Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2014, Kolo: jarní, Téma: Móda, nákupy, záliby

Strašidelné koupání

Martina Masarikova, věk: 30 let

Za naší malou vískou se nachází rybník, zvaný Pískovna, jenž, jak název napovídá, vznikl po těžbě písku. Je dosti rozlehlý, ale ne zas tolik, aby nebylo možné dohlédnout na protější břeh. Za horkých letních dnů se sem sjíždějí milovníci koupání z blízkého i dalekého okolí a při pohledu na poklidnou hladinu by nikoho nenapadlo, jaká možná nebezpečí toto zvláštní místo skrývá. Přestože nepatřím k ustrašeným slečinkám, občas se za krásného západu slunce, jehož oranžová zář osvětluje hladinu i siluetu vysokých komínů nedaleké továrny, nemohu ubránit letmému rozechvění.


 Za naší malou vískou se nachází rybník, zvaný Pískovna, jenž, jak název napovídá, vznikl po těžbě písku. Je dosti rozlehlý, ale ne zas tolik, aby nebylo možné dohlédnout na protější břeh. Za horkých letních dnů se sem sjíždějí milovníci koupání z blízkého i dalekého okolí a při pohledu na poklidnou hladinu by nikoho nenapadlo, jaká možná nebezpečí toto zvláštní místo skrývá. Přestože nepatřím k ustrašeným slečinkám, občas se za krásného západu slunce, jehož oranžová zář osvětluje hladinu i siluetu vysokých komínů nedaleké továrny, nemohu ubránit letmému rozechvění. 

 Co když je na oněch pověstech přecejen něco pravdy? Napadá mě a mírně roztřesená vzpomínám na historku zdejších rybářů, že se zde za letního soumraku objevuje zcela obnažená stokilogramová žena, jež své vnady vystavuje na odiv či spíše na odpor celého okolí. Patrně se jedná pouze o kratochvilný žert zdejších rybářů, jež si čekání na úlovek zkracují právě vyprávěním nejrůznějších příběhů, aby trochu oživili zdejší pochmurnou atmosféru. Jaké štěstí, že se koupu vždy v plavkách, jinak bych se mohla právem obávat, že je ta historka o mně. Přestože jsem nahou ženu ani žádný přízrak utopeného turisty, o němž se zde rovněž vypráví, nezahlédla, zažila jsem tu několik děsuplných příhod, z nichž by vstaly vlasy na hlavě i mému profesorovi matematiky, tedy pokud by ještě nějaké vlasy měl.

 Už samotný příchod k rybníku, jemuž někteří říkají honosně jezero, je provázen nejrůznějšími překážkami. Když už se mi povede překonat dosti rušnou silnici, po níž kromě sousedova Velorexu projíždějí i mnohem novější a dražší modely, čeká mě další neméně náročná disciplína, a to přeskoky hromádek nejrůznějších odpadků od prázdných krabic tolik oblíbeného čůča až po obaly od sušenek.  Když tuto překážkovou dráhu překonám, aniž bych skončila hlavou v sáčku od brambůrek a s vlasy slepenými loňskou žvýkačkou, čeká mě náročnější část cesty, a to kličkování mezi podezřele zavánějícími keříky, u nichž se jako kopretiny nevinně bělá poněkud zahnědlý toaletní papír. Tento úsek, jak každý pochopí, mám z celé cesty ráda nejméně. S účesem zdobeným znečištěným papírem bych totiž koupání absolvovala nerada. Pokud i tyto útrapy úspěšně překonám, čeká mě už jen přeskok přes doutnající ohniště, jež se nachází poblíž oranžového stanu. Když vše dobře dopadne a neporazím kotlík s gulášem z konzervy, jsem na místě.
Pak stačí znaleckým okem zhodnotit situaci a zvolit část pláže, na níž se právě nenachází zdivočelá psí smečka či skupinka nudistů a hurá na koupání. Mou největší radostí je plavat co nejvíce na hloubku, kde mám paradoxně pocit bezpečí. Děti sem svými kamínky nedohodí, nudisté se líně povalují na břehu a potápka roháč, jíž občas na svých plavbách potkávám, je na rozdíl od některých rekreantů povahy velmi mírumilovné. Avšak i tyto jezerní končiny v sobě skrývají nebezpečí. 
Jednou se ke mně až sem rychlostí tryskového letadla přibrodil zdivočelý rotvajler. Takovýto padesátikilový drobeček by mě klidně mohl potopit jako hroch zvědavého turistu, po němž by na hladině zůstal plavat jen foťák a po mně ani to, jelikož žádný fotoaparát nevlastním. Naštěstí jej včas odlákala jeho panička, když na břehu usilovně mávala psím salámem.
 Při plavání se rovněž musí dávat pozor na tašku s oblečením, aby se náhodou nedostala do nepovolaných rukou, a jednou mě v těchto místech málem přepadl pedofil. Přestože už nejsem dítě, tato příhoda mě vyvedla z rovnováhy. Tak jsem si slíbila, k Pískovně budu raději chodit za pravého poledne. Jen aby příště mé koupání nepřerušila siréna, hlásící únik chloru, jako už tolikrát.

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.1. až 31.3.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Past na tchýni.

Miloslava Černá, věk: 80 let

Přečíst

Pro seznámení s rodinou mého bratra jsme vybrali nabídku společného víkendu na chalupě, kterou si náš táta na penzi zrekonstruoval. Všichni...

Téma: Rodina

Šílená Pejskařka

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

Pes nejlepší přítel člověk, ale největší nepřítel přítele. O tom, jak se z normální obyčejné holky stane šílená...

Téma: Rodina

Konečně společný výlet

Dagmar Tomášková, věk: 55 let

Přečíst

Jak se nám podařilo ušetřit čas na výlet a jak dopadl s nezvaným společníkem...nebo spíš společnicí...

...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing