Home Fejetony
2018
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2018
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2018
Archív fejetonů
2013 - 2018

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2014, Kolo: podzimní, Téma: Muži

Milujte se a množte se aneb vypněte počítače!

Veronika Moreira, věk: 34 let

Jak známo, o každý vztah je nutné pečovat a udržovat jej při životě láskou i vášní. Co nám však může házet klacky pod nohy? Je to samotný fakt dlouhodobého soužití? Nebo jen to, že dopustíme,že už nemáme šanci najít společnou řeč?

Milujte se a množte se, aneb vypněte počítače!

Jsou lidé, kteří za největšího zabijáka lásky považují samo manželství. Ale věřte, ten samotný prstýnek s tím nemá co dělat, ani oddací list a rodinný stav “vdaná“ ve vaší občance za nic nemohou, i když bychom na ně někdy rády všechno svedly.

“Manželství a dítě, to nám zničilo vztah!“, slýchám občas z diskusí na toto téma. Nebo: “ Jsi zamilovaná a pitomá, počkej, až se vdáš a budete spolu pár let. Ztloustneš po dětech, budeš utahaná a nervózní, on bude trávit večery u piva nebo u televize, chodit na fotbal a kritizovat tvoje vaření, nadávat na nevyžehlenou košili a koukat na ulici po mladších a hezčích. Bude po vášni a po lásce. To je celé to slavné manželství.“ Vždycky se nad tím pozastavím a vzpomenu si na svou kamarádku. Její manžel byl zdánlivě ideální, bezchybný a tudíž hoden obdivu. Nepil, nekouřil, o fotbal ani o hokej se nezajímal, byl až puritánským obhájcem věrnosti ve vztazích, hrubě odsuzoval cokoli, co jen zdálky připomínalo flirt. Nebylo divu, že k němu jeho žena, moje kamarádka, po předchozích zkušenostech doslova vzhlížela. Miloval ji, miloval děti, nesnášel pornografii a kořalku, neměl kamarády. To jí stačilo a naprosto uspokojovalo. Byl jiný než všichni ostatní.

Pak se však ukázalo, že kromě výše uvedeného, nejeví zájem ani o jiné věci. Procházky přírodou, v létě koupání a v zimě lyže, chalupaření, výlety s dětmi, občas večeře někde v příjemné vinárně. Takhle s ním chtěla trávit čas a na začátku to vypadalo, že nemohla najít sdílnějšího partnera. Jenže on pak docela náhodou objevil sílu, rychlost a anonymitu internetu, uchvátil ho virtuální svět a prsaté hrdinky počítačových her. K té změně docházelo samozřejmě postupně, ale nakonec  proseděl u počítače kromě všedních večerů i celé víkendy, nevěděl, co dělá ona, kde je a s kým, a už se o to ani nezajímal.

Vím, že počítače jsou dnes nedílnou součástí našich životů. Ovlivňují všechno a všechny. Práce a zábava s nimi naplňuje náš čas. Naším časem se živí.

Pro mě je počítač a svět internetu však daleko výš na seznamu toho, co ničí naše vztahy a manželství. Daleko výš, než obezita, hospoda nebo neshody ve výchově dětí. Výš než nevěra, protože i k té může být dobrý důvod, a její odhalení a odpuštění může vztahu prospět. Proto vypněte počítač, vezměte se za ruce a vyjděte spolu na denní světlo. Dokud je čas.

Moje kamarádka dnes sedí před monitorem svého bývalého manžela. Brouzdá po internetových seznamkách. Nemá celkem žádné nároky, chce jenom jedno – aby pan dokonalý vůbec nerozuměl počítačům.


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2018, 1.10. až 31.12.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Erotika

Erotické prádlo aneb přece nebudeš TAKOVÁ

Lucie Jeřábková, věk: 48 let

Přečíst

Každá z nás někdy touží po erotickém prádle, chceme překvapit svého partnera a zvednout si vlastní sebevědomí. Někdy se nám to povede,...

Téma: Zaměstnání

Vždy perfektně upravená

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

Šaty dělaj člověka. Upravená, neupravená, oblečená, neoblečená. O tom, co se Vám může přihodit v práci a jak se některé věci můžou...

Téma: Kamarádky

Zlatá česká klasika

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

O tom jak může vypadat klasická česká dovolená s přáteli na kolech. Šumava projetá křížem krážem, ušlapané nožičky a otlačený...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing