Home Fejetony
2023
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2023
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2023
Archív fejetonů
2013 - 2023

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2016, Kolo: letní, Téma: Muži

Je mužem každý muž ?

Sylva Pejšková, věk: 43 let

Muž napříč historií a současný pohled na muže (nedívejte se ze závistí na to, co nemáte a nemůžete mít), protože někdy právě Vy máte doma ten největší poklad a ani o tom nevíte?!


Opravdu z muže dělá muže, že se mužem narodí nebo to, že věčně a špatně marodí ? V každé době byl mužem někdo jiný ! Třeba v pravěku byl správným a tím nejlepším mužem, na kterého ženy nejvíc letěly, ten který skolil nejvíce mamutů a také nejvíce žen ! Pouze ti, co neměli sílu ani chuť se věnovali náboženství, politice či malování na stěnu jeskyně. Každý rozvíjel své nadání, ale všichni bez rozdílu a společně holdovali alkoholu.
Ve středověku si muži už žen moc nevážili za to, že jsou matky rodu a za to, že plodí a vychovávají jejich syny, ale začali se věnovat více zábavě a to jen boji, plenění a znásilňování. Bolest je láska a taky násilí a muž, který byl největší zvíře ten získal i nejvíce majetku a žen.
Nejkrásnější je doba průmyslové revoluce a změny času a možná i ta doba nadčasová, kterou všichni ctíme a milujeme, jde o novou dobu, kdy došlo k vědecké revoluci a i žena přestala být jen domácím mazlíčkem a získala si větší pozornost a muž se zajímal i o její názor a duši a nejen o to, co které sluší !? Nejlepší muž byl ten, který měl rozhled, názor a byl volnomyšlenkář a vědátor i inovátor a někdo, kdo se snažil pohnout světem a přesto, že to byl dobrodruh byl i něžný milenec a ctitel a byl vším jen nechtěl se vázat a být manželem. Chtěl ženu, která to chápe stejně, která nechce lásku v manželství zabít, ale která jí nechá volnost a na tu dobu to bylo až moc pokrokové, takže byl tajným milencem těch žen , co se bojí a veřejným těch, co ztratí dobrou pověst, ale mají celý život na co vzpomínat.
Muž 21. století - moderní muž a to , co ženy dnes nazývají mužem !? To může být intelektuál a flákač nebo dobrodruh bez špetky cti v těle, ale i národní myslitel či herec nebo sportovec, který sám sobě do jámy padá, když tu pravou mezi modelkami -zlatokopkami hledá. Potom politik či spasitel a národní buditel či dětí živitel ? Nevím milé dámy, koho máte doma, ale dobře se podívejte a pokud je to někdo, kdo vás má rád a vaše děti a snáší vaše vrtochy i špatné nálady a přesto se usmívá a miluje vás, i když ho někdy strašně s....., tak ho pro Boha živého za lepší model nikdy neměňte, protože proč měnit dobře zajetou škodovku za Ferari, které je rychlé, ale nákladné a nejisté a taky nemá výdrž na dlouhé tratě a s dětmi nepočítá a má malý kufr a také nehledá k sobě krásku, protože ono chce a touží vyniknout samo ?!!!! Takže dámy nejlepší není někdy to neznámé, co nemáte doma a co jste nikdy nepoznali, ale to nejlepší máte doma ( někdy stačí najít návod nebo si dobře přečíst ztracený manuál) a potom se připoutat a užít si s mužem svých snů jízdu na plný plyn !!!!!!


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2023, 1.1. až 31.3.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing