Home Fejetony
2023
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2023
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2023
Archív fejetonů
2013 - 2023

Finálový soutěžní příspěvek

Ročník: 2013, Kolo: finále, Téma: TV seriál

Agentura OZO - Oko za oko

Renáta Petříková, věk: 40 let

2223
x přečten

Seriál se odehrává v současnosti a odráží pocity naší společnosti. Lidé kolem sebe vidí spoustu nepotrestaných lumpů, na které je spravedlnost krátká a proto hledají sami, jak se domoci nějaké nápravy. Díky doporučení se dostávají až k tajné organizaci OZO, která má krytí, jako obyčejná detektivní agentura, sídlící v Praze na Žižkově, v přízemí starého činžovního domu. 

Námět na seriál:


AGENTURA OZO – OKO ZA OKO

MOTTO SERIÁLU – KDO JINÉMU JÁMU KOPÁ, SÁM DO NÍ SÁM…

Seriál se odehrává v současnosti a odráží pocity naší společnosti. Lidé kolem sebe vidí spoustu nepotrestaných lumpů, na které je spravedlnost krátká a proto hledají sami, jak se domoci nějaké nápravy. Díky doporučení se dostávají až k tajné organizaci OZO, která má krytí, jako obyčejná detektivní agentura, sídlící v Praze na Žižkově, v přízemí starého činžovního domu. 

Jedná se o sérii na sobě nezávislých, samostatných příběhů, které spojuje pouze to, že je řeší OZO. Vždy jde o to, že zlo nemá zůstat nepotrestané. Nejde o nějakou akční podívanou, přesto i tyto scény, zde mohou mít místo. Především však hlavní hrdinové používají mozek, nové technologie a mají touhu po spravedlnosti.

Agentura řeší různé problémy nejen kriminálního charakteru, ale i ty, jež odráží mezilidské vztahy – nevěra, rozvody , snahy připravit partnera o peníze, krkolomné podnikaní apod. Vždy si však dobře vybírá a prověřuje, aby se ujistila, že stojí na správné straně.

Spravedlnosti je především dosaženo pomocí různých manipulací, intrik, taktiky, nikoliv prvoplánovým násilím. Někdy i na hraně stávajících zákonů.

Majitelé jsou dva dobří přátelé: 1/  Nina – asi třicetiletá žena, na první pohled spíše chlapeckého vzhledu, kterému odpovídá i ledabylý, sportovní způsob oblékání. Rozhodně je spíše nenápadná, žádná femme fatale. 

Má dobrou kondici, ovládá skvěle bojová umění a má za sebou výcvik u elitní jednotky. Je mimořádně inteligentní,  ale nedává to nijak okatě najevo. Chová se poněkud obhrouble, občas používá i jadrnější výrazy, má smysl pro humor. Dokáže překvapit svojí empatií k lidem, kterým bylo ublíženo.

Její velkou devízou je to, že je jako chameleon. V případě potřeby se z ní najednou stává atraktivní, žádoucí mladá žena, která dokáže využívat dokonale ženské zbraně – sexy oblečení, líčení,  styl chůze, pohled. Mění se podle prostředí, podle potřeby, ale vždy přesně tak, jak to situace vyžaduje. Dokáže způsobit rozruch kolem své osoby, aby se vzápětí, během pár vteřin změnila opět v nenápadnou, šedou myš a zmizela pryč, pokud jí hrozí prozrazení a nebezpečí.

2/ Richard – o málo starší než Nina, bývalý policista, který odešel od policie, protože nechtěl krýt své zkorumpované kolegy. Není žádný Rambo, ale má charisma a mimořádný tah na bránu. Jakmile se před ním objeví nějaký problém, nedokáže přestat, dokud ho nevyřeší. Někdy svou zaťatostí  kolegy rozčiluje, ale oni si přesto velmi dobře uvědomují, že bez něj by spoustu problémů nevyřešili. 

Působí trochu jako protiklad nevychované Niny. Na první pohled je na něm znát, že byl velmi dobře vychován a pochází z tzv. dobré rodiny. Obléká se pečlivě, je- li potřeba, je dobrým mediátorem, dokáže výborně odhadnout lidi a díky tomu je v jednání s nimi úspěšný. Kdo ho nezná, může nabýt dojmu, že je lehké nad ním vyhrát, což je omyl, protože i on klame tělem a je mimořádně schopný a tvrdý protivník. Nejdůležitější je ovšem jeho spolehlivost, s jakou kryje záda své kolegyni.

Dohromady je svedl jejich společný známý. Motivací k této práci je vnitřní nespokojenost s tím, že mnozí byli za své dobré skutky spíše potrestáni než pochváleni.

Mezi Ninou a Richardem nejde o vztah milenecký, protože hned poté, co se poznali, spolu skončili v posteli. Jenže zjistili, že se ani jeden z nich nechce vázat a tak se rozhodli zůstat přáteli. Jsou však natolik nerozluční, že jim to brání navázat jiné dlouhodobější vztahy. Jejich důvěrnost je pro jejich partnery nakonec těžko překonatelná a vždy vnese do jejich vztahů pochybnosti, které vyústí v rozchod, takže jsou většinu doby singl. Přesto se oba snaží navázat smysluplný vztah a to, jak se jim to daří nebo nedaří je dějová linka, která spojuje jednotlivé díly. Na překážku jim je i jejich profese, která okamžitě donutí jednoho či druhého, aby si případného partnera toho druhého prověřili. Dělají to přesto, že se dohodli o opaku, protože jak se ukázalo, vždy je co skrývat a nakonec hrozí nebezpečí, že zůstanou sami vzhledem k tomu, že nikdo není dokonalý.

Navenek vlastní agenturu František – bývalý voják z povolání, kterému je přes padesát, jenž působí velmi seriózním dojmem a v kanceláři tráví většinu času Milena, která zastává funkci sekretářky, mladá poněkud potrhlá dívka, která nedávno skončila vysokou školu. Nikdo by v ní však nehledal schopnou odbornici na IT.

Dohromady všichni tvoří dokonalý, fungující tým.


Díl první: 


Ke starému žižkovskému činžovnímu domu přichází starší žena. Tváří se poněkud nedůvěřivě, ale nakonec odhodlaně zazvoní a vejde do chodby. Na zdi uvidí malou ceduli s logem agentury OZO a vydá se podle směru šipky, která ji dovede k oprýskaným dveřím s otevřenou mříží. Opatrně zaťuká a vejde do místnosti, skromně zařízené starým kancelářským nábytkem. Nikdo netuší, že za dalšími dveřmi se skrývá zařízení za statisíce.

Milena vzhlédne od počítače, posune si jazykem žvýkačku, usměje se a pozdraví.

„Co pro vás mohu udělat?“

„Nevím, jestli jsem tu správně, ale doporučila mi vás jedna moje kamarádka, které jste pomohli. Monika Stará.“

„Ano, pamatuji se na ni.“

„Potřebovala bych vaši pomoc. Jedná se o poněkud nestandardní věc.“

„Jistě, to my umíme. Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů,“usměje se a nenápadně zapne diktafon, aby celý rozhovor nahrála. 

Mezitím přišel František. Seznámil se s klientkou,  poslechl si její příběh a dozvěděl se, co po nich žena požaduje. Nakonec se s ní rozloučil s tím, že se brzy ozve a domluví podrobnosti. Jakmile odešla, vzal do ruky telefon a zavolal Ninu.

Milena mezitím zmizela do zadní místnosti a posadila se k výkonnému počítači. Začala její práce – ověřit všemi dostupnými prostředky, jestli vše, co slyšela, je skutečně pravda.

O něco později se objevila Nina společně s Richardem.

„Tak co pro nás máte?“

„Klasika,“ odpověděl František, „starší žena, bohatý manžel, mladá milenka, rozvod na spadnutí a peníze, které vydělali podnikáním, zmizeli najednou ze společného účtu. Prý na další rozvoj firmy, nějaká záhadná investice.“

„Pane bože, to zas budu dělat nějakou pitomou sekretářku,“ povzdechla si Nina. „Já ty nadřazený pitomce tak nesnáším!“

„Nedá se nic dělat, já bych v minisukni vypadal poněkud podezřele,“ usmál se Richard. „Tohle bude brnkačka, takže to bude jen na krátko.“

„Všechno, Mileno, prověř! Chci vědět, do čeho jdu. Richarde, ty současnou asistentku sbalíš nebo uplatíš, abych její místo mohla získat já.“

„Doufám, že je mladá a krásná, víš, že jsem škrob a pokud to jde, rád ušetřím naše peníze.“

„Jasně a ještě si užiješ! Tomu říkám štěstí.“

Za týden na to, vchází atraktivní, křehká blondýnka do dveří developerské firmy, aby se ucházela o místo sekretářky. U přijímacího pohovoru jsou oba manželé-majitelé, z nichž ženu už dobře známe.

Muž, starší, dobře oblečený, jistý si sám sebou se zdá příjemně překvapen. Manželka se tváří odmítavě, čímž jenom utvrdí svého manžela v odhodlání novou pracovní sílu přijmout. Vše funguje přesně podle dohodnuté strategie. Ani jedna z žen, samozřejmě nedá v nejmenším najevo, že by druhou znala.

Zbývá získat mužovu důvěru a později zajistit Mileně neomezený přístup k počítačovým datům pomocí tajně nainstalovaného programu.

Nina je velmi schopná a pomalu se stává pro svého šéfa nepostradatelná. Navíc u něj vzbuzuje zájem i jako žena, přes jeho milenecký poměr. 

To vše jí hraje do karet a nakonec se dostává k potřebným důvěrným informacím a Mileně se povede vysledovat tok peněz, které přes mnoho různých účtů zmizely v daňovém ráji. Nakonec zjistí i heslo a peníze odešlou na účet manželky, která je později při rozvodovém řízení, k němuž dá sama podnět, přizná a spravedlivě se rozdělí se svým mužem. Jen mu jeho podíl sníží o velmi zajímavou částku, která připadne agentuře OZO.

Mezitím Nina odejde z firmy, což vysvětlí svému šéfovi tak, že se do něj zamilovala a protože on je vlastně zadaný, nechce komplikovat život sobě ani jemu. On jí vše uvěří, protože vůbec nepochybuje o tom, že je neodolatelný.

Případ je uzavřen, všichni členové OZO spokojeně sedí v kanceláři a Nina s Richardem se špičkují, kvůli svým „mileneckým“ eskapádám, které podnikli kvůli právě vyřešenému případu.

 

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám příspěvek líbil? Kolik % příspěvku udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing