Home Fejetony
2018
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2018
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2018
Archív fejetonů
2013 - 2018

Finálový soutěžní příspěvek

Ročník: 2016, Kolo: finále, Téma: TV seriál

Vědma

Dita Folbergerová, věk: 33 let

395
x přečten

Seriál vypráví o lidech, kteří ve svém životě řeší různé problémy, pokládají si nejrůznější otázky, hledají své cesty a správné odpovědi. Děj se odehrává v současnosti v jednom středně velkém městě, kde provozuje svou poradnu "vědma". Její proroctví jsou některými obdivována, jinými zatracována. Jak se ovšem v několika dílech našeho seriálu sami přesvědčíme, tato vědma má opravdu dar. Dar správně vyslovit potřebné a ukázat svým klientům cestu jejich životem.

Námět na seriál

Vědma

Seriál vypráví o lidech, kteří ve svém životě řeší různé problémy, pokládají si nejrůznější otázky, hledají své cesty a správné odpovědi. Děj se odehrává v současnosti v jednom středně velkém městě, kde provozuje svou poradnu "vědma". Její proroctví jsou některými obdivována, jinými zatracována. Jak se ovšem v několika dílech našeho seriálu sami přesvědčíme, tato vědma má opravdu dar. Dar správně vyslovit potřebné a ukázat svým klientům cestu jejich životem. Každý díl seriálu má svého vlastního hrdinu, který je nějakým způsobem osudově propletený s ostatními hrdiny jiných dílů.
Všichni hrdinové se postupně setkávají s vědmou, která jim předá určité "moudro", "návod na život", "indicii".
V každém díle sledujeme osudy jednotlivých hrdinů. Nejdříve se seznamujeme s jejich životem a postupně přicházíme na to, co hlavního hrdinu daného dílu trápí. Jeho problém ho dostává až k "vědmě", která mu vysvětlí, proč se nachází v dané situaci a jak by se mohl/nemohl nebo měl/neměl do budoucna zachovat. Sledujeme, jak sdělené poselství hlavní hrdina přijímá, jak se k němu staví a jak ho toto sdělení ovlivňuje.

V prvním díle nás zasáhne osud dvaatřicetileté Ester, která má k duchovnímu a esoterickému světu velmi skeptický vztah. K vědmě se dostává jen proto, aby své kamarádce, svému okolí a vlastně i sobě dokázala, že proroctví vědmy jsou jen smyšlené lži. Předpověď, kterou se od vědmy dozví je na první pohled zcela mimo Esterčin život, nicméně osud jí sám přesvědčí, že je někdy velmi nevyzpytatelný.

Druhý díl pojednává o Lucii (kamarádka Ester), která hledá na světě své místo. Vyrostla nejdříve v dětském domově, později v adoptivní rodině, ale pořád nenachází odpovědi na některé otázky a zvažuje, zda usilovat o setkání se svou biologickou rodinnou.

Třetí díl vypráví o Markovi (přítel Lucie), který se díky "vědmě" vydává na svou soukromou praxi životního kouče. Přestože měl velmi slušně našlápnutou kariéru ekonoma.

Čtvrtý díl vypráví o Miladě (kolegyně Marka z bývalého zaměstnání), která žije v nešťastném manželství a chce nějakým způsobem poradit, jak toto manželství ukončit, i když to nebude vůbec jednoduché... Vědma jí poradí něčekaně, ať v manželství zůstane. Milada je naštvaná, takovou radu vlastně vůbec nečekala. Když uplyne rok od předpovědi vědmy, je z Milady úplně jiný člověk, její problém vyřešil sám osud, přesně tak, jak zprvu vědma předpovídala.

Pátý díl vypráví o bohaté Lindě (sestra Marka), která má na první pohled život jako v pohádce. Osud jí přivede do života událost, kterou nijak její peníze a majetek nemůžou zachránit. K vědmě se dostává v zoufalém stavu a doufá v nějakou útěchu, která se jí časem i dostane.

Seriál je vlastně o tom, jak nás ovlivňuje to, čemu věříme a čemu chceme věřit a o tom, jakou sílu a moc má vyřčené slovo.

Seriál má 5 dílů. I když se nabízí nekonečné množství dalších osudů a může tak i pokračovat.


První díl - ESTER

Lucie s Ester se vracejí jedné noci po kině domů. Jedou městskou hromadnou dopravou a vyslechnou rozhovor dvou slečen sedících před nimi. Dívky se baví o vědmě, která má svou poradnu na rohu u autobusového nádraží. Jedna z nich jí v minulosti navštívila a doporučuje jí své kamarádce.
"Je vážně dobrá, neřekla jsem ani slovo a přesně mě vystihla. Nadiktovala jsem jí jen své datum narození a jméno, chvíli si do rámečku počítala nějaká čísla a pak to začalo. Vyložila mi mojí povahu a nastínila mojí minulost, žádná přesná data, ale úplně dokonale popsala moje chování, mé pocity, mé rozhodnutí v minulosti. Jen jsem seděla a říkala jsem si -pane bože, pane bože, mám utéct nebo zůstat- bylo to jako bych vedla ty nejupřímnější a nejtajnější rozhovory sama se sebou"
"Jen na základě datumu narození a jméně? Muselo jí přeci zajímat, proč jsi přišla?"
"Ano, ale to až potom."
"A předpověděla ti něco, co se vyplnilo? Kdy že jsi tam byla? Před 2 lety? To už máš nějaké srovnání ne?"
"Ano, tak třeba věděla, že mám syna, neříkala jsem jí to a řekla mi, že druhé dítě bude holčička? A teď mám holčičku..."
Pak už obě dívky vystupovaly a Ester s Lucií se tak neměly šanci dovědět více. Lucie se zeptala Ester, jestli předchozí rozhovor vnímala.
"Jo, blbost!"
"Nemyslím si, ráda bych potkala někoho, kdo by mi uměl poradit. Plácám se ve svých otázkách a takové malé nasměrování by nebylo špatné, potřebovala bych někoho, kdo by se uměl vcítit do mé situace a pomohl mi nějak se rozhodnout a něco s tím udělat."
"A co myslíš, že ti řekne? Všechno je to založené na univerzálnosti, pak jen počká, co odpovíš a na to navazuje, snad bys tomu nevěřila?"
"A jak mohla uhodnout pohlaví těch dětí, slyšela jsi to, já věřím tomu, že je něco mezi nebem a zemí a že někteří lidé mají některé smysly vyvinutější než jiní a umí tyto smysly využít"
"To byla náhoda". Uzavřela to Ester. "U pohlaví je to 50 na 50 a zrovna jí to prostě vyšlo, víc v tom nehledej."

Přestože byla Ester přesvědčená o své pravdě, Lucie ještě několik dalších dní narážela na toto téma až to Ester tak dopálilo, že se rozhodla k vědmě jít a přesvědčit Lucii o tom, že se dozví přesně to, kam vědmu bude směrovat.
Hned ten den našla na internetu kontakt a objednala se. Lucie to prožívala daleko víc než Ester.

Lucie Ester na domluvenou schůzku doprovodila a čekala na ní v kavárně nedaleko poradny nazvané "Správná cesta".
Když měla Ester po schůzce s vědmou, Lucie se na ní vrhla:
„Tak co? Honem povídej"
„Nic, přesně jak jsem říkala, jsou to kecy!"
„A jaký kecy? Co říkala?"
„Něco z minulosti věděla, ale mohla si mě najít na facebooku podle jména, to dopředu věděla a mohly jsme mít i nějaké společné přátelé a mohla se informovat. Nevěřím tomu."
„A co o budoucnosti, mluvila? Co ti předpověděla?"
„No, tam se sekla jako prase! Prej budu moct mít syna, když budu chtít... Pokrevního... Chápeš to? Jak jako když budu chtít, když mi doktoři řekli, že je prostě stoprocentní, že děti nikdy moct mít nebudu."
Lucie nevěděla, co na toto říct, o tom, že měla Ester velké zdravotní problémy, které zapříčinily to, že nikdy nebude moct mít vlastní děti věděla, bylo to citlivé téma a nevěděla, jak se k tomu teď postavit.
Téma návštěvy vědmy se mezi Lucií a Ester stalo na nějaký čas tabu.
O necelý rok později však zakročil osud. Esterčina sestra a její manžel měli vážnou autonehodu, kterou nepřežili. Zůstal po nich tříměsíční sirotek - chlapeček. Ester ani její sestra neměly dobré vztahy se svou rodinou, vlastně se s nikým nestýkaly, jen spolu. Sestřin manžel byl z dětského domova, s Esterčinou sestrou ho seznámila Lucie, která s ním jako dítě v dětském domově nějaký čas vyrůstala.
Ester svého synovce adoptovala. Najednou měla syna a byla to její krev. Krev vlastní sestry...

 

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám příspěvek líbil? Kolik % příspěvku udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing