Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: jarní, Téma: Muži

Jarní detox

Alena Pohanková, věk: 57 let

Sice jsme si s manželem na počátku naší známosti slibovali, že občas uděláme něco pro zdraví, alespoň jeden den v týdnu budeme pít jen ovocné a zeleninové šťávy a hlavně cvičit, ale sliby chyby.

Jarní detox

Ať si koupím jakýkoliv časopis odevšad na mne vybafne nápis „Jarní detox!“  Už to slovo detox je mi velice nesympatické a že, už je tu druhý měsíc jaro, to si prožívám s radostí po svém. Sice jsme si s manželem na počátku naší známosti slibovali, že občas uděláme něco pro zdraví, alespoň jeden den v týdnu budeme pít jen ovocné a zeleninové šťávy a hlavně cvičit, ale sliby chyby. Den půstu si nedovedeme zařadit ani jeden den v měsíci, natož v postním období před Velikonocemi. Leda, že je to jakási nechtěná nutnost, jak se nám stalo zrovna před týdnem.

Na návštěvě u našich známých můj muž ze slušnosti vyjedl všechny zbylé chlebíčky /zůstaly na talíři naštěstí jen tři/, aby neurazil..... Stačilo! Mně se moc nezdály, tak jsem jen ukousla a zamotala do ubrousku a šup do kapsy – raději.  Paní domu odjela do lázní a její muž si vařil a vše chystal sám. Omlouval se, že chlebíčky už nejsou nejčerstvější, /popletl si totiž datum naší návštěvy/ a možná by se měl ten zelený sýr z nich oddělat. Manžel dodal, že jsou dobré a sýr na nich jen zraje. 

Zrálo toho asi víc a druhý den byl i můj muž zralý jen do postele a kýbl vedle ní. Vysoké horečky, zimnice, strašně zle od žaludku, průjem.  Nevěděl, zda má den prožít na záchodě nad mísou nebo přímo na ní. A já nevěděla, zda mu volat sanitku nebo doufat, že je to jen jednodenní střevní /tak jak to občas bývá/ nevolnost. Nejedl a zvracel tři dny. Bylo to zlé, skoro týden se netkl piva, z čehož jsem usoudila, že asi umírá. 

Já jsem se v nemoci ke svému marodovi přidala až třetí den, taky jsem myslela, že tu šílenou zimnici nepřežiji. Odhadovala jsem, že je to snad salmonela nebo listerióza, která nás chce zahubit. Možná ani na vině nebyly chlebíčky a my bacil chytli někde jinde. Nevím, ale náš jarní detox nabíral na síle. Ploužili jsme se bytem, nevnímali čas, ani jaro za oknem a jen se neustále střídali v té nejmenší místnosti našeho obydlí. Děsily nás vzájemně naše příšerně bledé až zelené tváře. Jako ten sýr! Někdo se k nám dobýval a bouchal na vrata, nešlo mu dopřát tu hrůznou podívanou – musí přijít jindy. Smrděli jsme na sto honů.

 Jak nám bylo lépe, pustila se televize - náš oblíbený seriál „Zdivočelá země“.  Plně jsme chápali Tondu Maděru v podání Martina Dejdara, jak chce raději fárat než se nudit na marodce Jáchymovských dolů. Nejprve sice snil o odpočinku v bílé posteli, ale brzy se mu samota i lenošení začalo zajídat. Dvě hodiny napínavého seriálu nás vneslo zas do života, vždyť naše nemoc proběhla v útulném domácím prostředí! V nemocnici bychom možná věděli, na čem jsme, jaký virus nebo bakterie nechce naše ubohá třesoucí se tělíčka opustit, ale doma je doma. Antibiotika se většinou na střevní potíže stejně nedávají, jen zásoba černého uhlí brzy došla. Tedy - topíme dřevem, ale myslím to uhlí v tabletkách na žádoucí detoxikaci organismu.

Po týdnu jsem sice zjistila, že jsem shodila i více jak dvě kila svých špeků, což se hodí, ale příště budu raději pilně cvičit a dám tělu zabrat tímto zdravějším způsobem. Abych nebyla taková padavka a nechytla zas kde co. Můj manžel v krušných chvílích nemoci také sliboval, že vydržíme s dietkou déle, ale hned jak nám otrnulo, zbodli jsme každý tabulku čokolády. Píši a čtu si většinou v noci, a to mám, žel, největší chutě. Ještě poslední větu a jdu prohledat spíž, co mně myšky dobrého nechaly. Možná bych si nejprve měla prostudovat něco o myších nemocech....


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing