Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2014, Kolo: zimní, Téma: Móda, nákupy, záliby

Móda a média milují velikost XXS

Zdeňka Rumlová, věk: 40 let

Denně je nám předkládáno, co je in. Co se nosí a co je módní. Jak máme vypadat, kolik máme vážit a jaké ideální proporce mít. Jaký je ideál ženské krásy dnes? Proč jsou ženské tvary out? Jak přežít, když nemáte správnou výšku a míry? A jsou Vaše proporce to nejdůležitější na světě.Jsem malá, ženských tvarů a přesto nemám pocit, že jsem ta špatná. Důležité je mít se ráda. A to ostatní přijde samo. Pocit spokojenosti, sebedůvěry a láska.

Paní Móda. Kdo by ji neznal. Dámu milující krásu. Ladnost. Křivky. Střihy. Estetičnost.
Někdy je extravagantní. Jindy elegantní. Občas hravá. Sem tam rozverná. Čas od času bláznivá. Miluje změny. Mění, co ji napadne. Co si zamane.  Co si usmyslí. Styly. Trendy. Barvy. Materiály. Vzory. Chvíli je vše puntíkaté. Najednou pruhaté. Zlaté. Černobílé.  V tom vzorované. Krajkované. Souká nás do legín. Do holínek. Pak otočí. O sto osmdesát stupňů. Teď buďte elegantní. Nařizuje! Lodičky s podpatky.  Vysokými. Upnutá sáčka. Úzké sukně. Šaty s rozparky.  A lá Angelina Jolie. Paní Móda je jako oheň. Dobrý sluha. Ale špatný pán. Pokud se dostane do spárů médií.  Třeba módní policie.  Ta zneužívá tuto krásnou dámu. Kde může.
Ukazuje její rozmary. Předkládá její móresy.  Jejím jménem zkritizuje každičkou chybičku outfitu. Okomentuje každičký špíček. Povislá ňadra. Celulitidu. Křivé zuby. Krátké nohy. Nařizuje nám, jak máme vypadat. Abychom byli šťastné. Milované. Žádané. Úspěšné. Přesně určuje míry. Ani o milimetr více!  A běda! Pokud se lišíme.  Paní Móda mluví i do ženské krásy. Určuje její ideál.  Století co století má jiný pohled. Na ženy. Od kypré ze starší doby kamenné. Přes oplácanou z Antiky. Vyhublou a bledou gotickou krásku. Barokní boubelku. Ženské tvary první republiky. Až po Twigy a dnešní XS.   Jak by obstála v dnešní době. Na pranýři módy.
Žena první republiky.  Přeloženo a dnešní mluvy. Ženská krev a mléko.  A to bylo slušně řečeno. Tenhle typ žen je dnes nazývá: Tlustokožka. Bedna kytu. Velké prdel. Špekounka. Michelinka. Tlustoprdka. A nejen to. Jsou od mládí na okraji společnosti. Pod palbou pověr. Takhle tlustá holka je totiž. Nikdy! Nevdá. Nenajde kluka.  Nebude mít přátele. Kariéru.  Mužům se líbí jen štíhlé. Zdůrazňuji. Jen štíhlé. Zkuste mi říct. Od jaké konfekční velikosti, vás zařadí do škatulky.  Té tlusté? Dnes? Stačí otevřít média. Časopisy. Televizi. Noviny. Internet.  A víte to. Už velikost 38 je nadměrná.  Nevěříte, čtěte! Známá módní návrhářka vyhodila modelky ze své přehlídky. Důvod! Jsou tlusté. A to se nacpou své pozadí.  Do dětských riflí. Jako modelka XY. Zapne džíny velikosti 34. Zato, ta druhá AB sotva dopne 36. Měla by zhubnout. Ty enormní proporce. Michelinovské  tvary.  Fuj. Opovrhuje se módní policie. Další celebrita. Oblíbená herečka. Bylo ji – „sát“. Denně cvičí. Hodiny a hodiny v posilovně. Aby si udržela. Dívčí postavu. Mladický vzhled. Teď musí nasadit přísnou dietu. Váží 48 kg. Při výšce 168 cm! Co vy na to? Ze zadu lyceum zepředu muzeum. Podívejte se na ni. Ten obličej a lá šarpej. Babi i ty vypadáš lépe. V osmdesáti. Autorka bestsellerů pro ženy.  Pořádá dobročinný bazar. Značkové oblečení pro všechny typy žen. Jaké velikosti? No normální. Do 38. Jakou velikost má normální žena dle Vás? No 36 maximálně 38, ale to už je tlustá. Odpoví. Módní policie nám předhazuje. I největší hrůzu.  Měsíce. Je to odporné. Nevkusné Kdo? Co?  Zadek Ewy Farné.  Tisíce slov, bylo napsáno.  Na toto téma. Její pozadí.Pod palbou kritiky. Denně. Odstrašující případ! Ewo, fandím vám.  Vaše křivky jsou super. Grácie s, kterou je, nosíte je nepřehlédnutelná. Nejste bezduchá loutka. Ramínko na šaty. Milé dámy! Všech vah. Tvarů. Rozměrů. Malé. Tlusté. Tenké. Milujte samy sebe. Nepodléhejte tolik atakům paní Módy. Jste skvělé. Přesně takové jaké jste. Netrapte se dietami. Nezabředejte do bahna anorexie či bulímie.
Důležité věci v životě nejsou míry. Velikosti. Rozměry. Váha. Ale zdraví. Láska. Rodina. Štěstí. Pohoda. Sebeláska. Vy. 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing