Home Fejetony
2023
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2023
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2023
Archív fejetonů
2013 - 2023

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2017, Kolo: jarní, Téma: Móda, nákupy, záliby

Smysl života

Gwendolyn Shepard, věk: 15 let

Smysl života... Přemýšleli jste už někdy nad tím, jaký je smysl života? Nebo proč my lidi vůbec existuje? A nebo, byl to geologický vývoj nebo nás stvořil Bůh? A odpověď byla: "Já nevím." Nevíme, co bylo před milióny lety nebo, co bude za milióny let. Ale existují teorie a já jsem je tak trochu rozebrala.

Jaký je vlastně smysl života?
Je vůbec možné, že každý člověk má své poslání, které musí před tím, než umře - během života naplnit? Nedávno jsem dočetla knihu Nadpozemská od Cyntihii Hand, a ta mě donutila popřemýšlet... Hlavní hrdinka je ze čtvrtiny anděl a musí splnit své poslání, které ji bylo předurčeno... Je možné, že se autorka inspirovala realitou? Že existují lidé andělské krve? Pravděpodobnost je malá, ale je to vůbec možné? Já jsem takový filozof a nad hodně věcmi musím přemýšlet, zkoumat je, hledat teorie na netu a udělat si svůj vlastní názor.
Zajímá mě, proč lidi vlastně existují? Mají nějaké poslání? Musí něco do smrti stihnou udělat? Tolik otázek a málo odpovědí.
Podle mého názoru, každý žije z nějakého důvodu, jen si musí najít svou cestu. A pokud ji nenajde a nestihne splnit své poslání, než zemře, zůstane na zemi jako duch. Jeho duše bude mezi námi. Někteří lidé ho budou brát na vědomí, jiní ne. Já osobně na duchy věřím. Stalo se mi pár událostí, které si nedokážu vysvětlit.
Některé věci si prostě člověk nedokáže racionálně vysvětlit. Každý to tak má. Někteří lidé nad tím mávnou rukou a nezajímají se dál o to, jiní to zas řeší s médii. Dnes má člověk mnoho možností. Například odstěhovat se. Ano, člověk se může odstěhovat a začít znova, ale pokud ho pronásleduje nějaký duch, ne-li démon, bude tu s ním ať se hne kam chce.
Možná, možná existují duchové, možná existují andělé, možná existuje nebe, možná existuje peklo, možná existuje Bůh, možná existuje posmrtný život, možná existují upíří, vlkodlaci nebo kouzelníci. Možná to všechno existuje. Ale to jsou jen teorie. Nikdo si s tímhle není na sto procent jistý. Nemají důkaz. A i kdyby měli důkaz třeba fotku, věřili by jim lidi? Nejspíš ne. Je malá pravděpodobnost, že by věřili. Budou říkat: "To je podvod!", "To je upravená fotka!", "Je to photoshop!"
Ale lidi vlastně ani neví, co je pravda. Nemají žádný živoucí důkaz. Uvěří, až uvidí stát před sebou anděla nebo démona. No, u démona je jim už prd platné, jestli věříš nebo ne. Démona je těžké se zbavit, a tak by si lidi měli dávat pozor, s čím si zahrávají.
Ale to už odbočuji.
V čem spočívá smysl života? Každý musí mít aspoň nějaký sen, cíl, aby nějaký život vedl. Já mám třeba spoustu snů, cílů a hodlám si je splnit.

 

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2023, 1.1. až 31.3.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing