Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2013, Kolo: podzimní, Téma: Móda, nákupy, záliby

Vánoční shopping

Niky Michálková, věk: 22 let

A už jsou tady po roce oblíbené Vánoce. Také rádi nakupujete? Já mám nákupy vcelku ráda, ale vánoční nákupy se pro mě často stávají noční můrou.

Vánoční shopping

A už jsou tady zase Vánoce. Celý rok jsme měli na to, abychom vymysleli dárky pro naše drahé příbuzné a kamarády, ale samozřejmě to dopadlo jako každý rok. Nemáme vymyšlené vůbec nic.
Sedím nad prázdným seznamem dárků a nahlas přemýšlím. Taťka si přeje nové stěrače na auto, babička vál na pečení a sestra pyžamo. Ale co koupíme dědečkovi? Loni jsme mu koupili moc hezký svetr. Viděla jsem ho na něm jen jednou, a to den po Vánocích. Potom už zmizel v zapomnění. Musíme to vzít vylučovací metodou. Takže oblečení letos pod stromkem určitě nenajde. Dalším oříškem je maminka. „Já nic nechci, jsem ráda, že jsme všichni zdraví a spokojení.“ To je sice pravda, to mě také moc těší, ale do vánočního papíru to nezabalím.
Po hodinách usilovného přemýšlení a několika hádkách s přítelem, který by všem nejraději koupil lahev vína, už máme seznam hotový. Teoretickou část už máme za sebou. Teď přichází na řadu část praktická, která je ještě náročnější. Vstup do terénu.
Můj přítel, jako většina mužů, by si představoval, že po sepsání seznamu jej vložíme za okno, přiletí si pro něj Ježíšek a ten už všechno zařídí. Když ho vyvedu z omylu a oznámím mu, že tím Ježíškem je právě on a že se mnou musí nákupy bezpodmínečně absolvovat, orosí se mu čelo. Naštěstí je velmi tolerantní a dál se z ničeho nevykrucuje.
Míru přítelovy tolerance jsem správně neodhadla. Už po příjezdu na parkoviště obchodního domu, kde jsme stěží našli místo na zaparkování, jsem spatřila mrzutost v jeho výrazu. Místo tradiční jedné cigarety se před vstupem do obchodu posilnil hned třemi. Uvnitř bylo neuvěřitelné množství lidí. Drali se kolem věšáků s šaty a hračkárny brali útokem. Vyhrává ten, který ukořistí co nejvíce věcí za nejnižší cenu. Ve
chvíli, kdy do nás vrazí partička výrostků, kteří se po zaplněném obchodě ještě honí s dětskými maketami zbraní, přítel vypěnil. I na mě už toho je trochu moc a nákupy pro dnešek raději vzdávám. A tak se domů vracíme bez jediného dárku. Nakonec se proto rozhoduji pro méně romantickou, za to mnohem pohodlnější alternativu. Udělala jsem si kávičku, sedla si k počítači a nákupy mohou začít. Vždycky jsem byla proti nakupování dárků po internetu, protože mi to připadá neosobní a ztrácí to své kouzlo. Na druhou stranu se však o kouzlo přeplněných obchoďáků, nervózních a nestíhajících prodavaček a všudypřítomného hluku ráda připravím.


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.1. až 31.3.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Muži

Rande?

Marie Kratochvílová, věk: 38 let

Přečíst

Jít či nejít na rande? V určitém věku to prostě patří k životu. A já jsem ráda, že tuhle éru mám už za sebou. Pokud bych měla sepsat...

Téma: Kamarádky

Trapné okamžiky jiných

Věra Kratochvílová, věk: 65 let

Přečíst

Vždycky mě sobecky potěší, že na to nejsem sama. Co se týče trapasů, moje kamarádky mi zdatně sekundují. Komu se podaří nechtěně osprchovat při sedu...

Téma: Kamarádky

Chtěla bych být krávou

Blanka Vykydalová, věk: 58 let

Přečíst

Chtěla bych být krávou, nikoli chci být kráva! Mám k tomu několik důvodů. Například jsem narozená ve znamení Býka. A s monogramem...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing