Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: jarní, Téma: Muži

Odrostenka a Maskulinum

Simona Weidenhofferová, věk: 48 let

Stručně řečeno, která z nás by se neděsila a netěšila zároveň. Prostě věk je jenom číslo. Vždyť stačí chytit příležitost, lépe řečeno tedy muže, za pačesy a být jednoduše šťastná.


Vaše děti konečně vylétly z rodného hnízda. Zamávala jste jim do dáli nedělním velkým květovaným ubrusem a zamáčkla trochu slzu. To pohled do občanky na datum vašeho narození vás rozbrečí spolehlivě. 

Na vaší hlavě se neúprosně tvoří podivná lysinka anebo přinejmenším celé trsy šedobílých vlasů bez zásahu peroxidu. Tělo se začíná nápadně podobat tajícímu sněhuláku.  Sportovní rekordmanka evidentně nejste.  Vaše hrdé čelo je jako pole čerstvě vyorané a uši? Tak ty už vypadají jako sloní boltce. Kvůli řídnoucímu vlasovému porostu je totiž nemáte ani čím pořádně zakrýt. Na vaší bradě houževnatě raší podivný skoro mužský vous v šesti řadách. 

Jako by se původní lehkonohá krasavice začínala měnit ve starého chlapa. Prostě s hodně velkou nadsázkou parádní odrostenka.

 A ejhle… když to nejmíň čekáte a hlavně se vám to přirozeně vůbec nehodí. Jak jinak taky. Když už si říkáte, že to nějak doklepete single až k Cháronovi a jeho vratké bárce, tak si vás zničehožnic vyhlédne stále ještě mlsné a kupodivu poměrně zachovalé maskulinum. Sice už taky starší ročník, o tom žádná, ale pořád ještě docela fešák. Maskulina totiž většinou vypadají ke stáru skoro lépe než zamlada. Máte pravdu, že je to ta největší nespravedlnost na celém širém světě!!  Máte absolutní jistotu, že už nikdy nebudete potřebovat těhotenský test, ale vaše lovící maskulinum se této skutečnosti přirozeně vůbec nebrání. Taky už nemusíte pracně počítat termín, kdy můžete jet k moři, a moci se normálně celý pobyt koupat, což je po těch letech příjemná a rozhodně vítaná změna. Ale zase řešíte, zda vaši velikost plavek ještě vůbec někdo vyrábí a nejsou to zrovna Potřeby pro táborníky a jestli jsou výrobky Tena lady tak diskrétní, jak tvrdí reklama v televizi. 

Skutečně máte vyměnit své příjemně vytahané tričko na spaní za koketně žhavou košilku s kraječkami? Alespoň co se dá od velikosti 3XL koketního očekávat?  Roky se už totiž do zrcadla raději moc nedíváte. A když už tak bez potřebné nekompromisní optiky. Je to tak přece jenom milosrdnější pohled. 

Váháte. Zase proč to s maskulinem nezkusit? To by ale chtělo úměrně zmenšit spodní prádlo a nekompromisně zvýšit podpatky. Odhodit pohodlné strečové univerzální černé tepláky, které s drzostí sobě vlastní kupodivu úspěšně vydáváte za normální kalhoty a obléct si opět něco šmrncovnějšího. Přiléhavou sukni, pěkné jeansy, slušivé šaty, moderní parku, zimní bundu s kožešinovými doplňky namísto té vaší pohodlné, prací a jen lehce ošoupané prošívandy. Zase dokola měnit kabelky podle barvy konkrétního oblečení a netahat pořád tu unisex textilní podivnost se zipy, která ale výborně supluje kabelku i nákupní tašku v jednom a v krajním případě se dá na rozdíl od té moderní z ekokůže použít i jako převozka domácího mazlíčka, když vaše staré bolavé klouby stávkují a je potřeba popojet necelý kilometr tramvají. 

A taky budete muset znovu používat alespoň řasenku a lesk na rty. Po letech opustit pracně vydobyté příjemné pohodlí kvůli nějakému vilnému maskulinu???

 Váš vnitřní hlas se rázem mění v Jekylla a Hyda. Nebudete se moct hnout bez dozoru z domova. Už nebudete ani pánem televizního ovladače, celé velké peřiny a sprchového koutu. Všude se doma budou povalovat špinavé pánské ponožky, rozečtené umaštěné noviny a nevábné tyčinky na čištění uší. V koupelně se s neúnavnou pravidelností přerazíte o "na zem uklizený" použitý mokrý ručník a v lednici se bude krčit smutná prázdná krabice od plnotučného mléka vedle skoro až vojensky vyrovnané řady orosených Plzní. A jak to nakonec dopadne? 

Stejně nevydržte uchránit svůj voňavý domov před nájezdem zamilovaného maskulina. Nakonec stejně podlehnete a budete ho chtít mít u sebe pořád, abyste mu mohla v příslibu lásky sloužit jako kuchařka, uklízečka, pradlena a milenka zároveň. A taky jako spolubydlící vedle spokojeně nasyceného a právě trochu pšoukajícího a říhajícího Casanovy. Ale dojatě vděčná, že právě od Vás mu tak chutná. 

Sakra!! Hledáte psychickou podporu s nejasným výsledkem u svých kamarádek. Je to ale nerozhodně. Prostě plichta!

Tak poraď ty, Amore! No to bych si dala!!! 

Apage Satane. Ještě toho trochu!

Hade, vrať se na strom. Tvůj názor známe.

Mami, pomoc!!! To je jasné, že s tátou to bylo jiné. 

 Mozku se neptejte, to je zbytečná námaha. Prostě se s tím smiřte. Složte odevzdaně všechny zbraně. Své strachy jektající bílé náhrady umlčte zářivým úsměvem od ucha k uchu. Roztáhněte doširoka náruč s vlídným Vejdi. Nazujte si lodičky a oblečte sexy šaty. Ať se vaše roztoužené maskulinum vedle vás natřásá pýchou jako páv. 

Protože zažít ten pocit jako by vám bylo zase krásných zamilovaných dvacet, to je přece k nezaplacení. 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Když člověk zestárne

Jana Kořánová, věk: 71 let

Přečíst

Jak to v nevěřících rodinách dnes vypadá. Jak kariéra vládne nad citem a úctou! A jak tím pádem přibývá nemocí...

Téma: Rodina

Křtiny

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Někdy nám život nadělí spoustu neočekávaných nebo i "očekávaných" situací. Někdy se jim dá zasmát, ale někdy jsou spíše...

Téma: Erotika

Noční představy

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Noční představy moje nebo všech žen? Většina z nás občas přemýšlí, čím oživit dosavadní vztah nebo manželství. Nabízí...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing