Home Fejetony
2017
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2017
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2017
Archív fejetonů
2013 - 2017

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: letní, Téma: Zaměstnání

Všechny mé šéfové a já

Zdeňka Rumlová, věk: 40 let

Vrána k vráně sedá. Každý si přitahujeme do života, co vysíláme. Jsem magnet na šéfky. Uvnitř velmi citlivá. Bez sebevědomí. Nešťastné.Bez partnera či dětí. Navenek nelítostné saně. Chrlící blbou náladu, rozbroje a pomluvy. Útočí všemi prostředky. Proti všem. Co mě učí? Co mi chtějí říct? Nebo je chyba ve mně? A co jsem pochopila.

Bilancuji. Ohlížím se.Dozadu. Jak, jen dlouho pracuji? Kolik zamětnání jsem vystřídala? Však jsem na trhu práce, již pěknou řádku let. A jako správná účetní. To sesumarizuji. Tedy! Přesně! Na  chlup!  Pintlich! Dvacettři let. Šest měsíců. A 19 dní. Uf.

Začínám podnikat! Plním si sen. Být svým pánem. Pracovat sama na sebe. Být majitelem  času. Školitelem. Šéfem. I zaměstnancem. V jedné osobě. Plátcem pojistného. Daní. 

Jen už !  Nebýt v zaměstnání?  Přestat běžet krysí závody. Dokola. Prokousat výš. Výš. K lepšímu korýtku. K úspěchu. K povýšení.  K benefitům vyvolených. Telefon. A být na příjmu 24 hod denně. Auto. A muset přijet. Kdykoliv. Kamkoliv. Notebook. A pracovat po nocích doma. Dovolená nedovolená. Svátek nesvátek. Školení. Brainstorming. Teambulding. Zpětné vazby. Prověrky. Hodnocení. Open office.  Bojovat s vypětím všech sil. Cedit pot  a krev. Stovky hodin přesčasů. Neproplacených. Tisíce vteřin, kdy jste bez dětí. Litry slz.  Neurol.  Nervy v kýblu. Stres. Emoce. Nemoce. A  práce, pod její těžkou palbou. Ve válce žabo myší. Já versus ona. Zaměstnanec a vedoucí. 

Totiž, mojí  šéfové,jsou, jak přes kopírák. Tedy šéfky. Jedna jako druhá. Tak přemýšlím, co mi tím chce Vesmír říct.  Co mi ukazuje? 

Ať vezmu tu nešťastnou. Opíjející se destiláty. A obtěžující nás. Opileckými výlevy. Odpornými scénami. 

Či další osamělou duši. Okázale, dávající na obdiv. Sebe. Manžela, co ji podvádí. S mladou.A dceru. Která je nejkrásnější. Nejchytřejší. Nejlepší. A v šestnácti zbouchnutá. S takovým despektem, na nás hleděla. Vše u ostatních bylo špatné. Hloupé děti. Ojetina. Malý byt. Málo vydělávající muž. Levná  dovolená. Děsný výběr partnera. Nákupy neznačkových oděvů. Na každém si něco našla. Niť na nikom suchá nezůstala.

Či,žijíci dle obdobného scénáře. Head accountant office. Outsourcingové firmy. U ní měla šanci. Jen novicka. Po škole. Pletoucí si strany. MÁ DÁTI. DAL. Zaučovala je. Libovala si. Jak hltají. Každé její slovo. Radí se s ní. Vzhlíží. Jak k všemohoucímu. Ty ostatní. Likvidovala. Správně načasovaná věta. „Máte tam chybu.“ „Už zase.“, „Jak to děláte.“ Při průchodu majitele. Každém jeho projítí. A jak, často prochází prostatik kolem? Na onu místnost? Zatraceně často. Jen  vyvolávalo j zlou krev.  Negaci. A vysokou .Fluktuaci. 

No a ta poslení. Má z každé něco. Hysterické scény. Hodné Oskara. Na denním pořádku.Rozkopané wafky. Pro nic za nic. Vysypané sklo. Dveří. Při dramatických odchodech. A to pro nic za nic. Jen vstala špatnou nohou.  Zadnicí napřed.

Ano, těmto dámám chyběla sebeláska. Podvědomí jim vysílalo. Jsi k  ničemu. Neumíš, neznáš. No podívej se na sebe! Takovou tě nikdo nebude mít rád. Jsou na světě lepší než ty. Šikovnější. Chytřejší.

Mé rozhodnutí. Je jasné! A tak vysílám přání. Vepisuji ho do těchto řádků. Pokorně žádám. Prosím o splnění. Vesmír. Galaxii. Anděly světla. Dobré energie. 

Mám do konce roku 2015. Konkrétně do 31.12.2015. Lukrativní nabídku. Jenž, se neodmítá.Na práci doma. Mé příjmy jsou vyšší než 40 000,- měsíčně. Disponuji s  volným časem. Na trávení. S rodinou.  I na povinnosti.Baví mě můj bysnys. Mám dostatek financí. Platící klienty. Milující blízké. Prosperující. Rozvíjející se. Firmu. Skvělé zaměstnance.

A samozřejmě. Jsem ta nejlepší. Jedinečná. Skvělá. Hlava firmy. ZN. Wafky v kanceláři nepotřebuji :-).

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2017, 1.10. až 31.12.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Móda, nákupy, záliby

Náš zákazník, náš pán u chudého neplatí

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Kde jsou ty časy, kdy si obchodníci vážili každého zákazníka, byť by do jejich obchůdku přišel jen za "deseťák" pro kvasnice do knedlíku....

Téma: Móda, nákupy, záliby

Přijdu hned aneb krást se nemá

Eva Haltufová, věk: 59 let

Přečíst

Každý na vzkaz "Přijdu hned" reagujeme jinak, záleží na mnoha faktorech. Málokdy nás ale nadchne. Ovšemže jsou horší chvíle, například...

Téma: Zaměstnání

Cestovatelská story aneb Já nechci spát v Předměřicích

Marta Furchová, věk: 63 let

Přečíst

Údělem lidí z malého města e dojíždět za prací do města většího. V mém případě krajského, vzdáleného od nás...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing