Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2014, Kolo: jarní, Téma: Móda, nákupy, záliby

Návštěva divadla

Lenka Zachová, věk: 43 let

O svou krásu a zdraví je nutné dbát, dokonce je to dnes velice módní. Za každou cenu. I tehdy, když rozum zůstane stát a jen z dálky se dívá.

Minulý týden jsem byla v divadle, dávali komedii ze současnosti. Představení bylo docela dobré, dokonce i to předváděné na jevišti. Samozřejmě tomu předváděnému v hledišti se vůbec nemohlo rovnat, ani aktuálností ani bizarností. 

   Už dávno jsem se vyrovnala s faktem, že do svatostánku kultury a to i velmi tradičního, je nutno chodit oblečen co nejvíce uvolněně, ležérně, s nedbalou elegancí, no hlavně nedbalou, elegancí není nutno se zas tak zatěžovat, pohodlně a je nutné být připraven k náhlému výšlapu do hor za velmi špatných povětrnostních podmínek. 

   Občas sice bývám dost překvapena, že někteří horští vůdci při návštěvě divadelního představení odvážně odkládají softshellovou bundu v šatně, niž by se báli prudkého snížení teploty za doprovodu silné vichřice, uklidňuje mě však vědomí, že outdoorové kalhoty je dostatečně hřejí. 

   Taky se nepodivuji nad úborem mnohých žen a dívek, které se do poslední chvíle nemohly rozhodnout, zda půjdou do fitka, zatančit si k tyči či na Hamleta.  Chápu, že některé se rozhodují ještě cestou, proto černá elastická mikrosukně a svítivě zelené boxerské tílko je jasnou volbou. 

   Co mě však tentokrát vskutku překvapilo, byla všudypřítomnost velkých kabel, všech možných barev a materiálů.  Ubezpečila jsem se, že představení není ukončené rautem, na který je zbytečné bez velké kabely chodit. Chvíli jsem přemýšlela, až jsem prozřela.  V každé té óbr tašce byla ukryta PET láhev s životadárným nápojem. Konečně mi to došlo. Vždyť dějství trvá někdy i tři čtvrtě hodiny!  Není přece možné, aby dospělý člověk vydržel tak dlouhou dobu bez příjmu tekutin.  Všimla jsem si, že někteří vyprahlí jedinci začali vytahovat láhve již před začátkem a uvědoměle z nich cucali. 

   Vybavilo se mi množství vědeckých článků o nutnosti vypít množství vody v pravidelných intervalech,  rad samozvaných celebrit  o zázračném napínání pokožky téměř před očima a dalších informací o pravidelném výplachu mozku.

   Se zármutkem v srdci jsem zavzpomínala na celé generace našich předků, kteří nemaje PET lahví a informací o nutnosti doplňovat tekutiny každých dvacet minut, museli se prodírat životem s hustou krví a obézním tělem. 

   Bylo mi velmi líto těch sedláků, kterým tehdy neporadily hvězdičky  nebo sponzorovaní  výživoví poradci o nutnosti častého příjmu tekutin, nejlépe s výslednou bezbarvou močí.

   Jsem ráda, že žiji v natolik osvícené době, kdy víme, že není nutné řídit se potřebami svého těla a zdravým rozumem, ale selektovanými články v novinách.

   Sice jsem trošku litovala herce, kteří se musí téměř dvě hodiny dívat na cucající telátka, ale tady jde přece o zdraví a mladistvý vzhled.  Závistivě jsem se rozhlížela kolem, neboť jsem právě ucítila scvrkávání se mé pokožky a zahušťování krve. 

    


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Když člověk zestárne

Jana Kořánová, věk: 71 let

Přečíst

Jak to v nevěřících rodinách dnes vypadá. Jak kariéra vládne nad citem a úctou! A jak tím pádem přibývá nemocí...

Téma: Rodina

Křtiny

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Někdy nám život nadělí spoustu neočekávaných nebo i "očekávaných" situací. Někdy se jim dá zasmát, ale někdy jsou spíše...

Téma: Erotika

Noční představy

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Noční představy moje nebo všech žen? Většina z nás občas přemýšlí, čím oživit dosavadní vztah nebo manželství. Nabízí...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing