledá spisovatelky :

Provozovatelem je společnost:
Health and Rich s.r.o.
Stodolní 1785/31
702 00 Ostrava

Účelem této literární soutěže je zjistit  kvality účastnic, které jsou schopné psát pro čtenářky poutavě, ale které také dokážou napsat různé literární žánry a formy. Z tohoto důvodu je výběr složen ze tří kol:

 1. kolo  (podrobnější podmínky)
  Je zaměřeno na klasický literární žánr – FEJETON.  Z došlých příspěvků redaktoři literární soutěže Česko hledá spisovatelky vyberou ty příspěvky, které splňují podmínky literární soutěže - výběrového projektu a současně mají potenciál získat si přízeň čtenářů. Tyto autorky postupují do druhého kola, ve kterém proběhnou 4 výběry (zimní, jarní, letní a podzimní) a redaktoři si vyhrazují právo umístit příspěvek (fejeton) účastnice, která postoupila, do jednoho ze čtyř kvartálních výběrů (většinou podle data, kdy účastnice vloží fejeton) této literární soutěže. 

 2. kolo : (postupující  příspěvky)
  Ve druhém kole literární soutěže už o postupujících nerozhodují pouze redaktoři. Možnost rozhodovat o tom, která z účastnic postoupí do třetího, finálového kola, mají i čtenářky, pro které je připraveno hlasování formou PŘEČTENÍM SI příslušného fejetonu. Čili předmětem hlasování je zveřejněný fejeton.  To znamená, že  příspěvky (fejetony) budou  umístěny na www.ceskohledaspisovatelky.cz v sekci Fejetony 2016 kde si je budou moci čtenáři přečíst. POČET PŘEČTENÍ je tedy formou hlasování čtenářské veřejnosti.  Literární soutěž má jednoduchá pravidla. 

  V druhém kole proběhnou 4 kvartální výběry:
  zimní výběr
  jarní výběr
  letní výběr
  podzimní výběr

  Důležitá poznámka – příklad:
  Fejeton, který dle rozhodnutí poroty úspěšně postoupí do druhého kola např. v únoru 2016 (v období zimního kvartálního výběru) zůstává zveřejněn v sekci Fejetony 2016  až do konce celého druhého kola (do konce roku 2016). Až do konce roku 2016 je možno pro tento „únorový“ fejeton hlasovat formou PŘEČTENÍM SI příslušného fejetonu.

  Hlasování čtenářek o publikovaných  fejetonech je tedy možné v průběhu celého druhého kola (celého roku 2016) literární soutěže. 

  Z každého kvartálního výběru druhého kola vybere porota maximálně 25 nejlepších účastnic, které postoupí do třetího, finálového kola, které proběhne od 1.2. 2017.

  Konečné pořadí úspěšných účastnic, které z jednotlivých kvartálních výběrů druhého kola postoupí do finále, bude zveřejněno na www.ceskohledaspisovatelky.cz vždy po skončení daného kvartálního výběru (tzn., že např. za zimní kvartální výběr  bude pořadí postupujících do finále  zveřejněno  v následujícím měsíci, tj. v dubnu 2016).

  Pro zachování možnosti se účastnit třetího, finálového kola je pro autorky podmínkou se zúčastnit minimálně jednoho ze čtyř kvartálních výběrů. 

  Je možno vložit více fejetonů jednou účastnicí. Příspěvky nejsou redakčně upravovány. 

 3. kolo - FINÁLE
  Podmínky, průběh třetího, finálového kola a jména vybraných autorek budou zveřejněny v únoru 2017 na www.ceskohledaspisovatelky.cz.
  Výsledky třetího kola budou sloužit jako podklad pro rozhodnutí, zda a komu bude nabídnuta možnost stát se spisovatelkou  a psát romány na pokračování pro čtenáře Česko hledá spisovatelky. Literární soutěž - níže jsou uvedeny podrobné podmínky.Podrobné podmínky 1. kola výběru

První kolo je zaměřeno na klasický literární žánr – FEJETON.  Literární soutěž, definice normostrany: pro tyto účely  je definovaná normostrana (30 řádků po 60 úderech, řádkování 1,5 - přibližně 250 slov na stránku). 
Fejeton je nutno  vložit v rozsahu přibližně dvě normostrany dle vlastního výběru na jedno z šesti předdefinovaných témat:

Respektování zásad tohoto specifického publicistického žánru fejetonu je podmínkou ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Fejeton )


Obecné podmínky literární soutěže :


Podmínky ČHS ve formátu PDF:


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing