Home Fejetony
2023
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2023
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2023
Archív fejetonů
2013 - 2023

Finálový soutěžní příspěvek

Ročník: 2013, Kolo: finále, Téma: TV seriál

Odhalení

Pavlína Vítová, věk: 29 let

2621
x přečten

Sedmatřicetiletá Petra, lektorka cizích jazyků, žije již deset let v nefungujícím manželství, které udržuje pouze kvůli svému osmiletému synovi.  U manžela nenachází oporu, objetí ani společnou řeč, ale nechce chlapce připravit o rodinu,  která se zvenčí zdá docela fungující a jako otec její muž nezklamal. Ve všech ostatních ohledech však ano. Proto Petra hledá únik od reality, nějaké místo, kam by se mohla občas na chvilku schovat, odpočinout si, být zcela sama sebou a mít kolem sebe lidi, s kterými jí bude dobře.

Námět na televizní seriál:
 

Sedmatřicetiletá Petra, lektorka cizích jazyků, žije již deset let v nefungujícím manželství, které udržuje pouze kvůli svému osmiletému synovi.  U manžela nenachází oporu, objetí ani společnou řeč, ale nechce chlapce připravit o rodinu,  která se zvenčí zdá docela fungující a jako otec její muž nezklamal. Ve všech ostatních ohledech však ano. Proto Petra hledá únik od reality, nějaké místo, kam by se mohla občas na chvilku schovat, odpočinout si, být zcela sama sebou a mít kolem sebe lidi, s kterými jí bude dobře. 

Jeden z jejích studentů, dvakrát rozvedený šestačtyřicetiletý Martin, který se stal Petřiným dobrým přítelem a již nějakou dobu se zatím bezúspěšně snaží o to, aby jejich přátelství překročilo hranici intimity, jí povykládá o jeho obrovské zálibě, o návštěvách swingers klubu. Petře několikrát nabídl, aby s ním tento „jiný svět“, jak o klubu rád hovoří, navštívila, ta se však brání, neboť tuší, že tam by zřejmě tu hranici společně překročili a o to ona rozhodně nestojí. Martina má ráda a ví o jeho náklonnosti k ní, ale z její strany tam chemie vůbec nefunguje, jiskra nepřeskočila, zato jejich vzájemné přátelství je pro ni velmi důležité a nechce ho pokazit. 

„Nikdo si tam na nic nehraje, co se odehraje uvnitř klubu se nikdy nedostane na světlo světa, lidé se tam mazlí, povídají si, baví se, je to jiný svět, vlastně tak nějak si já představuji Ráj“, vykládá Martin Petře o swingers a ta se zaujetím naslouchá. „Sex jako takový tam hraje pramalou roli, o tom to tam vlastně není, je to o přirozenosti, nahotě a to nejen fyzické, ale i psychické. Je to o svobodě a upřímnosti. Například pro mě je to tisíckrát cennější než sezení u psychologa. Tam s těmi lidmi můžeš probrat  naprosto všechno, svoje strasti a problémy, vyposlechnou Tě, poradí Ti. Můžeš se před nimi vysvléct, i oni jsou před Tebou nazí a bez přetvářek či obav Ti prozradí svá tajemství, své touhy, obavy či prohry. Kolikrát tam jdu po celém týdnu unavený, otrávený, ani se mi tam nechce, ale vždy odcházím k ránu nabitý novou energií a radostí do života.“ Petru vyprávění baví a začíná sama vyzvídat: „ A jací tam chodí lidé?“ „Nejčastěji jsou to lidé středního věku, ale i mladší a někdy Tě naopak překvapí nějaký roztomilý postarší pár. Jsou tam manželské páry, milenecké páry, swingers partneři, kteří se spolu vídají jen pro tyto účely. Docela pravidelně tam chodí jeden pán, který má vcelku vysoké postavení, je to „známá tvář“, pokaždé s jinou partnerkou, a jak sám říká, toto místo navštěvuje proto, neboť pouze tam si může užít co chce bez toho, aniž by se musel jakkoliv hlídat.“ „Fakt? A kdo je ten pán?“ skočí mu Petra netrpělivě do řeči „To Ti právě nemohu říct, jedno z hlavních pravidel swingers klubu je to, že se vůbec nic nedostane ven a aby vše fungovalo jak má, tak je třeba, aby to návštěvníci dodržovali. Vzhledem k tomu, že se jedná většinou o velmi inteligentní lidi, tak se zdá být toto pravidlo dodržováno. „Jo, a jak to můžeš vědět?“ škádlí Petra Martina, ale ten zcela klidně odpovídá „No, například tenhle už tam chodí roky a nikdy se ho venku na to ještě nikdo nezeptal, nikdy před branami klubu neblýskali novináři svými fotoaparáty. „A vůbec Péti, pojď tam vážně někdy se mnou, uvidíš, jak se Ti tam bude líbit a pochopíš, že sama nebudeš mít vůbec sebemenší chuť vynášet informace ven a moc ráda se tam zase vrátíš.“

S Martinem tam sice Petra poprvé nešla, její rozhodnutí bylo naprosto impulzivní, nastalo poté, kdy se její manžel snažil doma vyvolat hádku, a překvapila sama sebe tím, že se tam odvážila jít úplně samotná.


Hned první večer poznala Petra, muže ve věku kolem padesáti let, vcelku šarmantního, milého a stáleho návštěvníka tohoto swingers klubu. Petr ji pomohl překonat prvotní ostych, zatáhl ji do pohodové atmosféry klubu. První večer nestihla Petra poznat více, neboť si ji po chvíli osvojil mladší a pro ni přitažlivější muž jménem Milan. Vzhledem k tomu, že však není Petra na swingers naposledy, Petr se v jejím vyprávění ještě objeví a díky jeho velmi zajímavému životnímu příběhu zde bude hrát nemalou roli. 

Milan, muž který stráví s Petrou na swingers první večer a nakonec i celou noc, je rozvedený čtyřicátník, miluje ženy, sex, překvapení, luxus, dobré jídlo, dobré pití, netouží po žádných závazcích a toto vše mu swingers poskytuje. Má svoji swingers partnerku „pro vstup“ do klubu, neboť samotní muži do klubu nesmí, ale s tou se nikdy intimně nesblížil, neboť i to by v něm vzbudilo pocit určitého závazku vůči této ženě a takovým pocitům se on chce rozhodně vyhnout. 

Lenka je čtyřiačtyřicetiletá žena, matka dvou dospívajících dětí, spíše usedlá, unavená životem. Kdesi v ní však dřímá i trochu dračice, kterou v sobě během života nechala uspat a její osmačtyřictiletý manžel Honza by měl velkou radost, kdyby se mu podařilo ji v ní znovu probudit. Jejich děti se již pomalu začínají stavět na vlastní nohy, proto je nejvyšší čas začít znovu žít. Honzovi se podařilo Lenku přemluvit k návštěvě swingers a v klubu se objeví poprvé stejný večer jako Petra. Jejich cesty se v Ráji svedou dohromady, takže si večer užijí na plné pecky společně s Milanem a Petrou. Nakonec se jim všem zde zalíbí natolik, že ani jeden z nich tu není naposledy, avšak možná ani Lenka s Honzou sem příště nedorazí společně… 

Gabriela je žena, které táhne na padesátku, celý život miluje sex, někdo by řekl, že je nymfomanka, ona o sobě tvrdí, že je akorát hodně náruživá. Má jednoho dospělého syna a skvělého manžela, který ji velice dobře zaopatřil, o její zálibě ve swingers ví, toto místo s ní však nenavštěvuje. Skoro každý pátek jí pomáhá s přípravami, vybírá s ní, co si má vzít na sebe, u dveří domu jí pomůže galantně do kabátu, políbí ji na tvář, zamává jí. Zda-li žárlí, zda-li spolu s Gabrielou vedou normální intimní život, jen jí její muž nestačí, se dozvíme během seriálu, ve kterém se setkáme s dalšími účastníky těchto večírků, s jejich osudy, důvody, proč Ráj navštěvují, co tam hledají,  a kam se jejich životy i v běžné sféře ubírají. 

Seriál se sice odehrává na místě, ve kterém si lidé užívají nezávazného milování, ale nemá být v žádném případě bezduchým pornem,  ale spíše příběhem několika lidí, kterým něco chybí, po něčem touží, a to je svede dohromady sem, na swingers party, kterým se lidé věnují od nepaměti. Není to proto žádný výstřelek moderní zkažené doby, ale zábava, či styl, kterému se tito lidé z určitých důvodů věnují. 

Jsou to vlastně vcelku obyčejné příběhy vcelku obyčejných lidí lehce okořeněné o slastné radosti žití, které však někomu mohou občas život pěkně zkomplikovat, jak se mimo jiné v mém seriálu také ukáže. 


Díl první: 
 

„Proč tady zase větráš?“ přiřítí se do obýváku „To teda rovnou můžu přestat topit!“ „To můžeš“ odvětím klidně, nemám sílu se hádat, nemá to význam. „Sakra!!!! Proč je zase šoupnutej ten stůl?“ pokračuje. A jéje, sleduje za co by mi ještě vynadal, to jen tak neskončí. Teď bude hrozně dlouho mluvit o tom, jak se ničí nábytek, když se s ním šoupe. Zajímavé, že se zřejmě ničí jen ve chvíli, kdy s ním šoupnu já, což je mnohem méně často, než s ním šoupe on. Například když v obýváku cvičí,  a používá k tomu svoje obří posilovací a cvičící stroje, kterými zaplnil polovinu obývacího pokoje, je schopný během chvíle přešoupat celý pokoj tak, aby z něho byla na hodinu tělocvična a po hodině to přešoupe všechno zase nazpátek. Ale to je samozřejmě v pořádku, neboť chybuji pouze já. „ …… zkazíš páteční večer!“ Něco celou dobu říkal, respektive, něco mi celou dobu nadával, ale já ho neposlouchala. Jen cítím takovou nervozitu, takže jsem to nějak fyzicky vnímala, že do mě hučí, ale o čem mluvil, to moc nevím.  Potřeboval si prostě zařvat, tak si zařval. Aspoň že mladý už spí, nemusí to poslouchat. Ani nevím, na co jsem koukala, nálada jde pod bod mrazu, jenom cítím, že už prostě nechci být v obýváku. Stojí tam přede mnou a „přísně“ se na mě dívá, co ze mě vypadne. Nechci tu být, nechci tu s ním být a nebudu. Brzo ráno jedou s mladým na den na hory, takže stačí, když tu pro syna budu zase až zítra odpoledne. 

Strašně bych chtěla mít někoho, ke komu bych se mohla jet schoulit, přitulit a v klidu si třeba povídat. Nějakou svoji oporu, kam bych mohla dorazit i s mým milovaným chlupatým parťákem, kterého tu dneska musím nechat, protože mě zrovna teď napadlo, kam chci jet, kam taky pojedu a kam psi nejspíš nesmí. „Až ráno odjedou tak dorazím miláčku“ šeptám mu do toho jeho chlupatého ouška a u toho si házím do kabelky pro jistotu sexy soupravičku – top a kalhotky.

 „Odjíždím k tátovi, ať ti tu nekazím páteční večer“ stavím se za ním v pokoji, ani se na mě nepodívá a plivne po mně odpověď: „Jeď třeba do prdele“

Ve chvíli kdy usednu do auta, tak se mě na vteřinu zmocní pocit smutku, zoufalství, že to tak prostě mezi námi je, že v tomhle musím žít. Možná nemusím, ale syn je šťastný a já mám strach, že bychom mu rozpadem rodiny strašně ublížili. 

Utřu si deroucí se slzy do očí, na to teď není čas, už teď tam jedu asi pozdě, nadechnu se, vydechnu, letmo se podívám do zpětného zrcátka, v kabelce nahmatám telefon a připojuji se na net, abych našla telefonní číslo do Ráje. 

„Ano, určitě přijeďte, zábava už je v plném proudu, budeme se na vás moc těšit.“ Sděluje mi velmi příjemný mužský hlas na druhém konci telefonu. 

 Vůbec nevím, co tam budu dělat, ale jsem na to zvědavá, jak to tam chodí, vypadá, co se tam děje, navíc se dostanu mezi „bavící se“ lidi a to vše zdarma, protože mám to privilegium, že jsem žena…. 

„Velice mě těší madam“, podává mi ruku sám pan majitel podniku a vede mě dovnitř. Procházíme tmavou chodbou, nekoukám napravo, nalevo, cítím se fakt zvláštně, oči mám sklopené k zemi, pozoruji nohy pana Romana, kterého mám následovat. V tuto chvíli bych nejraději utekla. 

Vnímám hudbu mísící se se slastnými vzdechy milujícího se páru kolem kterého se dosti natěsno prodírám, takže periferně vidím holé mužské pozadí. Vypadá dosti mladě, zvědavost mi tedy nedá a podívám se na ně. Je to docela hezký, opravdu hodně mladý pár, což mě překvapí, slyšela jsem, že do swingers klubů chodí spíše starší lidé, myslela jsem si, že zde budu nejmladší, tak očividně ne. Holčina je ohnutá k pohovce, o kterou se opírá rukama a kluk si ji „dobírá“ pomalu, něžně zezadu. 

Musím říct, že tato scénka mi trochu dodala odvahu, proto se pomalu narovnávám, zvedám hlavu a rozhlížím se kolem. Vidím hodně nahých, polonahých, polooblečených těl v různých pozicích a situacích. Nejvíce bych na první pohled řekla, že jsou převážně obsazeny místa pro sezení, jak u baru, tak u stolků, což mě příliš netěší, neboť tam někam jsem měla v plánu se zašoupnout. 

„Dobrý večer přeji“, zdraví mě příjemná tmavovláska a podává mi skleničku s pitím. Takzvaný „welcome drink“ do sebe hodím ani nemrknu, protože sklenku „na kuráž“ jsem snad nikdy nepotřebovala více. „Toto je klíček od Vaší skříňky, až budete chtít, můžete si odložit“, podává mi klíč a táže se, zda-li se chci po klubu nechat provést. 

„Rád bych se toho ujal, pokud bude slečna souhlasit“, usmívá se na mě šarmantní pán středního věku zabalený do ručníku. „Já bych se tady na chvíli posadila“ mám trošku tendenci se bránit, cesta ke skříňce s neznámým mužem mi přijde jako další krok a na ten nejsem ještě připravena. Chci se tady také porozhlédnout a trochu se hodit do klidu. Pán neváhá a odněkud mi táhne další barovou stoličku, poslušně si vedle něj sedám. „Co Vám mohu objednat slečno?“ Tak zaprvé jsem paní a zadruhé si umím objednat sama, běží mi hlavou, ale nechci být protivná, navíc jsem svým způsobem ráda, že se mě hned někdo ujal a nejsem tady jako kůl v plotě. 

„Něco tvrdšího“, vypadne ze mě, aniž bych si uvědomila, jak jsem mu tím nahrála. „Toho je tady dost, jsem přesvědčen, že se vám zde bude líbit“ Řekl to takovým způsobem, že jsem se musela zasmát, navíc jsem už v hlavě začala pociťovat „welcome drink“, takže přicházelo postupné uvolňování. 

„Já jsem Petr“, podává mi ruku. „Já jsem Petra“, opět se smějeme. „Tak to je znamení, že bych Tě tu měl provést zrovna já“, spokojeně se usmívá Petr a pokračuje, „Tak Petro, co tvrdšího Ti tedy mohu objednat?“ Luxusní prostředí kolem ve mně vyprovokovalo luxusní choutky a tak jsem vyřkla „Whiskey“, Petr pokýval, že jako dobrá volba a za chvíli jsme si ťukali na hříšné radosti života…. 

Po dvou sklenkách whiskey jsem zjistila, že už nesedím pouze s jedním, ale rovnou se dvěma muži. Milan byl mladší, pohlednější a krásně se na mě usmíval. Nakonec to byl on, kdo mě doprovodil ke skříňkám, podal mi z mé kabelky můj sexy obleček, takže mi nezbývalo než se bez řečí převléct, a posléze mě i provedl celým klubem. 

Po prohlídce klubu jsme se vrátili do barové místnosti a přisedli jsme si k milému páru, který byl na rozdíl od nás oblečen stále ještě do venkovního outfitu. 

Lenka s Honzou jsou již dvacet let manželé, mají dvě dospívající děti, klasický manželský pár středního věku. Honza prý Lenku přemlouval již dlouhou dobu, aby s ním navštívila nějakou swingers party, takže mu na to nakonec kývla. Dnes tu jsou poprvé a zatímco Honzovi svítí radostně oči, Lenka je zatím docela zaražená. 

Poté, co se dozvěděla, že i já jsem tam poprvé a přišla jsem dokonce sama, rozpovídala se a nakonec jsme se všichni čtyři odebrali do šatny a pak dále do Ráje poznávat, jaké možnosti nám tento jiný svět nabízí…
 

Hlas lidu - hlas boží. Jak se vám příspěvek líbil? Kolik % příspěvku udělíte?
10% - 20% - 30% - 40% - 50% - 60% - 70% - 80% - 90% - 100%


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing