Home Fejetony
2018
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2018
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2018
Archív fejetonů
2013 - 2018

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2014, Kolo: podzimní, Téma: Rodina

Pár slov o věrnosti

Jana Velechovská, věk: 24 let

Vztah mezi člověkem a zvířetem, které se stalo plnohodnotným členem rodiny, je někdy komplikovaný. Někdy je Vám s ním dobře, jindy byste ho roztrhli jako hada. Ale dovedli byste si představit život bez něj? Text popisuje určitý obraz slastí a strastí ze života naší rodiny, jejíž odpověď na předchozí otázku zní jednoznačně ne.

Pár slov o věrnosti.

Nejlepším přítelem člověka je pes. Tuto větu už musel slyšet snad úplně každý. Popřípadě už jste jistě někdy narazili na na rovnici Pes = věrnost. Pravdou ale je, že ne ve všech případech se dá na obou dvou příměrech stavět plán společného člověko-psího partnerství, protože, úspěšní pejskaři jistě prominou, v poslední době kolem sebe vídám mnoho kontroverzních příkladů, že ne každá výjimka musí nutně potvrzovat pravidlo. A nemusím chodit ani daleko.

Před šesti lety jsme si pořídili štěně. Protože to nebylo náhlé rozhodnutí, ale desetileté zvažování všech Pro a Proti, kdy největším nepřítelem byla vesměs rodinná neshoda ve volbě rasy, tak se nám do domácnosti nastěhoval retrívr. Varianty yorkšír, bobtail, ani doga neprošly. Ale labradorský retrívr, oprava kříženec labradorského retrívra se zlatým retrívrem, se zdála, po četných pozitivních referencích ostatních páníčků obou plemen, tou nejlepší volbou. A kdyby se náhodou někdy vyskytla sebemenší pochybnost o zdravosti úsudku, tak tím nejlepším argumentem je služební zařazení plemen jako nejlepších vodících psů.

Jakmile se však stal Archie plnohodnotným členem naší domácnosti, k čemuž došlo ještě než jsme si ho mohli prvně pochovat, vypadalo to, že jsme konečně vyhráli v loterii. Láska na první pohled, jak z naší, tak především z jeho strany, protože když jsme přijeli k domu jeho původní psí rodiny, tak jako jediné štěně hned utíkal k nám. Na cestu dostal plyšového králíka v barvě jeho smetanové štěněčí srsti, aby mu pomohl překonat stesk po mámě, a už jsme si to šinuli domů. Vědomí, že za celou tu dobu si jen dvakrát krátce zavýsknul po mámě a pak už si jen užíval naši přítomnost, podtrhovalo sílu okamžiku. Ale nikdy bych nevěřila, co se psem udělají hormony. 

Když jsme si Archieho přivezli domů, bylo mu 8 týdnů. Za necelý půlrok hyperaktivního řádění ale dorostl do své nynější velikosti (protože je to křovák, tak je trošku menší než ostatní příslušníci jeho rodu), ale co se jeho chování týče, jakmile jde o žrádlo nebo o ženský, tak nezná ani bratra, natož pak Páníčka. 

Zkuste si představit, že jdete v klidu se svým psem, spořádaně, pěkně u nohy, tak jak to má být, a náhle slyšíte rykot. Zpozorníte, ale stále nic nevidíte. Za křovím se sem tam objeví hlava nějakého šílence, co si pravděpodobně dopřává trochu toho zdravého aktivního odpočinku, ale nevěnomujete tomu příliš velkou pozornost. Přeci jen, každý jsme nějaký a je taky každého věc, jak se rozhodl trávit volný čas. Když se však zpoza křoví náhle vyžene zlatavá chlupatá koule s vodítkem vlajícím za ní, modlíte se, aby na jeho druhém konci byl i Páníček. Nemusíte mít obavy, Páníček (někdo z naší rodiny) je tam vždycky, jen občas přejdeme z vertikální polohy jakž-takž-běho-letu do horizontální polohy za-vozem-vláčeného-kovboje. O další komické číslo pro každého, kdo je kolem, se opět postarala naše celebrita, šílený pes ze sedmého patra, Archie. A zajímalo by vás proč? Důvod je prostý. Kolem prošla fenečka ze šestého patra, nebo z pátého, i kdyby to byl kamarád z druhého patra, což se i přes rozdílnost jejich ras v té rychlosti nedá zcela určit, tak pro našeho Nejvěrnějšího se jednalo o atraktivnější objekt zájmu, než ten starý, dobrý, ale již léta otřepaný Páníček.

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2018, 1.10. až 31.12.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Erotika

Erotické prádlo aneb přece nebudeš TAKOVÁ

Lucie Jeřábková, věk: 48 let

Přečíst

Každá z nás někdy touží po erotickém prádle, chceme překvapit svého partnera a zvednout si vlastní sebevědomí. Někdy se nám to povede,...

Téma: Zaměstnání

Vždy perfektně upravená

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

Šaty dělaj člověka. Upravená, neupravená, oblečená, neoblečená. O tom, co se Vám může přihodit v práci a jak se některé věci můžou...

Téma: Kamarádky

Zlatá česká klasika

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

O tom jak může vypadat klasická česká dovolená s přáteli na kolech. Šumava projetá křížem krážem, ušlapané nožičky a otlačený...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing