Home Fejetony
2023
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2023
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2023
Archív fejetonů
2013 - 2023

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2017, Kolo: zimní, Téma: Muži

Seznamka pro náročné

Pavlína Váchová, věk: 29 let

Když se necítíte dost atraktivní na to, abyste na první pohled zaujali toho, kdo na první pohled zaujme vás.

Dle mého názoru se to tak neděje: Relativně atraktivní žena vrazí omylem na ulici do zatraceně charismatického muže, rozpačitě se mu omlouvá, protože si jako naschvál nesl kávu, jejíž stopa je teď na jeho jinak bezchybně čisté a vyžehlené košili. Muž si ženu letmo prohlédne, na okamžik zvážní a poté jí se spikleneckým úsměvem nabídne, že její omluvu akceptuje, pokud ona na oplátku přijme jeho pozvání na večeři. Žena se kouzelně pousměje a ... dál to známe. Je to klasický motiv mnoha hollywoodských filmů.
V mém případě má toto nepravděpodobné setkání ještě jeden háček. Rozhodně se necítím dost atraktivní na to, abych na první pohled zaujala toho, kdo na první pohled zaujme mě.
Běžně inzeráty na seznamovacích portálech nečtu. Ten den jsem ale hledala kontakt na někoho, kdo by se rád občas pobavil o duchovních věcech. Říkáte si - to si teda nevybrala nejlepší místo. Jenže při zadání speciálních požadavků člověk zjistí, že existuje i seznamka pro evangelíky, charismatiky, příznivce astrologie či možnost vyhledávání podle společných zájmů. Takže během deštivého odpoledne, co jsem očima procházela řádek za řádkem - jednou v němém úžasu, podruhé s výbuchem smíchu, potřetí s protočením očí a potvrzením mé domněnky, že někteří lidé opravdu nejsou zcela v pořádku - mi vyrazil dech následující text:
„Oduševnělý charismatický muž (38) hledá naprosto jedinečnou ženu, která by jeho životu dodala ještě to málo, co by rád měl."
No - charismatický - základní předpoklad pro vzbuzení mého zájmu splněn. Oduševnělý - to bych ráda viděla a slyšela, to dnes o sobě nemůže tvrdit kdekdo. Domnívám se, že naprosto jedinečný člověk je každý. Ne všichni však tuto skutečnost odhalí či se o její odhalení vůbec pokusí.
S odpovědí jsem si dlouho hlavu nelámala. Napsala jsem, že hledám naprosto jedinečného, oduševnělého, charismatického muže, který by mému životu dodal ještě to málo, co mu chybí. To, že odpověď přijde během několika málo vteřin, jsem nečekala. Její na první pohled hromadně rozesílané znění ještě méně.
„V zastoupení mého klienta Vás prosím o uvedení Vašeho celého jména a data narození. Následně Vás zařadím do databáze a budu informovat o prvním obecném pohovoru." JUDr. Radim Klečůvka
Cože? Vtip nebo jako vážně? Odpověděla jsem na ten správný inzerát? To je tak, když člověk zareaguje na nepodepsaný text bez fotky. Nějaký úchyl, bavící se odpověďmi, které mu pravděpodobně v nemalém počtu zahlcují e-mailovou schránku. Pryč od toho. Půjdu si uvařit kafe.
Po jednom šálku znovu zasedám k monitoru, abych pokračovala v hledání. Než však stačím zavřít doručenou poštu, moje oči bezděčně znovu proběhnou poslední řádky. Následuje klasická reakce člověka moderní internetové doby. Do vyhledávače vepisuji advokátovo jméno. Zjišťuji, že se jedná o zaměstnance zavedené advokátní kanceláře a kontakt na něj koresponduje s adresou, která na mě svítí z otevřeného e-mailu.
Hm, dám tomu ještě šanci. Vypisuji požadované údaje a klikám na Odeslat.


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2023, 1.1. až 31.3.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing