Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2014, Kolo: zimní, Téma: Móda, nákupy, záliby

Špatné svědomí,dieta a modré z nebe.

Dana Hanzlíková, věk: 52 let

Je velice málo žen, které jsou spokojené se svou postavou a neustále hledají cestu za štíhlým pasem.Jak někdy málo stačí k rozehnání chmurů z nezdarů...

Špatné svědomí, dieta a modré z nebe.

Každý z nás na svět přišel se svou normální váhou, tedy kolem 2500 – 4 000 gramů a výškou kolem 50 centimetrů. Čím oplácanější miminko, tím větší radost z jeho faldíků. Ale co s nimi, když přetrvávají a naše těla v dospělosti připomínají reklamu na pneumatiky či nově vyvinuté plastové lahve na mléko? Již nepřipomínáme ty buclaté, roztomilé andílky a věty typu: Ty jsi, ale pěkná, že ty jsi přibrala? A jak máš naducané tváře, nijak nezvyšují naše sebevědomí. Ano máme vztek a cítíme se jako vzducholoď, vorvaň prostě nepříjemně.

Nahota patří ke každodenní realitě, ať se jedná o hygienu, návštěvu u lékaře, ve chvílích tělesného sblížení, kdy ne vždy nás chrání zatažené závěsy, vytvoření intimního osvětlení nebo úplně zhasnuté světlo, tedy tma. Jsou období smíření, když se podaří rafinovaně zahalit nedostatky do dobře padnoucího oblečení, ale právě ty nejhorší pocity vzteku ze svého nadměrného těla přicházejí během  zrcadlení v malých zkušebních kabinkách, ve kterých se snažíme narvat do modelů menších  o nejméně jednu  konfekční velikost, vždyť nabízené zboží visící na stojanech  nám nepřijde malé a jsme zcela přesvědčeni o tom, že tohle nám přeci musí být, pravda je však jiná. V tu chvílí se spouští program, že to takhle už dále nejde. Jsme ve vteřině rozhodnuti, že je čas se sebou něco dělat. Když to dokázali jiní, dokážete to také. Vidina štíhlého pasu je silným hnacím motorem.

Na začátku je volba té správné dietní cesty a naplánování startu.  No, dnes už to nestihnu neb jsem hřešila, tedy začnu od zítřka? Anebo od prvního dne následujícího měsíce? Většina z nás takto začne uvažovat při pocitu hladu a představě plné ledničky.  Kdo to bude jíst? Přeci se to nevyhodí. 
I já se potýkám s kily navíc, neznám snad ani ženu, která by byla spokojená se svou postavou, ač je štíhlá a sluší jí vše včetně pytle od brambor. 
Stalo se jednoho dne, kdy jsem byla vystavena stresující situaci při nakupování oblečení. Pomyslela jsem na to, že bych měla shodit nějaké to kilo a tedy se vrhla do hledání té nejlepší diety, která by byla šitá přímo mně na tělo. Není nic jednoduššího než se pomocí internetu probírat nepřebernou nabídkou těch nejzaručenějších postupů při shazování špíčků.  Od tabletek přes zázračné nápoje se skvělou příchutí, stravovací návyky bez jediného pohybu navíc až po rozumné rady při úpravě jídelníčku. Jelikož jsme přeci jen tak trochu pohodlné bytosti hledám něco co by bolelo nejméně. Do tělocvičny se mi nechce, nakonec pohybu mám dost. Každodenní procházky se psem, chůze do schodů a sem tam si dám do těla pořádně těžkou túru v horách, tedy hledám dál…. Dieta dle krevní skupiny? Tady zjišťuji, že bych vlastně musela přesedlat na vegetariánskou stravu, úplně vše bych měla zakázané, tak to ani náhodou. Další dieta mi přijde zvláštní… za chvilku bych byla jako vinný hrozen, další umožňuje jíst jen jeden druh potravin?  No to nevydržím, již trávím před obrazovkou dost času a cítím se nevrlá, uvařím si kávu a hledám dál…. Netuším, jak dlouho trvalo mé hubnutí s obrazovkou, ale pak si najednou uvědomuji, že při svém počínání jsem jen tak mezi klikáním na různé odkazy do sebe naprala celou bonboniéru. V prvním okamžiku mne přepadá zlost, ale pak se usměju nad tou marností. No a? Za jediný den nezhubnu, dnes to nevyšlo a následující den je za dveřmi. Ty sladké bonbonky byly darované od človíčka kterému se líbím  taková jaká jsem. Kdo by odolal Modrému z nebe?

 

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing