Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: podzimní, Téma: Muži

Sobec Egocentrický

Eliška Šťastná, věk: 26 let

Soužití s mužem, který je zahleděný sám do sebe není jednoduché. Život máme ovšem jen jeden a musíme se naučit, na všem najít to pozitivní a uvědomit si, že my jsme krásné, báječné a úžasné. A pokud to oni nevidí, je to jejich problém, ne náš.


Dle mého letitého průzkumu můžeme definovat novou čeleď mužského pokolení. Rodové jméno Sobec, druhové Egocentrický. Vyskytuje se v různých oblastech, ve všech sociálních vrstvách a kupodivu se dožívá velmi vysokého věku.

Jedná se o ne velmi vzácný druh. Potkat se s ním můžeme prakticky kdekoliv. Nejčastěji na něj ovšem narazíme v nejméně očekávanou dobu na nejméně očekávaném místě. Nepochopitelným způsobem, nás tento druh dokáže okouzlit a získat si naše sympatie. Jeho nejsilnější zbraní, bývá právě jeho jistota a sebevědomé, až lehce arogantní vystupování.

Ač je to nám, „obyčejným“ ženám, stále záhadou, máme nutkavou potřebu vyhledávat jeho společnost. Připadá nám sebevědomý, okouzlující a sexy. Budí v nás pocit jistoty a zabezpečení. Takto silný a jistý muž musí přeci dokázat vše, co si zamane.

Ano, on to skutečně vše zvládne a dokáže, ale pouze ve svůj prospěch. Nekouká nalevo, napravo. Jde stále rovně a neohlíží se. Nezáleží mu na tom, co za sebou zanechává. Na každý argument proti jeho chování s největší pravděpodobností zareaguje: „Ale já… já… já… „.

Dalšími možnými vlastnostmi Sobce egocentrického, mohou být povrchnost a arogance. Tyto dvě vlastnosti jsou u tohoto druhu nejčastěji vyskytované. Partnerky si vždy vybírá podle vzhledu a vystupování ve společnosti. Taková žena by měla být dost hezká a sympatická, aby se za ni ve společnosti nemusel stydět, zároveň však nesmí být moc chytrá a vtipná, aby na sebe neupoutala veškerou pozornost. Sobec by se v takovém případě mohl cítit zastíněný, jeho ego by utrpělo velkou újmu a regenerace by mohla trvat i několik dní.

Vyskytuje se zde otázka, zda nám takový druh může být v něčem ku prospěchu. Po dlouhém zvažování a jisté osobní zkušenosti, jsem došla k závěru, že takový muž, náš život může lehce obohatit, pokud budeme dostatečně informované a na danou skutečnost připravené.

Nebudeme ho považovat za ideálního partnera ale jen jako přípravný kurz do dalšího vztahu. Každá v sobě máme kousek té hrdosti a ješitnosti, tudíž jeho nevhodné poznámky o našem vzhledu, postavě, stylu oblékání, popřípadě chování, nás mohou motivovat k, pro nás pozitivní, proměně. Přeci mu neodsouhlasíme, že vážně máme velký zadek, ale raději si půjdeme zacvičit, abychom jednou mohly říci: „To mohlo být tvoje“.

Další dobrou lekcí pro nás bude, že se naučíme nekonečné trpělivosti a vyrovnanosti. Naučíme se přijímat kritiku a nenecháme se rozhodit rádoby vtipnými poznámkami na naší osobu. Jinými slovy, naučíme se ignorovat vše, co pro nás není důležité a nijak obohacující. S největší pravděpodobností z nás udělá vlastně lepšího člověka, s následně vhodnějším výběrem dalšího partnera a možného otce našich dětí.

I když se tedy na první pohled může zdát, že každý okamžik strávený se Sobcem egoistickým, je pro nás vlastně ztrátou času a naší drahocenné energie, věřte, že pokud budeme na toto soužití správně připravené, získáme bohaté zkušenosti pro zbytek života.

Setkání se Sobcem bude velmi silné a nezapomenutelné, nemusíme se tedy obávat, že bychom daný druh nerozpoznaly, nebo nedej bůh, zaměnily s jiným, méně výrazným druhem.

Neměla by vlastně každá žena, mít svého sobce? Nebylo by na světě více šťastných a se sebou spokojených žen?


 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Když člověk zestárne

Jana Kořánová, věk: 71 let

Přečíst

Jak to v nevěřících rodinách dnes vypadá. Jak kariéra vládne nad citem a úctou! A jak tím pádem přibývá nemocí...

Téma: Rodina

Křtiny

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Někdy nám život nadělí spoustu neočekávaných nebo i "očekávaných" situací. Někdy se jim dá zasmát, ale někdy jsou spíše...

Téma: Erotika

Noční představy

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Noční představy moje nebo všech žen? Většina z nás občas přemýšlí, čím oživit dosavadní vztah nebo manželství. Nabízí...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing