Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2014, Kolo: jarní, Téma: Muži

Můj nedokonalý muž

Jitka Večeřová, věk: 28 let

Nikdo není perfektní. A v dlouhodobém vztahu může mít prozření po sejmutí růžových brýlí fatátní následky. Ale není všechno zlato, co se třpití. A někdy je lepší nesrovnávat.

Jsme s mým mužem už pár let spolu. Byla to láska na první pohled, co Vám budu povídat, jako z románu. Vrkali jsme jak dva holoubci, dostávala jsem květiny, dárky. Na rukou mě nosil. Následovala pohádková svatba, úžasné líbánky, stěhování do vlastního domečku s velkou zahradou. A jak čas běžel, začaly mé růžové brýle blednout, a není to tak dávno, sundala jsem je úplně. No, a nestačila jsem se divit.
Podporována tunami ženských časopisů s články o tom, jak má vypadat perfektní muž, a kamarádkami v zádech, které takové muže mají, jsem nacházela jednu chybu za druhou.
Můj muž je bordelář.
Neuklidí po sobě ani talíř, zahazuje staré ponožky vedle gauče. Chtít po něm, aby mi pomohl s úklidem? To je práce na měsíc. A stejně to nakonec po něm musím předělat a dodělat. 
Zatímco Pavel od Ivy... Když jsme tam naposledy byli, bylo tam naklizeno, jak v klícce. Myslela jsem, že Iva, ale jak jsem viděla Pavla odnášet po nás nádobí, krásně ho vyskládat do myčky, utírat stůl, vypulírovat lžičky na desert, bylo mi to jasné. A Iva potvrdila mou domněnku.
Můj muž o sebe nedbá.
Kde jsou ty časy, kdy jsem si ho pyšně vedla ulicemi a užívala si závistvé pohledy všech ženských okolo? To, že si nechává strniště, by se dalo ještě zkousnout. Břicho mu narostlo a celkově je takový "rozkydlý". Jeho vlasy už dávno potřebují vidět kadeřnické nůžky a strojek. Nebo občas alespoň šampón. A nejsem si jistá, jestli si stříhá nehty na nohou. Raději to nekontroluji. Naštěstí si dvakrát denně čistí zuby. Když jsem poprvé viděla Šimona, tehdy ještě přítele mé kamarádky Andrey, klesla mi čelist. Moderní sestřih, hladce oholen, krásně voněl, oblečen podle posledních módních trendů, a o tom, že posiluje se nedalo pochybovat. David Beckham hadr. A ta čelist mi padá do teďka, pokaždé, když ho vidím. A řekla bych, že vypadá čím dál tím lépe.
Můj muž mi nedává dárky.
Ani si nepamatuji, kdy jsem naposledy dostala kytku. Nebo třeba obyčejnou čokoládu. Vlastně ano, asi před třemi měsíci. Ale potom mi jí snědl. Pokaždé, když se sejdu s kamarádkou Evou, pochlubí se nějakou novou drobnůstkou od Zdeňka. Nové perlové náušnice, krásný zlatý prstýnek, nádherná kabelka. A vždy si jakože postěžuje, že to u nich doma zase vypadá jako v květinářství.
Můj muž sedí pořád doma na zadku.
Dříve jsme jezdívali každou volnou chvilku na nějaký výlet do přírody, na hrad, koupat se. I větší výlety byly, víkend v Římě, dovolená v Řecku. A teď? Věčně je přilepený na gauči před televizí. Jen občas vymění pohodlí domova za hospodu kousek od domu. Sám, beze mě. Hanka s Ondřejem se nedávno vrátili z cesty po Srí Lance. Viděla jsem fotky. A už se zase chystají snad do New Yorku. A pokud zrovna necestují navštěvují divadelní představení, chodí do wellness nebo zajdou na vínko do baru. A moje jediná myšlenka byla: "Má tohle smysl? Nebyl by lepší rozvod?" Kdyby...

Kdyby náhodou nebyl zrovna termín naší každoroční dámské jízdy.Holky jsou naladěný a rychle přeladí i mě. Hodně smíchu, hodně drinků. Večer nám rychle utíká. Ještě víc smíchu a mnohem víc drinků. Pak najednou Iva zvážní a začne si stěžovat, že Pavel chodí na psychiatrii, protože trpí obsedantně-kompulzivní poruchou. Všechno pořád uklízí, všechno musí být na svém místě, pořád si myje ruce a provádí různé rituály, jako že osmnáctkrát musí zapnout a vypnout světlo v předsíni, než odejde do práce. Každý den. Vyrazilo mi to dech. Pak začala Andrea. Šimon se jí svěřil, že je gay. Zase mi spadla čelist. Má ji rád a nechce nic měnit na jejich životě. Jen s ní nebude spát. A Andrea prý jen čeká, kdy ho načapá se zahradníkem. To Eva už Zdeňka načapala. V posteli s jeho novou sekretářkou. Která je možná navíc těhotná. Nakonec začala Hanka. Ondřeje taky načapala. Policie při braní tučného úplatku. Hrozí mu dost vysoký trest. Seděla jsem jak přibitá a pocity se ve mně mísily. Pak se oči všech kamarádech obrátily ke mně. A ze mě jen vypadlo: "Franta nesklápí záchodový prkýnko!" A díky bohu za to.


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Když člověk zestárne

Jana Kořánová, věk: 71 let

Přečíst

Jak to v nevěřících rodinách dnes vypadá. Jak kariéra vládne nad citem a úctou! A jak tím pádem přibývá nemocí...

Téma: Rodina

Křtiny

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Někdy nám život nadělí spoustu neočekávaných nebo i "očekávaných" situací. Někdy se jim dá zasmát, ale někdy jsou spíše...

Téma: Erotika

Noční představy

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Noční představy moje nebo všech žen? Většina z nás občas přemýšlí, čím oživit dosavadní vztah nebo manželství. Nabízí...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing