Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2013, Kolo: jarní, Téma: Móda, nákupy, záliby

Sesterstvo kočičí packy

Sandra Rokosová, věk: 29 let

Fejeton o zvláštním způsobu nošení kabelky a spolku, který z toho vzešel. Dámy, prosím, neházejte po mně kameny :-)

Sesterstvo kočičí packy
Snad se na mě nebudete zlobit, že jsem trochu poupravila jméno známého klanu z Rychlých šípů. Ve Foglarovkách to bylo „Bratrstvo kočičí pracky“, ale to bych si nedovolila použít. Na úvod název fejetonu vysvětlím. Sesterstvo proto, že budu psát o ženách (muži tuto úchylku díky Bohu zatím nemají). Kočičí proto, že všechny ženy jsou svým způsobem kočky (byla bych sama proti sobě tvrdit opak). A packa je zkrátka a dobře mnohem něžnější výraz než pracka (ženy=kočky=packy). Teď jistě chápete, že použít název „Bratrstva“ by ode mě bylo nezdvořilé, neřku-li nepřesné. Ráda bych ale upřesnila, co si vlastně pod pojmem SESTERSTVO KOČIČÍ PACKY představuji.
Jistě jste si stejně jako já všimli nového módního trendu, který se po světě šíří rychlostí blesku a doputoval až k nám, do malebné České republiky. Tento trend spočívá v tom, jak začínají ženy nosit své kabelky (dle jejich velikosti někdy i kabely až zavazadla). Ruku mají ohnutou v oblasti loktu a na předloktí mají zavěšenou kabelku či tašku. Jistě vám už nemusím tento styl více přibližovat, určitě víte, co mám na mysli. Tento módní styl se stal velmi populárním, a proto můžeme třeba v metru vidět celé zástupy žen, které takto své kabelky nosí. Nedávno jsem čekala na metro a z vagonu vystoupilo větší množství lidí. Najednou jsem viděla asi 8 žen, jak šly za sebou v řadě. Tyto ženy se ale mezi sebou samozřejmě neznaly! Každá z nich měla kabelku zavěšenou na svém předloktí. Při pohledu na ně mě napadlo slovo GANG. A napadl mě i název gangu: Sesterstvo kočičí packy. Přiznám se vám bez mučení: od té doby pozoruji a záměrně vyhledávám ženy, které svou kabelku takhle nosí. Jak už jsem naznačila, často se nejedná o kabelku, jak si ji pamatujeme z dob našich maminek a babiček. Ale o kabelu, zavazadlo až příruční kufr, co do velikosti určitě.
Udělala jsem si takový malý průzkum a zeptala se svých kamarádek, jak nosí kabelku. Některé z nich ji opravdu tímto „novým“ stylem nosí. Když jsem se to dozvěděla, zajásala jsem! Konečně zjistím pravý důvod, proč se to takhle nosí! Nevěřím, že by české ženy byly tak závislé na tom, co je a není „IN“. Určitě to má i jiné, mnohem smysluplnější důvody. Ale byla jsem zklamaná. Kamarádky se shodly, že vlastně ani neví, proč kabelku nosí právě takhle. Že to bude nejspíš proto, že to někde viděly. Že se to tak prostě nosí. Oponovala jsem jim. „Nevěřím, to přece není možné. Určitě musíte mít spoustu jiných důvodů, proč kabelku nosíte na předloktí. Asi to musí skýtat spoustu výhod. Třeba z toho tak nebolí záda,“ napovídala jsem jim. Ale ony pokrčily rameny a řekly, že je to možné. Ale zatím si toho nevšimly. Ne, nevzdám se tak lehce, pomyslela jsem si. Dobře, zkusím to sama na sobě. Doma jsem našla kabelku, která by se dala na předloktí nosit, a vyrazila jsem do práce. Výsledek? Ruka mě bolela ještě víc než z klasické kabelky přes rameno. V metru i na ulici jsem byla najednou součástí „gangu“ (nebo stáda?) a připadala jsem si, jako když na někoho neustále mířím, ale pistoli přitom v ruce nedržím. Rezignovala jsem. Ženy, prosím nekamenujte mě. Ale můžete mi proboha vysvětlit, proč? Tento způsob léta, tedy promiňte, nošení kabelky, zdá se mi poněkud nešťastný.


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing