Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2013, Kolo: jarní, Téma: Muži

Ze všech mužů na světě, miluji CHLAPY

Michaela Michalíková, věk: 24 let

Jak je to s nimi těžké a složité? Ale jak bychom to bez nich zvládli? Můžeme být samostatné a nezávislé? Nebo jen ve dvou je síla?


A proč tomu tak vůbec je? Co je to ten chlap vůbec za stvoření? Vůbec mě nechápe, občas mám pocit, že mě ani neposlouchá, ale přesto si nějak život bez tohoto, jak tomu s oblibou říkám „zvířátka“ svůj život představit nedovedu. Vždycky jsem si říkala, že dokážu být nezávislá, svobodná a samostatná. Ano to dokážu. Vyměním si žárovku, namontuji poličku, pivo taky zvládnu vypít a klidně si zanadávám u fotbalu.
Problém nastává ve chvíli, kdy se nedokážu v noci sama zahřát a zmrzlý nos mi čouhá z pod přikrývky. Být tu nějaký ten chlap je možnost, že můj nos bude zahřátý. Další problém je, když ve sklepě něco zarachotí, opravdu nejsem typ ženy, která vezme baterku a půjde, tak jako to bývá v hororech doprovázených napínavou drásající hudbou, do sklepa a tam třeba zjistí, že to byla jen myš. No i když, jen myš?! Taky nezvládám řídit. Opravdu obdivuji všechny ty muže (ano i ženy), kteří zvládají více věcí najednou v tom šíleném stroji, nazývaném auto. Jak jen to dělají? Šlapu na spojku, řadím, držím volant, maluji se řasenkou, mávám dětem z okýnka, zatáčím, telefonuji, no to je na mě opravdu moc.
Taky, když ten „můj chlap“ není nějakou dobu doma, třeba den dva, začíná mi chybět ten rychlý pád do toaletní mísy, když není prkýnko dané zase dolů na své místo, začíná mi chybět ranní tělocvik při sbírání jeho ponožek a dalšího prádla po bytě, začínám být přejedená, protože není nikdo, kdo dojí půlku mé porce. Taky mi začne chybět jeho voda po holení, i třídenní strniště. Postel je příliš velká, noci jsou příliš dlouhé a už pěkně dlouho nebyl nikdo běhat se psem. Prostě chlapi mají něco do sebe. Spoustu problémů hodí za hlavu a tím nám pomůžou nést ty naše. Někdy se jejich slovním škobrtnutím můžeme smát ještě měsíce. A hlavně jsou to vždy oni, ke kterým můžeme utíkat pro radu, pro objetí i pro chvilku nicnedělání a jen tak lenošení. Věřím, že občas je potřeba mít ve věcech chaos, aby si člověk více vážil pořádku. Vím, že bez muže jsem poloviční. Spolu tvoříme tým, který se podrží v těžkých chvílích. Vím, že mě rozesměje, občas i překvapí. Hlavně je tu pro mě, jako já pro něj. A jaký je rozdíl mezi mužem a chlapem? Vy si nechte své muže,  já miluji toho svého chlapa. S psím pohledem, když po mě něco potřebuje, se skrývajícími slzami u dojemného romantického filmu, s náručí kytek, na které je alergický, ale přece mě chtěl překvapit….chlapa, který je schopný o půlnoci sednout do auta a jet mi pro pizzu, protože mám prostě hlad, chlapa, který se opije z nealko piva a pak se smíchy potácí celý večer, chlapa, který je jen můj a nevěří tomu, že o něm teď píšu fejeton…


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing