Home Fejetony
2023
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2023
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2023
Archív fejetonů
2013 - 2023

Finálový soutěžní příspěvek

Ročník: 2016, Kolo: finále, Téma: TV seriál

Hubená kočka

Zuzana Blatecká, věk: 33 let

1768
x přečten

Příběh 35letéAntonie, úspěšné manažerky. Je velmi společenská a přátelská, otevřená novým zážitkům a zkušenostem. Antonie pracuje v hotelu jako velmi úspěšná manažerka, ale přesto trpí nízkým sebevědomím a komplexy, že není dost dobrá. Je to oběť dnešní doby, podlehla dojmu, že musí být perfektní za každou cenu. V práci, v zrcadle, v kuchyni, v posteli...Toniin neutuchající smysl pro humor a schopnost vidět svět pozitivně a přes růžové brýle ji někdy uvádí až do humorných situací, ze kterých ale vždy vybruslí s elegancí a šarmem sobě vlastním.

Námět na seriál


Hubená Kočka

Příběh 35letéAntonie, úspěšné manažerky. Je velmi společenská a přátelská, otevřená novým zážitkům a zkušenostem. Antonie pracuje v hotelu jako velmi úspěšná manažerka, ale přesto trpí nízkým sebevědomím a komplexy, že není dost dobrá. Je to oběť dnešní doby, podlehla dojmu, že musí být perfektní za každou cenu. V práci, v zrcadle, v kuchyni, v posteli...Toniin neutuchající smysl pro humor a schopnost vidět svět pozitivně a přes růžové brýle ji někdy uvádí až do humorných situací, ze kterých ale vždy vybruslí s elegancí a šarmem sobě vlastním.
Antonie žije na vesnici, jen pár minut od krajského města, kde pracuje. Žije s partnerem v domě se zahradou, děti nemají, ale jsou v plánu. Antonie zatím dává přednost kariéře, ale biologické hodiny jí už začínají tikat. Její partner, Jakub, je obchodní zástupce ve farmaceutické společnosti a je často mimo domov. Antonie se tak vrací téměř každý den do prázdného domu, kde ji čeká jen její milovaná Kočka.
Volný čas tráví Tonia většinou čtením knih nebo na internetu, sledováním módních trendů, kosmetiky a hlavně studuje návody na hubnutí, cvičení a diety. Není vyloženě tlustá, ale moc dobře si uvědomuje, že pár kilo dolů by jí jen prospělo a kdyby zpevnila povolené svaly, tak by se cítila o mnoho lépe. Ale tady naráží na svou lenost a pohodlnost. Pocity lenosti, pohodlnosti se mísí s touhou vypadat dokonale. Pár dní jí vždy nadšení a elán vydrží, ale pak se někde ztratí a ona zase mlsá a nic nedělá a jen se válí u TV nebo u internetu.
V práci to taky nemá jednoduché, ředitel hotelu Michal je náročný perfekcionista a pokud Tonia neodvede výkon dle jeho představ, dá jí to hned najevo. Kritizuje hodně, ale chválí málo. Tonia je pro jeho uznání odhodlaná udělat hodně, tráví hodiny přesčasů v práci, dělá nad rámec povinností i z domu, což špatně snáší její přítel.
Seriál nám dává nahlédnout do obyčejného života Tonie, její boje s nadváhou, pokusy o cvičení a diety, sledujeme její peripetie v práci, která se občas zdá nad její síly a v neposlední řadě také její boj s partnerem, který je náročný a vyžaduje perfektní servis doma. A tak se Tonia honí za sny a fatou morganou, a pomalu si ale uvědomuje, že to jí úplně nestačí a neuspokojuje ji to.
Sledujeme také příběh jejího šéfa, který má tříletého syna ve svěřené péči a snaží se osobní a pracovní život skloubit dohromady, což mnohdy ústí do humorných příhod a nejednou svého syna schovával v práci, když měl důležitou schůzku a nevyšlo mu hlídání.
Smíří se Tonia sama se sebou, zhubne a začne na sobě poctivě makat? Zjistí, o čem je láska a dočká se vysněné svatby a rodiny? Krátký seriál, maximálně 10 dílů. Uvidíme, kam to Toniu zavede.

Hlavní Postavy:
Antonie - Tonia - hlavní hrdinka, vždycky chtěla rodinu a nikdy nebyla kariéristka, ale teď to vypadá, že je to naopak, že buduje kariéru a rodina se tak nějak odložila
Jakub - Toniin partner, úspěšný obchodník pro renomovanou farmaceutickou firmu, nerad se přizpůsobje změnám, Toniin vytížený pracovní život sleduje s velkou nelibostí, miluje všemožné kriminálky a seriály
Michal - Toniin šéf, profesionál každým coulem, perfekcionista, náročný na sebe i na své okolí, vychovává tříletého syna Honzíka, kterého má v péči
Milena - Toniina kolegyně v práci, kamarádka a souputnice
Vilma - Toniia matka mající pocit, že věří, že vše ví nejlépe a neustále se snaží dceři radit, jak má žít a už se nemůže dočkat vnoučat
Karel - přítel Vilmy
Františka - Jakubova matka, snaží se všem pomáhat a všechno za všechny dělat, někdy spíše na škodu,
Patricie - Jakubova sestra, žijící s partnerem a dětmi a Františkou v sousedním domě
Kočka - domácí mazel a středobod Toniia světa


Díl První - Nejste připravena!

Tonia se chystá ráno do práce, sotva vidí na obě oči, budík zazvonil ve čtyři ráno, což je pro ni dost kruté. Celý večer uklízela, do půlnoci žehlila sobě i Jakubovi košile, a že ji bylo. Příště si jich nesmí nechat tolik. Tonia trpí klasickým problémem dnešní doby - plná skříň a nic na sebe.
„Ale co, proč já vlastně se tak namáhám, stejně skončím u klasiky, úzká sukně a nějaká halenka..." bručí si Tonia pro sebe. Při představě, že celý den stráví na recepci, neví, jestli má být ráda nebo ne. Na jednu stranu už si odvykla být „vystavená" všem hostům a řešit s nimi kdejakou kravinu, na druhou stranu věděla, že to bude den bez Michala, a tudíž by mohla mít chvíli klid. V poslední době byl šéf hodně nervózní a podrážděný, malý Honzík často stonal a Michal toho asi moc nenaspal.
Tonia se nasoukala do punčoch, smutně a závistivě se podívala k posteli, kde stále ještě spala Kočka stulená Jakubovi v nohách. Ten spal jako když ho do vody hodí, bodejť taky ne, když přijel po třech dnech, do dvou do rána sledoval seriály a pak až šel spát. Že by strávil večer s Toniou, to se říct nedalo. Ale už si zvykla.
Sotva dorazila do práce a přebrala si směnu od noční recepční, už to začalo.
„Paní vedoucí, Vy jste dnes tady? Na recepci? My s Vámi potřebujeme mluvit..." hlásily se pokojské hned jako Tonia zasedla k recepčnímu pultu. „No vždyť jsem tady, tak co potřebujete?" „..no nic, jen směny jsme si prohodily a taky že to prádlo z prádelny je špatně vyžehlené, už zase..." No jo, to věděla Tonia už dávno, že to musí vyřešit, ale ještě se k tomu nedostala.
Naštěstí už dorazili hosté k odjezdu a Tonia se začala bavit s nimi a řešit jejich problémy. Tuhle práci milovala. Hotel byl její život a pro hosty by se rozkrájela. Vždycky ji to nabije energií, i když jsou někdy trochu protivní. Ale ona je zkušeně umí zpracovat, nakonec jí ještě zobou z ruky.
„Tak to mne nezajímá, okamžitě to přijeďte spravit, co si jako myslíte? ..." ozve se ve dveřích břitkým a razantním tónem, až Tonia nadskočí. Ani nemusí zvedat hlavu od počítače a jen si v duchu povzdechne. To přišel ředitel a řeší už asi po stopadesáté, že špatně funguje kotel. Tiše zadoufala, že tento ostrý nástup spraví hrnek kafe, a že se Michal uklidní. Většinou to zabíralo, ale dnes měla špatné tušení. Díky bohu za recepci, pomyslela si.

Michal si zalezl k sobě do kanceláře a nevylezl celé dopoledne. Tonia mezi tím stačila vyřídit všechny odjezdy, dokonce zvládla vyřídit prádelnu a také rozpis směn. K něčemu je to fajn, že je není v kanceláři.
„Tonio!!" rozlehlo se hotelovou halou, „okamžitě pojď sem! Co to jako je?" Tonia jen nadskočila a polkla na prázdno, „Ano, už letím, co se stalo?"
Michal seděl u stolu v kanceláři a tvářil se rozzuřeně. „Jak je možné, že nemáme na příští týden rezervace? Co s tím hodláš dělat? A co ta skupina Číňanů, co měla přijet příští týden? Jak to, že ji v systému nevidím?"
„Protože to cestovka nepotvrdila, co Ti na to mám říct? Mám je jít přemlouvat?" Vyštěkla po něm Tonia. Jen něco zavrčel a nechal ji být. Asi si uvědomil, že opravdu nemůže za vše a nechal ji jít. Ale má pravdu, nadcházející týden je fakt mizerný, čísla budou červené, pomyslela si. Holky budou mít radost, z recepce a o pokojských ani nemluvě. a Tonia...ta si konečně zajde na masáž, na kosmetiku...
Při tom pomyšlení se usmála a hned se jí zvedla nálada. Celý den zvládala odrážet Michalovy útoky, nejspíš asi pochopil, že je protivný, a že bude lépe, když nevystrčí nos z kanceláře. V poledne šla škemrat do kuchyně pro oběd, jako obvykle se jí smáli, ale bylo jasné, že ji mají rádi. Teda aspoň si to namlouvala. Nakonec dostala oblíbené špagety bolognese a dokonce se zvládla nepokydat. Výjimečně. Ale nebyla by to ona aby se něco nestalo a odpoledne si zatrhla díru na punčochách. Ještě, že jsou tělové a není to tak vidět.
Cestou z práce v dobrém rozmaru koupila maso, udělá Jakubovi dobrou večeři, třeba se pak odtrhne od svých seriálů. Ještě se stavila pro maso pro Kočku, aby náhodou nebyla šizena a těšila se domů. Do té doby, než viděla před domem Františčiny boty. "A jéje" povzdechla si, " a je po večeři."
Františka seděla v kuchyni u stolu a nesouhlasně se dívala na hodinky, jakože kde vlastně Tonia je a proč její Jakoubek ještě nemá teplou večeři, ale Tonia si z toho nic nedělala. V tašce měla ještě lahev vína a věděla, že dřív nebo později si ji otevře a konečně vypne. Chvíli si říkala, že by si taky mohla jít zaběhat...ale hned to zavrhla. Víno je víno...

 

 

 

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám příspěvek líbil? Kolik % příspěvku udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing