Home Fejetony
2023
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2023
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2023
Archív fejetonů
2013 - 2023

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2018, Kolo: jarní, Téma: Muži

Podvedená

Michaela Mitroci, věk: 26 let

Myslíte, že vám se to stát nemůže, ale potom to přijde. Náhle a definitivně víte, že nejste jediná žena v jeho životě... Jenže vy ho tolik milujete. Kolik dokáže žena obětovat? A co její hrdost?

Je fajn potkat člověka, který se snaží utišit bolest, kterou vlastně nezavinil. Třeba zubař, kterému brečíte na židli a on vám připíchne ještě jednu umrtvovačku navíc, protože si myslí, že je to jeho vina. Jenže tohle začalo již o několik hodin dříve.

 Hrabete se takhle pěkně v čistých voňavých věcech, když nepočítáte manželovi připrdnuté trenky pocházející nejspíš z období druhé světové války a najednou držíte v ruce něco, co nepatří nikomu z vás… Tedy pokud nezačal čtrnáctiletý syn nosit zářivě červená tanga.

Pro jistotu se ho snažíte nenápadně zeptat, načež vás uraženě vyhodí z pokoje, hudbu pustí na maximum a stěny pokoje se začnou třást.

Po chvíli si však nejste jistá, zda se hýbou zdi nebo se tolik třesete. A to dunění? Není to jen ve vaší hlavě? Bum… bum… bum. Tlačí vás to k zemi – tíha pravdy. Vidíte rudě; je to ta samá rudá jako barva kalhotek, které mačkáte v ruce s myšlenkou, že se do nich za chvíli vysmrkáte.

Cítíte se zlomená, zrazená a hlavně podvedená – vždyť vás ten zmetek také podvedl, tak jak byste se měla cítit.

Jasně, to byl ten jeho team building! Pravda, že asi budoval poctivě, na rozdíl od jeho kolegů, které jste občas potkala v obchodním centru s manželkou, když měli být spolu na pracovní cestě. Jistě, vždyť má malé dítě, určitě chtěl být raději s rodinou. Spokojeně se usmíváte při pohledu na šťastnou rodinku a píšete manželovi SMS, že na něj myslíte. Neodepisuje. Určitě má moc práce.

Proč? Proč vám to sakra udělal? Jste spolu už tak dlouho – více než dvacet let. Drápete se na nohy a opřená o umyvadlo hledíte na svůj vlastní odraz do zrcadla. Řasenka je rozteklá úplně všude. Stíráte ji miniaturními kalhotkami. Už je to lepší, chce to jen zhluboka dýchat.

Pořád jsi kočka, tak sakra proč? ptáte se.

Tričko odhazujete za sebe, abyste prozkoumala i další části vašeho čtyřicátnického těla. Že by se mu nelíbila vaše prsa? Pytlíčky od čaje -  tak jim říkal. Na plastickou operaci ale nemáte peníze a uhrát to na bolest zad? To už jste zkoušela. A jak to dopadlo? Z tohohle to být určitě nemůže, uzavřel doktor nekompromisně. Snaha byla.

Blíží se čtvrtá… už je na cestě domů. Jak vy si na něm smlsnete. Scházíte po schodech do obýváku. Chodíte tam a zpět. Nedá se to vydržet – minuty se vlečou jako celé roky. Navíc vás hlady bolí žaludek – nejedla jste celý den.

Na pánev hodíte trochu zeleniny a bílé klobásky, kterým dnes končí záruka. Třesete s pánví… sbíhají se vám sliny.

Co to tu tak krásně voní, moje krásná ženuško? přilepí svá ústa na váš krk a své pohlaví tlačí k vašim bokům. Zabraná v myšlenkách, jste nepostřehla, že přišel a teď už je pozdě.

Klobásy. Dáš si taky?

 

 

 

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2023, 1.1. až 31.3.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing