Home Fejetony
2020
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2020
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2020
Archív fejetonů
2013 - 2020

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2016, Kolo: jarní, Téma: Móda, nákupy, záliby

Jak najít svůj životní sen?

Ivana Fondová, věk: 35 let

Fejeton pojednává o tom, jak může člověk najít svůj životní sen. Autorka popisuje své hledání životního snu a přidává i několik poznatků o tom, co vlastně životní sen je. Popisuje, jak poznala, že svoje životní štěstí opravdu našla a vybízí čtenáře k zamyšlení nad svým životním snem.


Je možné si splnit životní sen? Určitě o tom spousta z nás přemýšlí. Já jsem ale rešila úplně jiný problém. Jaký mám vlastně sen? Závidím Jardovi Jágrovi, který se narodil s tím, že chce hrát hokej. Co chci ale já? Ptáte se na to samé?

Moje hledání začalo hned po škole, kdy jsem se s vervou vrhla do pracovního procesu. Chtěla jsem toho v životě hodně dokázat, ale nevěděla jsem co. Šla jsem z jedné práce do druhé. Pokaždé se stejným nadšením, které ale vždy končilo stejným stereotypem. Naštěstí jsem to včas stopla a než jsem se stala rekordmanem ve změně profesí, jala jsem se studovat různé chytré knihy. Neodpustím si trochu se s vámi o ty moudrosti podělit. V první řadě je potřeba upřesnit, co sen není. Sen není rozhodně movitá věc. Na to zapomeňte! Protože víte, co se stane, až dosáhnete té kýžené movitosti? Jasně, nejdříve budete skákat radostí, jakobyste vypili sud hopsinkové šťávy. Později si ale zvyknete na to, že TO máte a co příjde potom? Samozřejmě! Budete chtít něco dalšího! A tak se budete celý život honit za přeludem... Sen také nemůžou být peníze. Penězi se dá zbavit hodně problémů, ale štěstí jimi nedosáhnete.

Ale co je tedy to štěstí? Konečně jsem to našla!!! „Žít v souladu se svým životem". To kulíte oči, co? Takové vyvrcholení jste asi nečekali. Chápu, zní to strašně duchovně, ale hned vám to vysvětlím prakticky. Autorka této rady totiž měla přednášku nedaleko mého bydliště. Radila nám vzpomenout si na to, co jsme rádi dělali v dětství. To nám naznačí, v jakém oboru se máme realizovat. Nemyslela tím zrovna práci popeláře, protože tu obdivují snad všechny děti, včetně mé dvouleté dcery. Troufale jsem zvedla ruku s dotazem, co mám dělat, když mě baví aktivit povícero? Paní autorka se mnou bez váhání provedla kineziologický test a s naprostou jistotou mi řekla, že mám PSÁT. Hleděla jsem na ni, jako tele na nová vrata a nevěřila svým uším. Samozřejmě mi hned vyskočila v mozku kalkulačka a řvala na mě: „Jak se chceš psaním uživit?!" Nicméně paní autorka mě ujistila, že když člověk žije v souladu se svým posláním, vesmír už se postará o to, aby se měl dobře. Hned se mi ulevilo.... to myslím ironicky! Z přednášky jsem odjížděla s rozporuplnými myšlenkami. Najednou jsem si ale vzpomněla, že jsem už v pubertě chtěla napsat scénář k celovečerní pohádce. Sedla jsem si tedy doma k počítači a začala psát. Věřte nebo ne, šlo to samo! Nápady mi chodily jako z nadhazovacího automatu v baseballu. Když jsem nějakou zápletku nemohla vyřešit, přišla jsem na řešení hned, jak jsem lehla do postele. Co bylo ale to nejlepší? To uspokojení! Pocit, že tohle bych chtěla dělat až do skonání světů. Jeden chytrý pán řekl: „To, co máte v životě dělat, je činnost, kterou můžete dělat od rána do večera a nebudete unavení".

Já zkusím svůj scénář nabídnout televizím. Držte mi pěsti! A jak jste na tom vy? Máte něco, co vás nikdy neunaví? Běžte do toho! Nebudete litovat.

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2020, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing