Home Fejetony
2018
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2018
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2018
Archív fejetonů
2013 - 2018

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: jarní, Téma: Erotika

Erotika? Co to je?

Jana Nídlová , věk: 28 let

Erotika je pro mne nedosažitelný cíl. Fakt se snažím, ale nějak není chuť, nálada ani čas. A když už je, tak.... No však víte!

Čekám na okamžik, kdy se nebude nikdo dívat, nebude nikdo poslouchat a číhat, až se to stane. Chci na to mít klid, ale ten mi není dopřán už celých pět let. Bože, divím se, že mám vůbec děti. Respektive druhé dítě. 

Erotika, to je u  nás (kde u nás? Mezi lidmi, v České republice?) sprosté slovo, ať už se řekne jakkoliv. Stačí na ni myslet a už jsme nemravní. Všichni. Do jednoho. 

Vzpomínám na to, když jsem byla svobodná a bezdětná. Milovala jsem sex. S kýmkoliv a kdekoliv. Bylo mi jedno, jestli na mne bude koukat soused přes plot, zákazníci supermarketu vystupující z vozidel podzemních garáží, ba dokonce i rodiče, když na to přišlo. A ani ta hlava mne tak často nebolela.

Jenže! Jak čas plynul, cítila jsem, že se potřebuji množit. Že se těším na ten okamžik, kdy sex už nebude jen tak pro nic za nic, ale budu ho provozovat za účelem. Za účelem stát se matkou. No jo, jenže to mě nenapadlo, a ani jsem nechtěla myslet na to, že v okamžiku, kdy už nebudeme dva, ale tři, tu bude pořád někdo, kdo se bude dívat! Kdo bude poslouchat! A snažit se mne za každou cenu ochraňovat. Zní to hezky, že? Ale když v nejlepším přiběhne dvounohé stvoření s prosbou, aby mě už tatínek nechal, že už bude maminka hodná... To opravdu nejde vydržet!

Nicméně druhé dítě se podařilo i přes občasný protest naší dcery. Byl to ale, bohužel, poslední okamžik, kdy byl sex pro mne dobrodružstvím, kdy mě bavil a viděla jsem v něm nějaký smysl. 

Teď?  Jen co slyším, že se manžel vrací z noční směny a klíč se otočí v zámku, polévají mě mrákoty. Vím přesně, co nastane. Otázka typu: „Jdem šu..t?“ Mě doslova dohání k šílenství. Bože, já chci spát. Sama! Nebudu roztahovat nohy jen tak bezdůvodně. Nebo snad mám důvod? Nevím, asi jsem stará.

Kdyby tak manžel věděl, že by mi bohatě stačilo, aby si došel umýt opocené tělo, přitulil se ke mně do manželské postele a objal mě. Jenže... To mu nestačí. Proč? Proč se nemůže pomazlit s mými kilogramy, aniž by vytasil tu jeho zbraň a ohrožoval mě s ní na životě.

Vždyť stejně to dopadne tak, že v nejlepším přiběhne dcera, bude za mne bojovat, prosit, ať mi neubližuje, skákat po nás jak po trampolíně, protože tak nějak to přeci děláme, a ve finále začne brečet nejmenší člen rodiny a dožadovat se kusu žvance k snídani.

Občas ale nastane okamžik, kdy asi vysílám nějaké mnou nevysvětlitelné signály a manžel má pocit, že zrovna teď to hrozně chci. Například nedávno. Vařím oběd. Poslouchám při tom svojí oblíbenou stanici a v tom za sebou ucítím cosi. Ani se neotáčím. Šíleně mě rozbolela hlava, trochu i ruce a nohy. Možná i zuby a jazyk mi ochrnul. A to v okamžiku, kdy můj drahý zašeptal: „Vlítnem na to, mámo?“  Sakra, to snad nevidí, že vařím?! Volejte záchranku, je mi zle.


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá letní kolo soutěže! Ročník 2018, 1.7. až 30.9.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Sárinka

Jana Kořánová, věk: 71 let

Přečíst

Rodina je dobrá, když ji máme, ale čas od času je docela zdravé si od ní odpočinout a pak jsme si vzácnější.

...

Téma: Kamarádky

Psí velmoc

Jana Kořánová, věk: 71 let

Přečíst

O tom, že jsme se stali častými majiteli psých mazlíčků, které nahrazují i kamarády a kamarádky mnohým z nás. A nejen to, ale i cit...

Téma: Rodina

Sucho

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Možná si řeknete, že problém sucha pod téma rodina nepatří. Jenomže - jenomže nedostatek vody a nutnost šetření z ní se dotýká úplně...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing