Home Fejetony
2023
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2023
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2023
Archív fejetonů
2013 - 2023

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2016, Kolo: podzimní, Téma: Muži

Přítel mé dcery je starší než můj muž

Šárka Rosová Váňová, věk: 49 let

Žena ve středním věku prý občas zešílí a prohání zajíčky. Tak tohle mám už vážně za sebou. Zajoch si mě našel sám a pořídila jsem si ho domů nastálo, čímž mi tahle starost odpadla.

Přítel mé dcery je starší než můj muž

Navíc mám alespoň šanci, že mě přežije. Amortizace mužů je prostě zřejmá a moc dlouho s námi ženami na tom světě většinou nepobudou. Babička mi vždy říkávala: „To je hrůza, ti chlapi vůbec nic nevydrží, mám kamarádku samou vdovu." Láteřila, když jsme procházely mezi náhrobky, na kterých se odchody mužů a žen na onen svět lišily minimálně o deset let.
Tak jsem si po dvou platných a neúspěšných pokusech pořídila "novější model". A to o celých devět let mladší. Devět z deseti mých kamarádek našemu vztahu nedávalo víc než rok. Měl čerstvě po promoci a já byla máma od tří dětí.
"To je ten nejlepší táta, kterého jsi nám mohla přivést," říkaly pak postupně všechny tři dcery. Po čase, jak dospívaly, začaly se do mě trefovat ohledně našeho věkového rozdílu.
Chlap má ovšem výhodu. Vlasy mu čas protkal stříbrnou nitkou, což je vlastně nesmírně sexy. Ať si žena zkusí nenechat si půl roku obarvit vlasy... Navíc se neholí, má jen ležérní strniště. Taky v barvě polární lišky. Takže věkový rozdíl vlastně nikdo ani nepostřehne.
Na svět přišla čtvrtá dcera. Jsem prostě velkorysá a porodit ve čtyřiceti letech potomka mi vůbec nepřišlo nepřirozené. Vychoval mé tři dcery, chtěla jsem, aby měl důvod žít i pro svou krev.
Nějak jsme mezi kopami plenek nepostřehli, že ty tři dcery, které ještě nedávno chovaly v náručí panenky, dospěly.
Nejstarší byla zadaná poměrně rychle. Prostřední je typ, který rád vybírá. Tak jen držíme palce, aby nakonec nepřebrala. A nejmladší po několika opakování testovacích pokusů, kdy jsme společně léčily srdíčko, konečně narazila na toho pravého.
"Mami, nevadí, že je starší?" ptala se nenápadně v telefonu. "O kolik prosím tě? Hlavně ať není starší než já," vyjádřila jsem svoji důvodnou obavu, připravená na všechno. "Ne, neboj, jen o osmnáct let..." ozvalo se ze sluchátka a já jsem lehce zalapala po dechu. Pokusila jsem se na ni vychrlit několik rodinných pouček o starším partnerovi. Viagra, zuby v kelímku, inkontinence a tak... Jak se dalo očekávat, marně. Růžové brýle zamilovanosti odmítla odložit. "Mami, a je trochu větší, neva?" pokusila se přivodit mi kolaps, naštěstí marně.
Ona měří sotva metr šedesát. "No, on má dva metry a pět centimetrů. Ale neboj, večer má jen dva metry a tři. Trochu se smrskne."
"Dobře," odtušila jsem. "Tak ho přiveď raději večer, až bude menší a vejde se k nám, Hobitům, do příbytku."
Po čase to opravdu udělala. A ve dne. Přinesl ji v podpaží a ve druhé ruce kytku. Hned ve dveřích jsem spráskla ruce: "Bože, to tam fakt na skladu neměli menšího?" Usmál se a neutekl. Ale já se nedala: "Vždyť já pro vás, člověče, nemám ani tak velké pantofle! Možná tak v garáži je skateboard. "To nevadí," ozvalo se z výšin.
"Já mám velké ponožky, to stačí," usmál se obr a vrazil mi do ruky květinu.
Pochopila jsem, že jsem svůj boj prohrála. Nebál se a neutekl. Asi jsem špatný prototyp tchyně. A tak máme v domě lásku jako řemen. Když se vedou na ulici za ruku, vypadají jako holčička, které se za bonbón zmocnil pedofil.
A když chci poukázat, že je pro ni moc, ehm... dospělý, řekne mi ta drzá holka: "Já nemůžu za to, že mám mamku pedofilku."
Tak vidíte, kam ta láska vede. Je svébytná. Majestátní. Nezávislá. Nevypočitatelná. A je jí k uzoufání naprosto jedno, kdo, s kým, jak a za kolik.
A to je na ní, na té potvoře, to nejkrásnější!

 

 

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2023, 1.1. až 31.3.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing