Home Fejetony
2021
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2021
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2021
Archív fejetonů
2013 - 2021

26.11.2017

Ilona Pluhařová

Ilona Pluhařová se v životě nikdy nenudila a do všeho, co dělá, jde vždy s velkým nadšením. V touze po svém osamostatnění si vyzkoušela řeholi uklízečky (pravda, jen pár týdnů o prázdninách), příležitostně prověřovala svůj rovný životní postoj jako servírka, ale hlavně skočila po hlavě do povolání dětské zdravotní sestry. Řízením osudu se však nakonec ocitla na pedagogické fakultě a stala se učitelkou němčiny a dějepisu, z chamtivé zvídavosti pak vystudovala ještě češtinu. Mezitím si stačila obout toulavé boty, přičemž se nezřídka stávalo, že byla v letních měsících pro své rodiče nezvěstná.

Akční vodnářská povaha přivedla Ilonu také k psaní knih, a tak její věčně přetékající psací stůl opustily postupně pohádkové příběhy O skřítku Stulíkovi (2007) a Stulík a Silenka (2009);  V roce 2013 vydala s naprosto rozedranou duší knihu Země bledulek, pojednávající o dětech s onemocněním krve. Ze spisovatelského šoku se následně léčila během pohádkových lapálií O popletené víle Komolíně (2015).

Zdálo by se, že ve 44 letech už by měla zmíněná autorka vykazovat znaky rozumné a usazené ženy, avšak život přinesl další překvapení. Ke dvěma téměř zletilým synům se v loňském roce přihlásila k životu dcerka. V tomto nenadálém citovém rozpoložení napsala Ilona, s nápovědou přicházející z bříška, svůj román Tři Blumen.

Holčička už je několik měsíců zdárně na světě, a pokud bude po mamince, má se máma na co těšit…

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

... zpět

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing