Home Fejetony
2021
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2021
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2021
Archív fejetonů
2013 - 2021

Úvod 1. dílu románu na pokračování

Doba: Současnost, Téma: Romantika

Rebelstory

Zuzana Horňáková, věk: 36 let

Děj se odehrává v současnosti zpočátku v bydlištích hlavních hrdinů, posléze se tento děj přesouvá na horskou chatu do prostředí Krkonoš, kde se všechny postavy setkají a stráví spolu několik zajímavých dní. Hlavními hrdinkami jsou Kristýna a Tereza, dávné přítelkyně ze střední školy, jejichž cesty se po ukončení čtvrtého ročníku rozešly a až tragická událost v rodině Terezy jejich osudy po mnoha letech opět propojí. Hlavní hrdinka Kristýna je rozvedenou matkou a redaktorkou časopisu, velmi komplikovaná, trochu rebelská se sklonem k alkoholismu. Nicméně velmi citlivá, přátelská a toužící po lásce. Kamarádi stráví několik dní v horách a navazují na stará přátelství, ze kterých vznikají nová dobrodružství, lásky, či pouze milenecké scenérie, ale i nebezpečí, které velmi nečekaně prožijí. Opravdu však touží všichni po tomtéž? 

Objednat celý 1. díl za 39 Kč.
Možnost objednat i další díly.

Díl první, POHŘEB
Bylo chladné zářijové ráno, Kristýna se podívala ven přes orosené okno do zatažené pražské ulice a zamyslela se. Poslední týdny byly plné pracovního vypětí. V redakci se schylovalo k personálním změnám a každý trnul, co bude právě s jeho místem. Byli sehraný kolektiv a tak by těžko snášela nejen změny týkající se jí samotné, ale i kohokoliv z ostatních redaktorů či editorů. Usrkla si horké kávy a ve svém zamyšlení ani neslyšela zvonek u dveří. Z jejího zádumčivého výrazu jí vytrhl až její syn Adam: „ Mami, je tu pošťačka, má pro tebe nějaké doporučené psaní, tak si to pojď podepsat, prosím tě."
Kristýna se rychle vzpamatovala, položila hrnek na stůl, prohrábla si své tmavé vlasy sahající zhruba po ramena a svižně vyšla směrem k domovním dveřím.
Když Adama vypravila do školy, sedla si ke kuchyňskému stolu, zapálila si cigaretu a zkoumavě si prohlížela obálku, na které byla zpáteční adresa se jménem Tereza Danihlíková. Dávala si skutečně na čas, než onu obálku otevřela, přemýšlela, z jakých důvodů se jí asi po tolika letech ozývá její nejlepší přítelkyně ze střední školy. Po chvíli jí to přece jen nedalo a obálku rozlepila.
Pomalu z ní vytahovala černě orámovaný papír, bylo to parte. Parte Lukáše, jejího manžela, na kterém stálo, že zemřel tragicky dne 30. srpna 2015. Týně se rozklepaly kolena. „Proboha", pronesla do ticha a po tvářích jí stékaly slzy. Zapálila si další cigaretu a nalila si trochu vodky do prázdného hrnku od kávy...

„Ahoj Martine," ozvalo se trochu rozpačitě v telefonu, „neruším?"
„Ne, ne, zrovna jsem si dělal kafe. Co potřebuješ? Došly ti ty peníze pro Adama?"
„ Jo, jo, neboj, kvůli tomu nevolám. Dneska mi přišel dopis od Terezy, pamatuješ si na ni ne?", mluvila tiše stále roztřeseným hlasem.
S Martinem už víc než rok nežila, byl sice otcem Adama, ale nějak jim to po čase přestalo klapat a tak si pokojně šli každý svou cestou. Martin už měl novou rodinu a žil na okraji Prahy, kde za ním jeho prvorozený syn často jezdil.
„ Jasně, že si pamatuji. A o co jde? Haló, jsi tam? Slyšíš mě?"
„Ano jsem tu, víš, stalo se něco hrozného," poklesla v hlase, až téměř šeptala.
„Tak co se děje? Někdo snad umřel nebo co?!" prohlásil s trochou ironie Martin.
„No, právě že jo, umřel Lukáš, její manžel, přišlo mi parte, příští týden je pohřeb..."
„Panebože, dělal jsem si srandu, takže Lukáš? Co se stalo? Psala ti něco? Nebo přišlo jen to parte? Počkej, někdo zvoní, vydrž chvilku, prosím tě."
Martin došel ke dveřím a jen v pantoflích a županu vyběhl až k brance svého domu. Když podepsal převzetí obálky, na které uviděl známé jméno v poli pro odesílatele, vzal si telefon opět k uchu a prohlásil:
„Tak už to mám taky v ruce. Ani to nechci otevírat. Jsi tam?"
„ Martine, já na ten pohřeb musím, já vím, že jsme se neviděli celé roky, ale já tý holce hodně dlužím, pojedeš se mnou?" Kristýně stékaly slzy po tvářích a už se skoro nezmohla na slovo.
„ To chápu. A kdy je ten pohřeb?"
„Ve čtvrtek, příští týden, tak pojedeš? Prosím pojeď, sama to nezvládnu, bude potřebovat podporu a já se bojím, že zrovna já.. však víš."
„Zkusím si to zařídit v práci, odpoledne se ti ozvu jo? Budeš jí před tím volat? Máš na ní vůbec telefon?"
„Mám telefon na rodiče, tak to zkusím tam... budu končit, měj se, Martine," položila sluchátko a propukla v lítostný pláč. Sama nevěděla, proč jí to tak moc sebralo, neviděli se přes sedmnáct let a vůbec jí přišlo divné, že se Tereza ozvala a nejsmutnější na tom všem bylo, že se ozvala, až když se muselo stát něco tak strašného jako je smrt jejího milovaného muže.
Kristýna vstala od stolu, nalila si ještě trochu vodky, kterou do sebe kopla a pak vytočila Filipovo číslo.
„Ahoj Fílo," řekla smutně.
„Ahoj sestřičko, už ti to taky přišlo, že jo?" ozvalo se na druhém konci aparátu.
„Jo mám to před sebou a nějak se nemůžu sebrat, pojedeš na ten pohřeb?"

 

Objednat celý 1. díl za 39 Kč. Možnost objednat i další díly.


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing