Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Finálový soutěžní příspěvek

Ročník: 2017, Kolo: finále, Téma: TV seriál

Fiktivní vztahy

Barbora Englischová, věk: 38 let

191
x přečten

To je ale den. Jdu pomalu směrem k domovu a neustále přemýšlím o tom, kde se stala chyba. Vždyť na začátku to vypadalo jako legrace, maličkost, která mě popostrčí konečně k nějakému lepšímu vztahu.


I. díl seriálu FIKTIVNÍ VZTAHY

To je ale den. Jdu pomalu směrem k domovu a neustále přemýšlím o tom, kde se stala chyba. Vždyť na začátku to vypadalo jako legrace, maličkost, která mě popostrčí konečně k nějakému lepšímu vztahu.

Vytáčím číslo na Báru. Telefon na můj vkus zvoní ocela dlouho, hypnotizuji display a potichu si říkám. Vezmi to...Baru..prosím. Ahoj, ozvalo se ze sluchátka. Co se děje? V tu chvíli už nedokážu zastavit příval slz a přerývaně říkám... ,,vůbec jsem to tak nemyslela, chtěla jsem jen trochu štěstí po tom karambolu s Honzou...a teď jsem tady sama, těhotná a cítím se úplně na dně,,. Bára slíbila, že přijede, rychle vykročím k domovu, abych kamarádku neminula.

Než obejdu tři zbývající bloky stojí už Báry zelený Fiat u obrubníku a ona vybíhá ven. Opět mě chlácholí, jako po každém rozchodu a já se připravuji na to, že jí to musím říct. Musím to říct alespoň někomu nebo se zblázním.

Jdeme nahoru a já zatímco poslouchám v pozadí Báry nadávání na mužské pokolení sbírám odvahu začít. O pár minut později už jsme vyzuté, Baru sedí na gauči na mém oblíbeném kytičkovaném přehozu a já stavím na čaj. Kolik večeru jsme za ty roky tady už proseděly? Nepočítaně. Jenže dnes to je jiné. Moje nejbližší kamarádka o mně to podstatné neví.

Čaj je hotový a já mířím ke stolu. Ztěžka dosedám na židli a hledám slova, kterými začít. Asi se tvářím divně, protože Bára se na mě pátravě podívá a mlčí. Takže musím začít.

,,Prosím nepřerušuj mě, je to moc důležité,, pronesu do najednou hmatatelně napjatého ticha a začnu vyprávět můj neuvěřitelný příběh.

Bára věděla, že mám vztah s Pavlem už od začátku. Bohužel Pavel je z Kolína a tudíž díky dojíždění jsme na sebe poslední půlrok neměly s kamarádkou moc času. Buď jsem byla v práci nebo za mnou mířil Pavel, v horším případě jsem seděla ve vlaku a jela já za ním.Nevěděla tedy detaily. Vlastně nevěděla nic, mám li být upřímná. Myslela, že máme normální pohodový vztah a moc mi to přála.

Když jsem poznala Pavla, byl letní sluneční den. Já stála u vrátnice nemocnice a on šel kolem s nějakým kamarádem. Fakt hezký chlap kolem čtyřicítky, tmavé vlasy, zelené oči, tělo, které vypovídalo o hodinách trávených sportem.
Usmál se na mě, já na něj a tím to skončilo. No, spíše asi skončit mělo. V tu chvíli přiběhla Ivana a když viděla jak ho doprovázím pohledem stihla mě aktivně informovat, že je to doktor Pavel Loučka z Kolína, je rozvedený, bezdětný, přes rok žije sám, poněvadž se hodně spálil v posledním vztahu.Též dodala, že je výborně zajištěný a sem jezdí dvakrát do měsíce na školení.Přespává tady dva dny u kamaráda.No abych to urychlila, slovo dalo slovo, já za Ivčou dorazila následující den do práce a nenápadně jsem pana doktora potkala. Potom už k dohodnutí schůzky u kávy nebránilo vůbec nic.

Druhý den byla středa. Stála jsem před zrcadlem a přemýšlela co si obléct. Chápejte, solidní, atraktivní veskrze výborně zajištěný muž a já, úřední myš bydlící v panelákovém pronájmu. Po dlouhém rozvažování jsem si na sebe natáhla šaty, které mi Ivča půjčila včera po práci. Slovní doprovod o tom, že nemůžu jít jako jeptiška, pokud ho chci uhranout jsem se snažila neposlouchat. I tak se mnou nervozita zmítala.

Pavel mě vyzvednul přesně v šest, jak zněla domluva. Už když jsem viděla auto s kterým přijel mi bylo jasné, že jeho úrovně zdaleka nedosahuji. Měl džíny zhruba za dvě třetiny mého platu, tričko věhlasné značky a boty, které jsem viděla v pánském luxusním časopise. Značku hodinek jsem raděi nezkoumala. Rozhovor probíhal poměrně plynule, komunikace mi nikdy nedělala problémy. Nevím zda to bylo tím, že vše měl, tím jaké měl postavení nebo něčím jiným, ale já se zamilovala. Teď s odstupem času uznávám, že velkým dílem i do jeho majetku. Do aury, kterou šířil. Do jeho postavení. Zkrátka jsem byla po vztahu s Honzou, který nevyšel podle mých představ a v kritickém potřicítkovém věku lačná s někým být. Za každou cenu. Ten večer jsme skončili u něj doma. V posteli.

Upřímně postelových zkušeností jsem měla habaděj. Bára mi vždy říkala, že o mých milostných eskapádách jednou napíše román na pokračování.Takže jsem předvedla většinu z toho, co mě nevázaná léta naučila. A přineslo to své ovoce.

Pavel se mi ozýval čím dál častěji. Já jsem věděla, že abych ho zaujala dlouhodoběji, postel stačit nebude. A v tomto okamžiku někdy začal kolotoč mých lží a fiktivních pravd.

Když jsem mu na prvním rande tvrdila, jak výborně vařím a prohlásila plnění hrnců za svůj letitý koníček, tak jsem jetě netušila, co to dělám. V duchu jsem se uklidňovala tím, že se zkrátka kvůli němu vařit rychle naučím než spolu začneme bydlet. Své svědomí jsem umlčela a uběhlo dalších pár dní. Potom týdnů, měsíců...a moje lži se začaly kupit.

Nevím, kdy jsem najela na tu ničivou vlnu, ale zkrátka jsem pokračovala. Ať už šlo o koníčky (,,fakt Pavle to je náhoda, také ráda lezu po horách,,) nebo o práci (,,chápu Tvoje pracovní nasazení, také žiji prací,,). Malé, plíživé lži obsadily můj život. Vplížily se do mojí každodenní rutiny a roztahovaly nenápadně svoje sítě.

Bohužel jsem se zamilovávala čím dál tím víc a ve chvíli, kdy jsem pojala po pár týdnech podezření, že Pavel trochu vychladnul udělala jsem něco, co nešlo už vzít zpět. Abyste rozuměli. Ve chvíli kdy bydlíte přes sto kilometrů od sebe, není až taková šance poznávat vzájemně rodinu, přátele nebo známé. Zrátka jste rádi, že se o víkendu vidíte a můžete zalézt do postele. Ten den jsem vycítila, že mi chce něco říct a že se mi to ani trochu nebude líbit. Tak jsem v jedné trapné chvilce ticha pronesla tu zkáznou větu, že se cítím na dně. To upoutalo Pavlovu pozornost a můj monolog o tom, jak moje sestra leží už druhým měsícem v kómatu v nemocnici nabral na obrátkách. Sestru jsem totiž nikdy neměla.

 

Námět seriálu Fiktivní vztahy

Časové ukotvení :

Seriál by se odehrával v dnešní době, šlo by o období jednoho roku.

Prostředí :

Seriál by se odehrával v bytě Terezy, v nemocnici, v bytě Pavla, ve městě (Teplice a Kolín), dovolenková lokace Lipno.

Charakteristika postav:

Tereza- hlavní postava, atraktivní slečna po třicítce se silnou touhou žít ve vztahu, extrovertní, v kolektivu poměrně oblíbená, zvyklá být středem pozornosti. Uvnitř pocit méněcennosti, komplex z neúplné rodiny (matka alkoholička, otec žijící s novou rodinou).

Bára - Terezy nejbližší kamarádka, jedna z mála, která ví skoro vše (až na podstatu vztahu s Pavlem).Milá, sympatická a morálně silná plnoštíhlá slečna, vzdělaná. Pravdomluvná.

Pavel-hlavní postava, atraktivní vzdělaný solidní pán, stabilní rodinné zázemí. Charakterové rysy pozitivní, velmi důvěřivý až někdy ve vztahových záležitostech naivní.

Ivana-Terezy kamarádka, citově plochá slečna, ne příliš chytrá, veselá a užívající si života

Děj by začínal tím, že Tereza po naznačeném rozchodu s Pavlem přizná svojí nejbližší kamarádce celou pravdu o svém vztahu s Pavlem. V dílech seriálu by se odkrýval zpětně jejich vztah plný lží a manipulací, které Tereza spřádá za účelem udržet si v jejích očích muže svých snů. Nakonec použije k udržení svého vztahu i fiktivní sestru, za kterou neváhá chodit do nemocnice a která leží v kómatu. Dovede zdárně bruslit v každodenních vymyšlených příbězích a ve chvíli kdy cítí, že se vše provalí otěhotní. Pavel po odkrytí karet Terezu opouští a vnitřně řeší svoje vztahové selhání, poněvadž jeho morální podvědomí má s opuštěním (jakékoliv)těhotné partnerky problém. Tereza ztrácí Pavla i důvěru svojí nejlepší kamarádky a končí jako pacientka v psychologické ordinaci.

 

 

 

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám příspěvek líbil? Kolik % příspěvku udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing