Home Fejetony
2018
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2018
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2018
Archív fejetonů
2013 - 2018

Finálový soutěžní příspěvek

Ročník: 2016, Kolo: finále, Téma: TV seriál

Nové ženy

Kateřina Tancošová, věk: 42 let

655
x přečten

Seriál se odehrává v současné době, v Praze. Hlavní hrdinka Dominika, právě císařským řezem, porodila své třetí dítě. Na oddělení šestinedělí se na pokoji seznamuje s Veronikou a Jitkou. Obě jsou rovněž novopečené matky. Během doby strávené na oddělení si vzájemně vyprávějí své osudy a brzy mezi nimi vznikne pevné pouto. Slíbí si, že se budou i nadále pravidelně scházet a budou si oporou v nelehkých chvílích. 

Námět na seriál


Nové ženy
Seriál se odehrává v současné době, v Praze. Hlavní hrdinka Dominika, právě císařským řezem, porodila své třetí dítě. Na oddělení šestinedělí se na pokoji seznamuje s Veronikou a Jitkou. Obě jsou rovněž novopečené matky. Během doby strávené na oddělení si vzájemně vyprávějí své osudy a brzy mezi nimi vznikne pevné pouto. Slíbí si, že se budou i nadále pravidelně scházet a budou si oporou v nelehkých chvílích.
Dominika - 42 let, svobodná matka tří dětí, každé má s jiným partnerem. Její vztahy se vždy rozpadnou před narozením dalšího potomka. Dominika je sebevědomá, nezávislá a silná žena, která se dokáže postarat o rodinu sama a nikdy neztrácí životní optimismus a dobrou náladu. Tváří se, že jí život, který vede, naprosto vyhovuje. Tajně ale sní o romantické lásce až za hrob.
Veronika - 39 let, vdaná, dvě děti. Žije s manželem v rodinném domku na okraji Prahy, je finančně zabezpečená, žena v domácnosti. Manžel tráví celé dny v práci, Veronika se cítí osamělá a navíc podezírá manžela z nevěry.
Jitka - 33 let, svobodná, žije s přítelem. Jitka pracovala jako masérka, zajímá se o esoteriku. Přítel jí přemluvil, aby nechala svojí práce a začala mu pomáhat v jeho restauraci. Jitka souhlasila, ale cítí, že to není pro ni. Není tam šťastná.
Dominika je v nepříznivé finanční situaci, ze dne na den přijde o hlavní zdroj svých příjmů. Musí situaci rychle řešit a radí se s kamarádkami, co dál. Zamýšlí rozjet podnikání na vlastní pěst, chtěla by si otevřít relaxační centrum pro ženy. Chybí jí ale potřebné finance do začátku. Veronika je jejím nápadem nadšená a navrhne jí, že se k ní přidá a zajistí počáteční kapitál. Jitka jde samozřejmě také do toho. Je zkušená masérka a má hlavu plnou výborných nápadů.
Seriál vypráví o nelehkých podnikatelských začátcích žen středního věku, které se odvážily jít za svými sny. Musejí překonávat mnoho překážek, zažívají situace humorné, takřka neuvěřitelné, ale i zklamání a pády. Přesto však ve svém záměru vytrvají a jejich úsilí časem přinese své ovoce. Konečně dozrají v sebevědomé ženy, naslouchající svému srdci a svojí intuici. Jejich práce je pro ně nejen zdrojem obživy, ale i naplněním a životním posláním. A jako třešnička na dortu přijde i velká láska.

Díl první: Porod


Dnes byl ale nádherný den, pomyslela si Dominika, když se večer konečně svalila do křesla s šálkem voňavého čaje. Byla teprve polovina března, ale sluníčko celý den svítilo a už krásně hřálo. Dominika neodolala a udělala si odpoledne pěkně dlouhou procházku na Petříně. Večer toho trochu litovala. Přece jenom už je ve 37.týdnu těhotenství a taková dlouhá procházka by klidně mohla vést k rychlému porodu. Jenže zítra je úplněk a po úplňku se obvykle změní počasí. Musela si to první jarní sluníčko prostě pořádně užít. Dopila svůj čaj, zkontrolovala Tomáška, jestli už vypnul počítač a chystá se do postele. David byl v kině s přítelkyní. Kolem půl jedenácté se konečně dostala do postele a usnula okamžitě jako dřevo. Vzbudilo jí rachocení klíčů kolem druhé ráno. „No to se to kino pěkně protáhlo.", usmála se a vydala se na záchod, jak to v posledních týdnech měla zvykem. Když se zvedala z postele, ucítila prudkou bolest v levém podbřišku. Po chvíli bolest ustoupila, tak si zase lehla a čekala, co bude dál. Brzy se dostavily kontrakce, byly celkem bolestivé, asi po pěti minutách. Zašla za Davidem, ještě nespal. „To jsem ráda, že už jsi doma. Pohlídáš Tomáška. Já už radši pojedu." David vypadal trochu vyplašeně. „Neboj, jsem zkušená matka ne?" zavtipkovala a šla si zavolat taxíka. Cestou do porodnice už byly kontrakce tak po třech minutách a taxikář byl dost nervózní, když je pokaždé hlasitě prodýchávala. Naštěstí v noci byla Praha prázdná, tak dorazili do porodnice v rekordním čase. Na příjmu to šlo rychle. Byla otevřená na 8 centimetrů, tak jí vzali rovnou na sál. „To bude rychlý porod." pomyslela si znovu s radostí Dominika a vše tomu také nasvědčovalo. Asi po hodině ale nastaly komplikace. Miminku se náhle začala snižovat srdeční akce, seběhla se hromada doktorů, rychle narkózu a na akutního císaře. Když se Dominika druhý den probudila, chvíli nevěděla, kde vlastně je a co se s ní stalo. Chtěla se zvednout na posteli, ale prudká bolest v podbřišku jí rychle vrátila zpátky. „To nic, nebojte se. Máte krásnou holčičku. Za chvíli Vám jí přinese sestra na kojení." ozvalo se z rohu pokoje. „No jo, vždyť já jsem rodila!" vzpomněla si Dominika. Musím rychle napsat Davidovi, že jsme v pořádku, problesklo jí hlavou. Chtěla ještě poděkovat druhé ženě na pokoji za dobré zprávy, ale nemohla se na posteli ani pohnout. Rána na břiše bolela pekelně. V tom se otevřely dveře a do pokoje vstoupila sestra, s miminkem v náručí. „Tak jak jste se vyspala, maminko? Musím Vám někoho představit." Dominice se zalily oči slzami. To je moje holčička, moje dcera, moje Andulka. Slzy jako hráchy se jí kutálely po tvářích. Sestra Dominice holčičku podala a pomohla jí s prvním kojením. Všechna bolest byla rázem pryč. „Vítám tě na světě, beruško." šeptala Dominika miminku a hlas se jí chvěl dojetím. „Život je nádherný, uvidíš. Užijeme si spolu spoustu radosti."

 

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám příspěvek líbil? Kolik % příspěvku udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing